Wybieg - zdjęcie Wybieg - zdjęcie Wybieg - zdjęcie

Wybieg

„Wybieg” to miejsce prezentacji modelek, ale również wymówka, sposób, żeby pozbyć się kłopotów przez zafałszowanie rzeczywistości. Staramy się udowodnić naszą przewagę, wymóc na partnerze podziw i szacunek, uzależnić go od siebie. Oczywiście można by polegać na wzajemnym zaufaniu, ale żyjemy pod presją czasu, wyglądu, statusu i przekonań, więc stosujemy wybiegi, które pozwalają nam poczuć się dobrze jak najmniejszym kosztem. Poddajemy się terrorowi oczekiwań partnera, ale tak naprawdę tresujemy sami siebie. Przypominamy trochę zwierzęta, które po pewnym czasie uwięzienia zyskują pozorną wolność na wybiegu.

Inspiracją do stworzenia spektaklu były pytania o płeć, relacje, które tworzymy i obraz siebie, który powstaje pod ich wpływem. Co oznacza być kobietą, mężczyzną? Jakie stereotypy określają płeć i nasze życie w związku?

Spektakl ma strukturę kolażu zestawiającego klisze zaczerpnięte z rozrywkowych programów tanecznych, archetypowych obrazów relacji damsko-męskich i elementów życia prywatnego wykonawców.

Przedstawienie było hitem X edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania (pokaz work in progress/ CSW). Swoją zagraniczną premierę spektakl miał w Meksyku, w Centrum Sztuki w San Luis Potosi.

Czas trwania: 50 minut

Obsada

Elwira Piorun

Szymon Osiński

Realizacja

Choreografia: Karolina Kroczak

Muzyka: Greg Haines, Bonnie Tyler, Byetone, Bryan Adams, Black

Teatr Scena Współczesna

Teatr Scena Współczesna to inteligentny humor w najlepszym wydaniu!

Repertuar Teatru Scena Współczesna ma charakter komediowy. Teatr Scena Współczesna w swoim repertuarze posiada trzy sztandarowe spektakle komediowe: „Dzieła wszystkie Szekspira” Adama Longa, Daniela Singera i Jessa Winfielda w reż. Włodzimierza Kaczkowskiego, „Biblia w skróconej wersji” Adama Longa, Daniela Singera i Jessa Winfielda w reż. Szymona Turkiewicza oraz „Historia świata w skróconej wersji” w reż. Włodzimierza Kaczkowskiego. Każdy z tych spektakli trwa po półtorej godziny - jest to czas, w którym widzowie mają szansę zobaczyć skróconą wersję wszystkich dzieł Szekspira, poznać Biblię w wersji skondensowanej oraz kompletną historię świata w skrócie.

W spektaklach granych w Teatrze Scena Współczesna grają wspaniali aktorzy, tacy jak Jarosław Domin, Dariusz Sikorski, Bartek Głogowski, Łukasz Matecki, Paweł Iwanicki oraz Marcin Piejaś.

Teatr Scena Współczesna korzysta z dwóch scen, na których wystawiane są znajdujące się w repertuarze teatru spektakle - Sceny Staromiejskiej oraz Starą Prochownię.

Bilety do Teatru Scena Współczesna kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru - portal www.eWejsciowki.pl umożliwia również zakup wejściówek przez internet - kilka godzin przed spektaklem.

Adres i dojazd

ul. Belwederska 20/22
00-762 Warszawa

http://www.scenawspolczesna.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

6.8
Średnia ocena

16.02 / 20:00

17.02 / 19:00

Gatunek: Taneczny
7.6
Średnia ocena
Awangardowość wykonania tej sztuki wcisnęła mnie w fotel - w sensie pozytywnym!
- Artur

26.01 / 19:00

27.01 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Taneczny

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.5
Średnia ocena
Fantastyczny spektakl. Istnieje prawdopodobieństwo, że wybierzemy się jeszcze raz!
- Marta

26.01 / 19:00

27.01 / 19:00

+ dostępnych 5 innych terminów

Gatunek: Komedia
7.7
Średnia ocena
Jeden z najlepszych spektakli z tych, na których byłam. Jak dla mnie genialne!
- Natasza

28.01 / 19:00

04.02 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.1
Średnia ocena
Bardzo dobry spektakl. Duża dawka dobrego humoru. Zdecydowanie polecam!
- Marta

18.02 / 19:00

Gatunek: Komedia
Kup bilet