Kyś - zdjęcie Kyś - zdjęcie Kyś - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

7,9 / 10

Kyś

7,9/ 10

Znajdujemy się w przyszłości, w roku dwusetnym po Wybuchu. W świecie zawieszonym pomiędzy potrzebą utrzymania „sławnej przeszłości” a koniecznością przeżycia po cywilizacyjnej apokalipsie. Nie jest on już starym światem, ale nie jest jeszcze nowym, a jego jedyną stałą jest niekonsekwencja.

W tym świecie istnieje gród, którego mieszkańcy mają przeróżne Effekty – niezliczoną ilość uszu rozsianych po całym ciele, nadnaturalną długowieczność, a nawet mutację na poziomie umysłowym. To, co ludzkie przeistacza się, dążąc do zezwierzęcenia. „Skąd to się bierze? Dlaczego wszystko u nas mutuje, dosłownie wszystko! Mało, że ludzie, ale język, pojęcia, znaczenie!” mówi jedna z postaci powieści Tatiany Tołstoj.

Realizacja

Przekład: Jerzy Czech

Scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski

Asystent reżysera: Alicja Kobielarz

Scenografia: Honza Polivka

Kostiumy: Joanna Walisiak-Jankowska

Konsultacje muzyczne: Aleksandra Endzelm

Wiolonczela: Katarzyna Broma

Realizacja świateł: Zofia Krystman

Realizacja muzyki: Maciej Witkowski

Choreografia: Inga Pilchowska

Asystentka kostiumografki: Agata Stanula

Koordynacja produkcji: Olga Stefańska

Partnerzy: Yareal, Soho Factory

Projekt finansuje: m.st. Warszawa

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Byłam zachwycona spektaklem. Często chodzę do teatru, a gry aktorskiej na takim wyrównanym - wysokim poziomie - dawno nie widziałam. Aktorzy różnego pokolenia grali z powodzeniem bardzo charakterystyczne postaci - uosobienia ludzkich postaw do życia oraz do kondycji świata, wizji (lub jej braku) przyszlości. Spektakl pouczający, z powodzeniem można go odnieść do dzisiejszego ogłupienia ludzi przez media czy innych dowolnych bogów. Jak daleko ludzie muszą się posunąć, by poczuć brak i spojrzeć szerzej? I zacząć korzystać z wolnej woli oraz stawać się spiritus movens jutra, zacząć korzystać ze sprawczości (a nie czuć ulgę z niej rezygnując na rzecz "bogów")? Polecam z całego serca. Ja wybiorę się na pewno po raz drugi.

  Ju.....@gm...il.com / 04 czerwca 2018

 • 10,0/ 10

  Cudowne przeżycie. Jestem pod wrażeniem Reżyserii, gry aktorów - niezapomniane role kobiece! Wszyscy aktorzy po prostu perfekcyjni, Dopracowanie szczegółów. Spektakl godny nagród!

  ju.....@tl...en.pl / 25 maja 2018

 • 9,0/ 10

  Spektakl zaskakująco dobro, fantastyczna obsada, aktorzy stanęli na wysokości zadania. Wspaniale spędzony czas:)

  wi.....@....pl / 02 kwietnia 2019

 • 7,0/ 10

  Sztuka ok, ale niestety pod koniec na sali nie bylo czym oddychac.

  ja.....@mx...ns.com / 27 maja 2018

 • 6,0/ 10

  Mimo całkiem niezłej gry aktorskiej, interpretacja książki mnie zawiodła. Całość została brutalne uproszczona, co odarło ją z jakiegokolwiek uroku. Do tego nie rozumiem położenia tak dużego nacisku na brutalizm kilku postaci, który bardziej irytował, niż wprawiał w osłupienie. Mimo to sztuka nie najgorsza, dobrze zaplanowana scenografia, bardzo funkcjonalna przy swoim minimalizmie. Scenariusz z początkiem i końcem, przystępnie przedstawiony. Niuanse świata przedstawionego zdawały się gdzieś ulatywać, ale ratowały je karykaturalnie przedstawione postacie.

  na.....@....pl / 27 maja 2018

Teatr Soho

Teatr Soho znajduje się na warszawskiej Pradze. Powstał na dzięki dwóm instytucjom teatralnym - Studiu Teatralnemu Koło oraz Teatrowi Ochoty. Scena obu tych współpracujących ze sobą teatrów znajdująca się na terenie Soho Factory, czyli w miejscu, które pełni ważną funkcję rozrywkowo-kulturalną, otrzymała swoją własną nazwę - Teatr Soho.

Repertuar Teatru Soho jest unikalny i niezwykle bogaty ze względu na to, że grane są w nim spektakle wystawiane przez oba współpracujące ze sobą teatry. Spektakle grane w Teatrze Soho są wyjątkowe - twórcą autorskich scenariuszy, na podstawie których powstają, jest dyrektor artystyczny obu teatrów - Igor Gorzkowski. Dodatkowo wszystkie produkcje bazują na wysokiej jakości aktorstwie.

Teatr Soho dysponuje niezwykle kameralną sceną, która pozwala na nawiązanie bezpośredniego kontaktu między widzem i aktorem. Widzowie dzięki tej wyjątkowej przestrzeni stają się ważnym elementem każdego spektaklu granego w teatrze Teatru Soho.

Bilety i wejściówki do Teatru Soho kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie Teatru Ochoty, która czynna jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz. 10.00 do godz. 16.00.

Adres i dojazd

ul. Mińska 25 bud. 74
03-808 Warszawa

http://teatrsoho.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,5
Średnia ocena
Emocje, sporo wzruszeń, szczypta śmiechu - ot,życie. Przemyślenia pozostają na długo...
- Lidia

30.08 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8,8
Średnia ocena

12.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8,5
Średnia ocena
Męskie emocje - warte obejrzenia.
- Anna

14.09 / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet