Dzieci z Bullerbyn - zdjęcie Dzieci z Bullerbyn - zdjęcie Dzieci z Bullerbyn - zdjęcie Dzieci z Bullerbyn - zdjęcie

Średnia ocena

64 oddanych głosów
272 zainteresowanych osób

9.2 / 10

Dzieci z Bullerbyn

Familijny spektakl wiernie oddający klimat powieści Astrid Lindgren. Zwariowane przygody paczki przyjaciół z Bullerbyn, dużo muzyki, tańca i okazji do wspólnego, serdecznego śmiechu.

Opowieść o małych, wszędobylskich mieszkańcach sympatycznej osady Bullerbyn zna niemal każdy, bo powieść Astrid Lindgren to szkolna lektura a zarazem jedna z ukochanych książek dzieciństwa wielu pokoleń. Teraz dziadkowie, rodzice i dzieci mogą obejrzeć jej sceniczną wersję - na deskach naszego teatru.

Współautorem adaptacji i reżyserem przedstawienia „Dzieci z Bullerbyn” jest Krzysztof Jaślar, którego muzyczne spektakle („Zamach na MoCarta” czy „Śpiewnik Pana Wasowskiego”) są przebojami Teatru Syrena. Jak zwykle w przypadku naszych przedstawień dla dzieci, tak i tym razem spektakl pełen jest pięknych, melodyjnych piosenek, muzyki i tańca.

Na przedstawienie zapraszamy dzieci od lat 5.

Spektakl objęty jest honorowym patronatem Ambasady Szwecji i został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czas trwania: 100 minut

Realizacja

Autor: Astrid Lindgren

Przekład: Irena Szuch-Wyszomirska

Adaptacja: Ewelina Jaślar, Krzysztof Jaślar

Reżyseria: Krzysztof Jaślar

Scenografia: Joanna Maria Kuś

Kostiumy: Bożena Ślaga

Aranżacje muzyczne: Roman Hudaszek, Filip Jaślar

Choreografia: Inga Pilchowska

Światła: Artur Wytrykus

Producent: Monika Deptuła

Inspicjent: Piotr Witkowski

Sufler: Barbara Sadowska

Opinie naszych widzów (37)

 • 10.0/ 10

  Bardzo dynamiczna akcja, dzieci nie mają prawa się nudzić :) Aktorzy zagrali rewelacyjnie! Najlepszy spektakl dla dzieci jaki widziałam!!!

  tu.....@....pl / 16 January 2018

 • 10.0/ 10

  Bardzo ciekawe przestawienie, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - nie nudziłem się!

  wo.....@wi...ek.eu / 15 January 2018

 • 10.0/ 10

  Spektakl rewelacyjny, lekki, łatwy i przyjemny. Ogromna doza humoru, dzieciaki tak przeżywały ze wstawały z miejsc i "gadały" do aktorów. Scenki sytuacyjne przywoływały jeszcze przez kilka dni po przedstawieniu. Taki powinien być teatr dla dzieci.

  Ew.....@gm...il.com / 15 January 2018

 • 10.0/ 10

  Genialny spektakl! Dzieciom ( i ne tylko) bardzo się podobał. Serdecznie polecam.

  Ka.....@gm...il.com / 14 January 2018

 • 10.0/ 10

  Na prawdę fajne przedstawienie, ciekawe, wesołe i pełne energii.

  an.....@gm...il.com / 07 December 2017

Teatr Syrena

Teatr Syrena założony został w 1945 roku przez znanego poetę i satyryka - Jerzego Jurandota, zaś w 1948 roku przeniesiony został do Warszawy. Siedziba teatru znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to lokal znajdujący się przy ulicy Litewskiej 3, w którym mieściła się niegdyś przedwojenna ujeżdżalnia.

Do pierwszego zespołu artystycznego, który zagościł na deskach Teatru Syrena, należeli: Adolf Dymsza, Ludwik Sempoliński, Jadwiga Andrzejewska, Mira Zimińska. Z Teatrem Syrena związanych było również wielu wybitnych polskich pisarzy m. in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Sławomir Mrożek, Antoni Słonimski, Julian Tuwim.

Teatr Syrena ma niezwykle bogaty repertuar, o wyjątkowość którego dba dyrektor artystyczny teatru – Wojciech Malajkat. Spektakle znajdujące się w repertuarze wyróżniają się przede wszystkim najwyższej jakości aktorstwem. Na scenie Teatru Syrena obejrzeć możemy wiele koncertów recitalowych, spektakli muzycznych i musicali, ale także wiele klasycznych sztuk opartych na znanych dziełach. Teatr Syrena ma także bogatą ofertę skierowaną do najmłodszych – znaleźć możemy w repertuarze wiele spektakli tworzonych z myślą o dzieciach. Teatr Syrena organizuje również warsztaty oraz lekcje teatralne dla dzieci.

Spektakle Teatru Syrena są wyjątkowe, dzięki ich doskonałej obsadzie. Z miejscem tym związanych było wielu wybitnych artystów m. in. Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Brusikiewicz, Zofia Czerwińska. Do dziś w Teatrze Syrena gra wielu wybitnych aktorów m. in. Wojciech Malajkat, Piotr Siejka, Albert Osik, Zbigniew Zamachowski, Jolanta Fraszyńska, Emilia Komarnicka, Kinga Preis, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska i wielu innych.

Bilety do Teatru Syrena kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl oraz strony internetowej teatru, a także w kasie teatru.

Wystrój Teatru Syrena jest unikalny – wnętrze teatru wykonane zostało w inspirującym widzów stylu art déco. Teatr Syrena oprócz sceny i widowni udostępnia również swoim widzom miejsce jedyne w swoim rodzaju – Bistro Goodie Foodie, w którym miło i smacznie można spędzić przerwę w spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Litewska 3
00-589 Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.1
Średnia ocena

25.03 / 12:00

Gatunek: Dla dzieci
9.3
Średnia ocena
Gorąco polecam. Świetna zabawa dla małych i dużych.
- Mariusz

04.03 / 16:00

04.03 / 12:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
9.2
Średnia ocena
Spektakl bardzo spodobał się synowi, to chyba najlepsza recenzja. Warto obejrzeć!
- Katarzyna

21.02 / 12:00

21.02 / 10:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.3
Średnia ocena
Bardzo udany koncert pod każdym względem - wokalnym, muzycznym i scenograficznym.
- Jan

Jutro / 19:00

09.02 / 19:00

Gatunek: Muzyczny
7.8
Średnia ocena
Spektakl świetny, rozrywka w dobrym guście. Rozważam obejrzenie go ponownie.
- Julita

23.01 / 19:00

Dziś / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia
Kup bilet