Ojciec matka tunel strachu - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos
13 zainteresowanych osób

5,0 / 10

Ojciec matka tunel strachu

5,0/ 10

Hasło kryzys w rodzinie odmieniamy już przez wszystkie przypadki. Biją na alarm socjologowie i psychologowie, opowiada o nim co drugi film lub spektakl. Polsko-niemiecki reżyser Wojciech Klemm z pomocą dramatu Martina Heckmannsa oświetla jednak ten problem od naprawdę nieoczekiwanej strony. Najpierw przenosi nas w sam środek rodzinnego banału: „niedoszły reżyser teatralny, by utrzymać rodzinę, musi pracować na kserokopiarce, a jego żona, zamiast studiować filozofię, spędza całe dnie na mało fascynującym zajęciu, jakim jest opieka nad maluchem.”

A potem pokazuje jak bardzo wszyscy są tu nieletni i niedojrzali: dziecinna matka, chłopięcy ojciec i najbardziej z nich świadomy syn tylko bawią się w normalną rodzinę. Chłopiec obserwuje jak jego rodzice nie potrafią dorosnąć. Klemm dodaje jednak temu dramatowi kolejne dno przez obsadzenie w głównych rolach prawdziwej rodziny Jana Peszka, jego syna Błażeja z żoną Katarzyną Krzanowską. Ale w teatrze jest odwrotnie niż w życiu. To siedemdziesięcioletni Jan Peszek gra syna a jego dzieci – czterdziestoletnich rodziców. Wpadamy w labirynt znaczeń, to co prywatne miesza się z tym, co zagrane, i w końcu nawet nie wiadomo, o jakiej rodzinie rozmawiamy. Na scenie cały czas obecny jest także muzyk – Dominik Strycharski, odgrywający rolę bajkowego Smoka.

Wystukuje rytm na dziecięcych instrumentach, napędza akcję, śpiewa piosenki. Czym jest tytułowy tunel strachu? Jakie rytuały go wypełniają, kto musi przez niego przejść? Na końcu tunelu jest zawsze śmierć lub dorosłość.

Jeden z najlepszych kameralnych spektakli Narodowego Starego Teatru w Krakowie!

Na scenie występuje Katarzyna Krzanowska, Błażej Peszek, Jan Peszek.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Autor: Martin Heckmanns

Przekład: Iwona Nowacka

Reżyseria i scenografia: Wojtek Klemm

Kostiumy: Julia Kornacka

Muzyka: Dominik Strycharski

Teatr Stary - Adres i dojazd

ul. Jezuicka 18
20-113 Lublin

http://teatrstary.eu/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.