Wieloryb The Globe - zdjęcie Wieloryb The Globe - zdjęcie Wieloryb The Globe - zdjęcie Wieloryb The Globe - zdjęcie Wieloryb The Globe - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy
12 zainteresowanych osób

9,0 / 10

Wieloryb The Globe

"Wieloryb. The Globe" z Krzysztofem Globiszem ponownie na scenie Teatru Starego.

Spektakl Mateusza Pakuły w reżyserii Evy Rysovej powraca na scenę Teatru Starego w Lublinie. Krzysztof Globisz jako tytułowy WIELORYB - wielki płetwal wyrzucony na brzeg oceanu. Zuzanna Skolias i Marta Ledwoń jako działaczki Greenpeace'u, które próbują go ratować, polewają go wodą i śpiewają mu piosenki. Ale kto tu komu i w czym pomoże, to się jeszcze okaże.

"Wieloryb. The Globe" to tekst dedykowany Krzysztofowi Globiszowi. Po udarze mózgu aktor wciąż jest w trakcie rehabilitacji, dzięki której stopniowo pokonuje paraliż i afazję. "Szukamy słów wspólnie z Krzysztofem" - mówi Eva Rysova o pracy nad spektaklem. Spektakl powstał w koprodukcji Teatru Starego w Lublinie z Teatrem Łaźnia Nowa z Krakowa i po raz pierwszy pokazany publiczności 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia 7-go grudnia 2016 r. Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie i był wystawiony po raz pierwszy w ramach 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia.

Na scenie występuje Krzysztof Globisz, Antonis Skolias, Marta Ledwoń, Zuzanna Skolias.

Realizacja

Tekst i dramataurgia: Mateusz Pakuła

Reżyseria: Eva Rysova

Scenografia i kostiumy: Marcin Chlanda

Muzyka: Zuzanna Skolias, Antonis Skolias

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Wspaniały spektakl. Podziwiam upór i determinacje do powrotu do zdrowia. Inne osoby by się załamały , uzmysławia nam że nasze niektóre problemy są błache - zdrowie najważniejsze. Chciałabym zobaczyć jeszcze raz ten spektakl po jakimś czasie , żeby porównać powrót do zdrowia "WIELORYBA".

    m......@....pl / 01 lutego 2017

Teatr Stary - Adres i dojazd

ul. Jezuicka 18, Lublin

http://teatrstary.eu/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.