Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów
86 zainteresowanych osób

6.4 / 10

Alicja w Krainie Czarów

W inscenizacji Magdy Miklasz Alicja jest współczesną nam dziewczynką, która śni sen swojej ulubionej bohaterki z powieści Lewisa Carolla. Wędruje ona po onirycznej, abstrakcyjnej rzeczywistości, skonstruowanej niczym budowla z klocków. Na każdym etapie swojej podróży spotyka osobliwe postaci, przypominające Alicji osoby z jej otoczenia. Fascynują ją, drażnią, śmieszą, ale też inspirują. Każda z nich ukazana jest w zupełnie różnym estetycznie świecie i przedstawiona za pomocą odmiennych gatunków teatralnych (co stanowi element edukacyjny dla młodych widzów).

Podróż Alicji jest podświadomym poszukiwaniem siebie, próbą rozpoznania własnych pragnień i konfrontacją z otaczającym światem na płaszczyźnie snu.

„Alicja w Krainie Czarów” w Teatrze Syrena to spektakl złożony ze zjawiskowych obrazów, wykorzystujący różnorodne gatunki teatralne i muzyczne (muzykę do przedstawienia skomponowała Gaba Kulka, bazujący na surrealistycznym poczuciu humoru, inspirowany filmami Tima Burtona i jedną z najsłynniejszych książek obrazkowych XX wieku – „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice’a Sendaka.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: fot. Krzysztof Bieliński

Obsada

Piotr Siejka - zdjęcie

Piotr Siejka
Gąsiennica

Michał Konarski - zdjęcie

Michał Konarski
Biały Królik

Marcin Bikowski - zdjęcie

Marcin Bikowski
Gryfon/Suseł

Marcin Bartnikowski - zdjęcie

Marcin Bartnikowski
Bill/Marcowy Zająć

Adrian Budakow - zdjęcie

Adrian Budakow
Szalony Kapelusznik

Anna Stela - zdjęcie

Anna Stela
Królowa/Mysz

Realizacja

Autor: Lewis Caroll

Przekład: Maciej Słomczyński

Adaptacja: Magdalena Miklasz

Reżyseria: Magdalena Miklasz

Asystent reżysera: Natalia Sakowicz

Muzyka: Gaba Kulka

Kostiumy: Ewa Woźniak

Scenografia: Kamdibe Sosnowska i Magdalena Niezgoda / MINI Mondo

Choreografia: Marta Bury

Multimedia: Aleksander Janas / kilku.com

Opinie naszych widzów (3)

 • 10.0/ 10

  Ciekawie zrealizowana wizja Alicji. Zajmujacy spektakl dla dzieci

  be.....@gm...il.com / 13 February 2018

 • 5.0/ 10

  Fajna forma i ciekawa aranżacja sceny, jednak i dzieci i dorośli mieli problem ze zrozumieniem części przekazywanych treści - czasem bardzo zawile/wręcz niezrozumiale przekazana fabuła.

  p......@gm...il.com / 20 April 2018

 • 3.0/ 10

  Sztuka nowoczesna. Absolutnie pozbawiona klasycznego ujęcia. Zdecydowanie za trudne wydanie dla dziecka. Za duzo, zbyt na siłę, brak spójności przekazu. Dość przykro ale po godzinie wypadało tylko grzecznie opuścić teatr, który generalnie b. cenię.

  ba.....@....pl / 09 April 2018

Teatr Syrena

Teatr Syrena założony został w 1945 roku przez znanego poetę i satyryka - Jerzego Jurandota, zaś w 1948 roku przeniesiony został do Warszawy. Siedziba teatru znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to lokal znajdujący się przy ulicy Litewskiej 3, w którym mieściła się niegdyś przedwojenna ujeżdżalnia.

Do pierwszego zespołu artystycznego, który zagościł na deskach Teatru Syrena, należeli: Adolf Dymsza, Ludwik Sempoliński, Jadwiga Andrzejewska, Mira Zimińska. Z Teatrem Syrena związanych było również wielu wybitnych polskich pisarzy m. in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Sławomir Mrożek, Antoni Słonimski, Julian Tuwim.

Teatr Syrena ma niezwykle bogaty repertuar, o wyjątkowość którego dba dyrektor artystyczny teatru – Wojciech Malajkat. Spektakle znajdujące się w repertuarze wyróżniają się przede wszystkim najwyższej jakości aktorstwem. Na scenie Teatru Syrena obejrzeć możemy wiele koncertów recitalowych, spektakli muzycznych i musicali, ale także wiele klasycznych sztuk opartych na znanych dziełach. Teatr Syrena ma także bogatą ofertę skierowaną do najmłodszych – znaleźć możemy w repertuarze wiele spektakli tworzonych z myślą o dzieciach. Teatr Syrena organizuje również warsztaty oraz lekcje teatralne dla dzieci.

Spektakle Teatru Syrena są wyjątkowe, dzięki ich doskonałej obsadzie. Z miejscem tym związanych było wielu wybitnych artystów m. in. Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Brusikiewicz, Zofia Czerwińska. Do dziś w Teatrze Syrena gra wielu wybitnych aktorów m. in. Wojciech Malajkat, Piotr Siejka, Albert Osik, Zbigniew Zamachowski, Jolanta Fraszyńska, Emilia Komarnicka, Kinga Preis, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska i wielu innych.

Bilety do Teatru Syrena kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl oraz strony internetowej teatru, a także w kasie teatru.

Wystrój Teatru Syrena jest unikalny – wnętrze teatru wykonane zostało w inspirującym widzów stylu art déco. Teatr Syrena oprócz sceny i widowni udostępnia również swoim widzom miejsce jedyne w swoim rodzaju – Bistro Goodie Foodie, w którym miło i smacznie można spędzić przerwę w spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Litewska 3
00-589 Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.0
Średnia ocena
Polecam dzieciom i dorosłym! Piękna scenografia, gra, lalki - mistrzostwo!
- Adam

29.09 / 17:30

30.09 / 12:00

Gatunek: Dla dzieci
10.0
Średnia ocena

29.07 / 10:30

29.07 / 12:00

+ dostępnych 4 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.3
Średnia ocena
Choreografia i muzyka, kostiumy i charakteryzacja na bardzo dobrym poziomie
- Anna

04.10 / 19:00

05.10 / 19:00

+ dostępnych 4 innych terminów

Gatunek: Musical
8.4
Średnia ocena

18.10 / 19:00

19.10 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Musical
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.