Burza - zdjęcie Burza - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
14 zainteresowanych osób

6,7 / 10

Burza

Reżyser podąża tropem pięciu postaci z szekspirowskiej „Burzy”. Kameralna forma przedstawienia skupia intrygę całego dramatu jak w soczewce, a wypreparowane fragmenty tekstu tworzą okazję do wnikliwego studium relacji córka-ojciec oraz wypróbowywania granicy pomiędzy iluzją i rzeczywistością.

Bohaterowie „Burzy” przypominają osobliwości rodem z filmów Federico Felliniego. Bliżej im do aktorów z jarmarcznej budy teatralnej niż potomków rodziny królewskiej. Wszyscy podlegają reżyserskiej wizji Prospera, a ta często bywa zaskakująca i nieprzejednana. W scenariuszach stworzonych przez starego maga opiekuńczość miesza się z zaborczością, a bezwarunkowa miłość z pokusą kontroli. Wyspa przestaje być wyspą. Realność traci kształty i kontury.

W przedstawieniu zobaczymy m.in. Henryka Talara (do niedawna związanego z Teatrem Narodowym w Warszawie) oraz laureatkę nagrody Feliksy Warszawskie, Wiktorię Gorodecką.

W spektaklu występują między innymi Henryk Talar jako Prospero, Maria Pawłowska jako Miranda, Bartłomiej Bobrowski jako Ariel, Bartosz Mazur jako Ariel, Wiktor Korzeniewski jako Kaliban, Marcin Korcz jako Ferdynand.

Czas trwania: 100 minut

Realizacja

Adaptacja i reżyseria: Igor Gorzkowski

Scenografia: Joanna Gawrońska

Kostiumy: Magdalena Dąbrowska

Muzyka: Piotr Tabakiernik

Dramaturgia ruchu: Iwona Pasińska

Produkcja: Katarzyna Krapacz

Asystent reżysera: Olga Stefańska

Realizacja scenografii: Jan Mirecki, Leszek Piątkowski

Asystent kostiumologa: Monika Wójtowicz, Mateusz Jakubczak

Konsultacje lingwistyczne: Małgorzata Nabiałek

Pomoc techniczna: Magdalena Adamczyk, Marcin Sałyga, Marcin Chojnacki

Opinie naszych widzów (1)

  • 8,0/ 10

    Dość krótka wersja utworu Szekspira, ale wystawiona z pomysłem. Ciekawa wizualnie, na scenie często pojawia się woda w różnych kontekstach, postaci charakterystyczne i nietuzinkowe, no i charyzmatyczny Henryk Talar. Warto zobaczyć!

    ma.....@....pl / 12 kwietnia 2016

Teatr Soho - Adres i dojazd

ul. Mińska 25 bud. 74
03-808 Warszawa

http://teatrsoho.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.