Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy
69 zainteresowanych osób

7.2 / 10

Alicja w Krainie Czarów

W inscenizacji Magdy Miklasz Alicja jest współczesną nam dziewczynką, która śni sen swojej ulubionej bohaterki z powieści Lewisa Carolla. Wędruje ona po onirycznej, abstrakcyjnej rzeczywistości, skonstruowanej niczym budowla z klocków. Na każdym etapie swojej podróży spotyka osobliwe postaci, przypominające Alicji osoby z jej otoczenia. Fascynują ją, drażnią, śmieszą, ale też inspirują. Każda z nich ukazana jest w zupełnie różnym estetycznie świecie i przedstawiona za pomocą odmiennych gatunków teatralnych (co stanowi element edukacyjny dla młodych widzów).

Podróż Alicji jest podświadomym poszukiwaniem siebie, próbą rozpoznania własnych pragnień i konfrontacją z otaczającym światem na płaszczyźnie snu.

„Alicja w Krainie Czarów” w Teatrze Syrena to spektakl złożony ze zjawiskowych obrazów, wykorzystujący różnorodne gatunki teatralne i muzyczne (muzykę do przedstawienia skomponowała Gaba Kulka, bazujący na surrealistycznym poczuciu humoru, inspirowany filmami Tima Burtona i jedną z najsłynniejszych książek obrazkowych XX wieku – „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice’a Sendaka.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: fot. Krzysztof Bieliński

Obsada

Piotr Siejka - zdjęcie

Piotr Siejka
Gąsiennica

Michał Konarski - zdjęcie

Michał Konarski
Biały Królik

Marcin Bikowski - zdjęcie

Marcin Bikowski
Gryfon/Suseł

Marcin Bartnikowski - zdjęcie

Marcin Bartnikowski
Bill/Marcowy Zająć

Adrian Budakow - zdjęcie

Adrian Budakow
Szalony Kapelusznik

Anna Stela - zdjęcie

Anna Stela
Królowa/Mysz

Realizacja

Autor: Lewis Caroll

Przekład: Maciej Słomczyński

Adaptacja: Magdalena Miklasz

Reżyseria: Magdalena Miklasz

Asystent reżysera: Natalia Sakowicz

Muzyka: Gaba Kulka

Kostiumy: Ewa Woźniak

Scenografia: Kamdibe Sosnowska i Magdalena Niezgoda / MINI Mondo

Choreografia: Marta Bury

Multimedia: Aleksander Janas / kilku.com

Teatr Syrena

Teatr Syrena założony został w 1945 roku przez znanego poetę i satyryka - Jerzego Jurandota, zaś w 1948 roku przeniesiony został do Warszawy. Siedziba teatru znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to lokal znajdujący się przy ulicy Litewskiej 3, w którym mieściła się niegdyś przedwojenna ujeżdżalnia.

Do pierwszego zespołu artystycznego, który zagościł na deskach Teatru Syrena, należeli: Adolf Dymsza, Ludwik Sempoliński, Jadwiga Andrzejewska, Mira Zimińska. Z Teatrem Syrena związanych było również wielu wybitnych polskich pisarzy m. in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Sławomir Mrożek, Antoni Słonimski, Julian Tuwim.

Teatr Syrena ma niezwykle bogaty repertuar, o wyjątkowość którego dba dyrektor artystyczny teatru – Wojciech Malajkat. Spektakle znajdujące się w repertuarze wyróżniają się przede wszystkim najwyższej jakości aktorstwem. Na scenie Teatru Syrena obejrzeć możemy wiele koncertów recitalowych, spektakli muzycznych i musicali, ale także wiele klasycznych sztuk opartych na znanych dziełach. Teatr Syrena ma także bogatą ofertę skierowaną do najmłodszych – znaleźć możemy w repertuarze wiele spektakli tworzonych z myślą o dzieciach. Teatr Syrena organizuje również warsztaty oraz lekcje teatralne dla dzieci.

Spektakle Teatru Syrena są wyjątkowe, dzięki ich doskonałej obsadzie. Z miejscem tym związanych było wielu wybitnych artystów m. in. Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Brusikiewicz, Zofia Czerwińska. Do dziś w Teatrze Syrena gra wielu wybitnych aktorów m. in. Wojciech Malajkat, Piotr Siejka, Albert Osik, Zbigniew Zamachowski, Jolanta Fraszyńska, Emilia Komarnicka, Kinga Preis, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska i wielu innych.

Bilety do Teatru Syrena kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl oraz strony internetowej teatru, a także w kasie teatru.

Wystrój Teatru Syrena jest unikalny – wnętrze teatru wykonane zostało w inspirującym widzów stylu art déco. Teatr Syrena oprócz sceny i widowni udostępnia również swoim widzom miejsce jedyne w swoim rodzaju – Bistro Goodie Foodie, w którym miło i smacznie można spędzić przerwę w spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Litewska 3
00-589 Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.0
Średnia ocena
Sztuka była ciekawa
- Karol

24.01 / 12:00

28.01 / 10:30

+ dostępnych 15 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
10.0
Średnia ocena

04.02 / 12:00

04.02 / 10:30

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.3
Średnia ocena
Bardzo udany koncert pod każdym względem - wokalnym, muzycznym i scenograficznym.
- Jan

25.01 / 19:00

09.02 / 19:00

Gatunek: Muzyczny
7.8
Średnia ocena
Spektakl świetny, rozrywka w dobrym guście. Rozważam obejrzenie go ponownie.
- Julita

Jutro / 19:00

24.01 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia
Kup bilet