Chansons d’Amour - Lydie Charlotte Kotlinski - zdjęcie Chansons d’Amour - Lydie Charlotte Kotlinski - zdjęcie Chansons d’Amour - Lydie Charlotte Kotlinski - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

6.0 / 10

Chansons d’Amour - Lydie Charlotte Kotlinski

Lydie zabiera nas w retrospektywną podróż, abyśmy mogli na chwilę przenieść się do Francji i zanurzyć się w jej niezwykłej kulturze. Temat miłości przewija się w większości francuskich piosenek. Dzięki nim możemy znaleźć się na chwilę w świecie urokliwych paryskich ulic, zakamarków, gdzie życie płynie inaczej, piękniej, a duch miłości dosłownie unosi się w powietrzu.

Podczas koncertu usłyszymy utwory Edith Piaf, Jacques’a Brela, Serge’a Gainsbourga, Cory Vaucaire czy Léo Ferré („Parlez-moi d’amour”, „La vie en rose”, “Le port d’Amsterdam”, “Couleur café” ). Artystka zaśpiewa też utwór “Uciekaj moje serce”, który zaaranżowała wspólnie ze Stanisławem Soyką.

Czas trwania: 100 minut

Obsada

Lydie Charlotte Kotlinski - wokal

Sebastian Pikula - gitara

Realizacja

Lydie Charlotte Kotlinski

Opinie naszych widzów (2)

  • 9.0/ 10

    Koncert bardzo przyjemny. Atmosfera kameralna. Więcej takich koncertów w Syrenie!

    ra.....@gm...il.com / 01 June 2017

  • 3.0/ 10

    Koncert zaczął się 15 minut po czasie, potem pani zaśpiewała 7 piosenek w dziwnych aranżacjach- trwało to 1/2 godziny i zrobiła sobie 5 minutową przerwę na pogaduszki ze znajomymi. Po przerwie , która trwała 1/2 godziny w końcu pokazała, że umie śpiewać i druga część już była na poziomie.W sumie koncert godzinny. Przynajmniej 20 minut jeszcze trwały gadki i śmiechy samej z siebie jak i rozmowy z gitarzystą, ktorego powinna zmienić, a który stale powtarzał, że dawno nie grał. Niestety było to słychać.

    da.....@tl...en.pl / 13 November 2017

Teatr Syrena

Teatr Syrena założony został w 1945 roku przez znanego poetę i satyryka - Jerzego Jurandota, zaś w 1948 roku przeniesiony został do Warszawy. Siedziba teatru znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to lokal znajdujący się przy ulicy Litewskiej 3, w którym mieściła się niegdyś przedwojenna ujeżdżalnia.

Do pierwszego zespołu artystycznego, który zagościł na deskach Teatru Syrena, należeli: Adolf Dymsza, Ludwik Sempoliński, Jadwiga Andrzejewska, Mira Zimińska. Z Teatrem Syrena związanych było również wielu wybitnych polskich pisarzy m. in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Sławomir Mrożek, Antoni Słonimski, Julian Tuwim.

Teatr Syrena ma niezwykle bogaty repertuar, o wyjątkowość którego dba dyrektor artystyczny teatru – Wojciech Malajkat. Spektakle znajdujące się w repertuarze wyróżniają się przede wszystkim najwyższej jakości aktorstwem. Na scenie Teatru Syrena obejrzeć możemy wiele koncertów recitalowych, spektakli muzycznych i musicali, ale także wiele klasycznych sztuk opartych na znanych dziełach. Teatr Syrena ma także bogatą ofertę skierowaną do najmłodszych – znaleźć możemy w repertuarze wiele spektakli tworzonych z myślą o dzieciach. Teatr Syrena organizuje również warsztaty oraz lekcje teatralne dla dzieci.

Spektakle Teatru Syrena są wyjątkowe, dzięki ich doskonałej obsadzie. Z miejscem tym związanych było wielu wybitnych artystów m. in. Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Brusikiewicz, Zofia Czerwińska. Do dziś w Teatrze Syrena gra wielu wybitnych aktorów m. in. Wojciech Malajkat, Piotr Siejka, Albert Osik, Zbigniew Zamachowski, Jolanta Fraszyńska, Emilia Komarnicka, Kinga Preis, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska i wielu innych.

Bilety do Teatru Syrena kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl oraz strony internetowej teatru, a także w kasie teatru.

Wystrój Teatru Syrena jest unikalny – wnętrze teatru wykonane zostało w inspirującym widzów stylu art déco. Teatr Syrena oprócz sceny i widowni udostępnia również swoim widzom miejsce jedyne w swoim rodzaju – Bistro Goodie Foodie, w którym miło i smacznie można spędzić przerwę w spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Litewska 3
00-589 Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.0
Średnia ocena
Dla mnie było to nietuzinkowe przeżycie
- Tomasz

15.07 / 17:00

Dziś / 17:00

+ dostępnych 15 innych terminów

Gatunek: Koncert
10.0
Średnia ocena

19.07 / 19:00

21.07 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Koncert
10.0
Średnia ocena

Dziś / 18:30

18.07 / 18:30

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Koncert

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.3
Średnia ocena
Choreografia i muzyka, kostiumy i charakteryzacja na bardzo dobrym poziomie
- Anna

04.10 / 19:00

05.10 / 19:00

+ dostępnych 4 innych terminów

Gatunek: Musical
8.4
Średnia ocena

18.10 / 19:00

19.10 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Musical
Kup bilet