Ości - zdjęcie Ości - zdjęcie

Średnia ocena

27 oddanych głosów

9.1 / 10

Ości

9.1/ 10

Możliwe, że nie uzyskamy tego, czego chcemy, a zamiast tego dostaniemy coś zupełnie innego wręcz niepożądanego, coś, czego wolelibyśmy uniknąć – pisał Zygmunt Bauman w swojej książce „Płynny lęk”. Miał na myśli ludzkie działania podejmowane w celu okiełznania wszechobecnego lęku lub przeżycia spełniania w teraźniejszości, nie w przyszłości. Ignacy Karpowicz „przyłapuje” swoich bohaterów w takim właśnie momencie: podjęcia działania, przeformułowania dotychczasowego życiowego porządku po to, by spróbować spełnić się teraz, zaraz albo by okiełznać lęk. Ich przedsięwzięciom towarzyszy poczucie porażki, katastrofy, zaskoczenia, zadziwienia. „Królikom jest fajnie. Zanim pojawią się konsekwencje fajności, lądują w potrawce.”, powie jedna z bohaterek. Co wydarza się z tymi, których los nie pokrywa się z losem królika? O czym zaczną śnić, gdy odwrócą się na chwilę od tego, co zbudowali do tej pory? Kto niespodziewany pojawi się w miejscu, gdzie jeszcze przed chwilą stał ktoś inny?

Epizody, wyzwania i lęki poszczególnych bohaterów krzyżują się ze sobą, spotykają, mijają i wypierają. Co zrobić? Czego chwycić i nie puszczać? Jesteś lewicowcem czy prawicowcem, zadają sobie pytanie bohaterowie. Czy ta magma przypadku, dezorientacji i chwytanej panicznie ideologii to wszystko, na co przedstawiciele inteligenckiej klasy średniej mogą się zdobyć? Czy odbijemy się głową od samodzielnie wzniesionego muru?

Czas trwania: 240 minut

Opinie naszych widzów (10)

 • 10.0/ 10

  Polecam,świetna gra,świetny przekaz.

  a......@....pl / 08 June 2018

 • 10.0/ 10

  Byłam na spektaklu po raz drugi. Świetny !!!

  j......@jo...in.pl / 08 March 2018

 • 10.0/ 10

  Znakomita gra aktorska!!!! Pani Roma WSPANIAŁA ! Absolutnie jedna z najlepszych sztuk jaką widziałam. Wspaniałe się bawiłam a śmiechu było więcej niż na nie jednej komedii ... tylko trzeba wejść i wczuć się w sytuacje ;) spektakl trwa 4 h przerwa jest jedna. Wyjście do toalety jest zasłonięte przez cały spektakl.

  Ce.....@gm...il.com / 08 March 2018

 • 10.0/ 10

  piękny spektakl ,cudowny klimat i wydarzenie.

  ol.....@on...et.pl / 06 March 2018

 • 10.0/ 10

  Świetna gra wszystkich, ale Roma gwiazdą :-)

  a......@....pl / 06 March 2018

Teatr Soho

Teatr Soho znajduje się na warszawskiej Pradze. Powstał na dzięki dwóm instytucjom teatralnym - Studiu Teatralnemu Koło oraz Teatrowi Ochoty. Scena obu tych współpracujących ze sobą teatrów znajdująca się na terenie Soho Factory, czyli w miejscu, które pełni ważną funkcję rozrywkowo-kulturalną, otrzymała swoją własną nazwę - Teatr Soho.

Repertuar Teatru Soho jest unikalny i niezwykle bogaty ze względu na to, że grane są w nim spektakle wystawiane przez oba współpracujące ze sobą teatry. Spektakle grane w Teatrze Soho są wyjątkowe - twórcą autorskich scenariuszy, na podstawie których powstają, jest dyrektor artystyczny obu teatrów - Igor Gorzkowski. Dodatkowo wszystkie produkcje bazują na wysokiej jakości aktorstwie.

Teatr Soho dysponuje niezwykle kameralną sceną, która pozwala na nawiązanie bezpośredniego kontaktu między widzem i aktorem. Widzowie dzięki tej wyjątkowej przestrzeni stają się ważnym elementem każdego spektaklu granego w teatrze Teatru Soho.

Bilety i wejściówki do Teatru Soho kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie Teatru Ochoty, która czynna jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz. 10.00 do godz. 16.00.

Adres i dojazd

ul. Mińska 25 bud. 74
03-808 Warszawa

http://teatrsoho.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.2
Średnia ocena
Co klasa to klasa
- Waldemar

20.10 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9.7
Średnia ocena
Ukłony w stronę pana Mariusza Drężka, który wspaniale sprostał emocjonalnie wymagającej roli
- Agnieszka

06.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.3
Średnia ocena
Zabawny, wzruszający, mądry, świetnie zagrany spektakl
- Tomasz

19.10 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
6.7
Średnia ocena
Dobra historia, ciekawa realizacja. Szczególnie muzyka na żywo robiła wrażenie
- Sebastian

26.10 / 19:30

+ inne terminy

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.