Burza - zdjęcie Burza - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
14 zainteresowanych osób

6,7 / 10

Burza

Reżyser podąża tropem pięciu postaci z szekspirowskiej „Burzy”. Kameralna forma przedstawienia skupia intrygę całego dramatu jak w soczewce, a wypreparowane fragmenty tekstu tworzą okazję do wnikliwego studium relacji córka-ojciec oraz wypróbowywania granicy pomiędzy iluzją i rzeczywistością.

Bohaterowie „Burzy” przypominają osobliwości rodem z filmów Federico Felliniego. Bliżej im do aktorów z jarmarcznej budy teatralnej niż potomków rodziny królewskiej. Wszyscy podlegają reżyserskiej wizji Prospera, a ta często bywa zaskakująca i nieprzejednana. W scenariuszach stworzonych przez starego maga opiekuńczość miesza się z zaborczością, a bezwarunkowa miłość z pokusą kontroli. Wyspa przestaje być wyspą. Realność traci kształty i kontury.

W przedstawieniu zobaczymy m.in. Henryka Talara (do niedawna związanego z Teatrem Narodowym w Warszawie) oraz laureatkę nagrody Feliksy Warszawskie, Wiktorię Gorodecką.

Na scenie występują między innymi Henryk Talar jako Prospero, Maria Pawłowska jako Miranda, Bartłomiej Bobrowski jako Ariel, Bartosz Mazur jako Ariel, Wiktor Korzeniewski jako Kaliban, Marcin Korcz jako Ferdynand.

Czas trwania: 100 minut

Realizacja

Adaptacja i reżyseria: Igor Gorzkowski

Scenografia: Joanna Gawrońska

Kostiumy: Magdalena Dąbrowska

Muzyka: Piotr Tabakiernik

Dramaturgia ruchu: Iwona Pasińska

Produkcja: Katarzyna Krapacz

Asystent reżysera: Olga Stefańska

Realizacja scenografii: Jan Mirecki, Leszek Piątkowski

Asystent kostiumologa: Monika Wójtowicz, Mateusz Jakubczak

Konsultacje lingwistyczne: Małgorzata Nabiałek

Pomoc techniczna: Magdalena Adamczyk, Marcin Sałyga, Marcin Chojnacki

Opinie naszych widzów (1)

  • 8,0/ 10

    Dość krótka wersja utworu Szekspira, ale wystawiona z pomysłem. Ciekawa wizualnie, na scenie często pojawia się woda w różnych kontekstach, postaci charakterystyczne i nietuzinkowe, no i charyzmatyczny Henryk Talar. Warto zobaczyć!

    ma.....@....pl / 12 kwietnia 2016

Teatr Soho - Adres i dojazd

ul. Mińska 25 bud. 74, Warszawa

http://teatrsoho.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.