Machia - zdjęcie Machia - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów
47 zainteresowanych osób

8,8 / 10

Machia

„Machia” to sztuka poświęcona osobie Niccolo Machiavellego, którego 545. rocznica urodzin przypadła na dzień premiery spektaklu. Prezentuje ciekawe, zrywające z dotychczasowymi stereotypami spojrzenie na tę postać, rzucając zarazem światło na pasjonujący kontekst polityczny i historyczny epoki włoskiego renesansu. Przede wszystkim jest to jednak psychologiczny pojedynek dwóch silnych osobowości, z których żadna nie jest taką, jaką może się wydawać na początku. „Machia” to pierwsza sztuka wystawiona na deskach teatru dramatycznego, której Juliusz Machulski jest zarazem autorem i reżyserem.

Na scenie spotykają się doświadczenie i młodość, które wnoszą odtwórcy głównych ról: Adam Ferency i Piotr Głowacki. Pierwszego z nich nie trzeba przestawiać – to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli swego fachu w Polsce, wsławiony wieloma rolami filmowymi i teatralnymi.

Piotr Głowacki, po świetnych rolach m.in. w „80 milionach” Waldemara Krzystka (polskim kandydacie do Oscara) i „Dziewczynie z szafy” Bodo Koxa, uznawany jest za nadzieję polskiego kina (laureat Nagrody im. Z. Cybulskiego2013), ale jego talent docenili także twórcy teatralni: występował już m.in u Grzegorza Jarzyny, Jana Klaty i Mikołaja Grabowskiego.

Na scenie występuje Adam Ferency, Piotr Głowacki, Marta Ledwoń.

Czas trwania: 100 minut

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Juliusz Machulski

Scenografia, kostiumy i reżyseria świateł: Justyna Łagowska

Muzyka: Piotr Selim

Teatr Stary - Adres i dojazd

ul. Jezuicka 18, Lublin

http://teatrstary.eu/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.