Dzieci z Bullerbyn - zdjęcie Dzieci z Bullerbyn - zdjęcie Dzieci z Bullerbyn - zdjęcie Dzieci z Bullerbyn - zdjęcie

Średnia ocena

98 oddanych głosów
483 zainteresowanych osób

9,3 / 10

Dzieci z Bullerbyn

Opowieść o małych, wszędobylskich mieszkańcach sympatycznej osady Bullerbyn zna niemal każdy, bo powieść Astrid Lindgren to szkolna lektura a zarazem jedna z ukochanych książek dzieciństwa wielu pokoleń. Teraz dziadkowie, rodzice i dzieci mogą obejrzeć jej sceniczną wersję na deskach naszego teatru.

Współautorem adaptacji i reżyserem przedstawienia jest Krzysztof Jaślar, którego muzyczne spektakle („Zamach na MoCarta” czy „Śpiewnik Pana Wasowskiego”) stały się przebojami Teatru Syrena. Jak zwykle w przypadku naszych przedstawień dla dzieci, tak i tym razem spektakl pełen jest melodyjnych piosenek i tańca.

Na przedstawienie zapraszamy dzieci od lat 5.

Czas trwania: 100 minut

Zwiastuny

Realizacja

Autorka: Astrid Lindgren

Przekład: Irena Szuch-Wyszomirska

Adaptacja: Ewelina Jaślar, Krzysztof Jaślar

Reżyseria: Krzysztof Jaślar

Scenografia: Joanna Maria Kuś

Kostiumy: Bożena Ślaga

Aranżacje muzyczne: Roman Hudaszek, Filip Jaślar

Choreografia: Inga Pilchowska

Światła: Artur Wytrykus

Producentka: Monika Deptuła

Inspicjent: Piotr Witkowski

Suflerka: Barbara Sadowska

Opinie naszych widzów (47)

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobre przygotowanie aktorów. Brawa dla reżysera za umiejętne naświetlenie historii hałaśliwych urwisów, Umiejętnie wpleciony wontek muzyczny z piosenkami dla młodego widzą. Spektakl doskonale wyraża emocje, które toważyszą podczas czytaniu książki.

  st.....@gm...il.com / 08 maja 2019

 • 10,0/ 10

  polecam wszystkim, małym, dyżym, starszym i młodszym duchem - świetna klasyka - odświeżenie spojrzenia na relacje w rodzinie chociażby.

  b-.....@....pl / 17 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, zabawny, niewydziwiony, dobrze zagrany!

  Ki.....@ga...ta.pl / 01 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Super zabawa !!!

  jo.....@gm...il.com / 22 października 2018

 • 10,0/ 10

  Polecam nawet dorosłym:)Super spektakl,szkoda,że ma więcej tego typu przedstawień lektur szkolnych:)

  a......@....pl / 02 października 2018

Teatr Syrena

Teatr Syrena założony został w 1945 roku przez znanego poetę i satyryka - Jerzego Jurandota, zaś w 1948 roku przeniesiony został do Warszawy. Siedziba teatru znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to lokal znajdujący się przy ulicy Litewskiej 3, w którym mieściła się niegdyś przedwojenna ujeżdżalnia.

Do pierwszego zespołu artystycznego, który zagościł na deskach Teatru Syrena, należeli: Adolf Dymsza, Ludwik Sempoliński, Jadwiga Andrzejewska, Mira Zimińska. Z Teatrem Syrena związanych było również wielu wybitnych polskich pisarzy m. in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Sławomir Mrożek, Antoni Słonimski, Julian Tuwim.

Teatr Syrena ma niezwykle bogaty repertuar, o wyjątkowość którego dba dyrektor artystyczny teatru – Wojciech Malajkat. Spektakle znajdujące się w repertuarze wyróżniają się przede wszystkim najwyższej jakości aktorstwem. Na scenie Teatru Syrena obejrzeć możemy wiele koncertów recitalowych, spektakli muzycznych i musicali, ale także wiele klasycznych sztuk opartych na znanych dziełach. Teatr Syrena ma także bogatą ofertę skierowaną do najmłodszych – znaleźć możemy w repertuarze wiele spektakli tworzonych z myślą o dzieciach. Teatr Syrena organizuje również warsztaty oraz lekcje teatralne dla dzieci.

Spektakle Teatru Syrena są wyjątkowe, dzięki ich doskonałej obsadzie. Z miejscem tym związanych było wielu wybitnych artystów m. in. Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Brusikiewicz, Zofia Czerwińska. Do dziś w Teatrze Syrena gra wielu wybitnych aktorów m. in. Wojciech Malajkat, Piotr Siejka, Albert Osik, Zbigniew Zamachowski, Jolanta Fraszyńska, Emilia Komarnicka, Kinga Preis, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska i wielu innych.

Bilety do Teatru Syrena kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl oraz strony internetowej teatru, a także w kasie teatru.

Wystrój Teatru Syrena jest unikalny – wnętrze teatru wykonane zostało w inspirującym widzów stylu art déco. Teatr Syrena oprócz sceny i widowni udostępnia również swoim widzom miejsce jedyne w swoim rodzaju – Bistro Goodie Foodie, w którym miło i smacznie można spędzić przerwę w spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Litewska 3
00-589 Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,2
Średnia ocena
Polecam gorąco całym rodzinom. Bardzo interesująco przedstawiona znana wszystkim opowieść. Piosenki śpiewamy do tej pory.
- Małgorzata

Jutro / 11:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9,5
Średnia ocena
Rewelacyjny spektakl,ciekawie zagrany,bardzo fajne i różnorodne formy wyrazu. Doskonała rozrywka dla dzieci i nie tylko
- Aneta

29.05 / 10:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9,2
Średnia ocena
Gorąco polecam. Świetna zabawa dla małych i dużych.
- Mariusz

08.06 / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,1
Średnia ocena
Rewelacyjnie przygotowany i odegrany spektakl - zabawny i zaskakujący - brawo!
- Krzysztof

Jutro / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
9,2
Średnia ocena

31.05 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
7,0
Średnia ocena

Dziś / 22:00

+ inne terminy

Gatunek: Rewia
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.