Obserwuję Cię (dawniej: I Ty zostaniesz Chińczykiem) - zdjęcie Obserwuję Cię (dawniej: I Ty zostaniesz Chińczykiem) - zdjęcie Obserwuję Cię (dawniej: I Ty zostaniesz Chińczykiem) - zdjęcie Obserwuję Cię (dawniej: I Ty zostaniesz Chińczykiem) - zdjęcie

Średnia ocena

103 oddanych głosów

8,7 / 10

Obserwuję Cię (dawniej: I Ty zostaniesz Chińczykiem)

“I Ty zostaniesz Chińczykiem” w reżyserii Włodzimierza Kaczkowskiego to długo wyczekiwany nowy spektakl Teatru Scena Współczesna. Działający od ponad 20 lat warszawski teatr tworzy tytuły, które stają się ponadczasowym hitem, niektóre mają tysiące wystawień (“Dzieła wszystkie Szekspira” - ponad 2000, “Historia świata w skróconej wersji” - ponad 1100). W premierowym spektaklu scenę opanowuje mistrzowskie aktorskie trio: Jarosław Domin, Łukasz Matecki i Maciej Makowski (zobaczymy go pierwszy raz na deskach tego teatru) i w swoistej dla Teatru Scena Współczesna formie przygotowuje nas do stania się Chińczykami. Nie brakuje świetnie przygotowanych piosenek, sprytnego humoru oraz odrobiny refleksji. Jedno jest pewne - jak przygotowywać się do opanowania świata przez Chiny, to tylko z Teatrem Scena Współczesna.

"Czy wiedzą państwo, że co piąty człowiek żyjący na Ziemi jest Chińczykiem?

Niby nic nowego, ale po raz pierwszy to proste stwierdzenie faktu brzmi groźnie dla nas, mieszkańców Europy. Bo tam gdzieś daleko za chińskim murem powstaje nowa potęga: ekonomiczna, militarna i technologiczna, która zdaje się zaprzeczać tezie, że nic lepszego niż demokracja nie da się wymyślić. Kontrola społeczna prowadzona za pomocą środków cyfrowych i sterowany przez partię kapitalizm wyprzedza zdecydowanie inne państwa tempem rozwoju.

Chiny wracają do swoich wieloletnich tradycji i zaczynają narzucać światu swój sposób myśleniai projektowania przyszłości. Bo w świecie rządzonym przez pieniądz nie przewidziano, że nagle cywilizacja o zupełnie innej tradycji i innej kulturze może uzyskać tak znaczną przewagę. I rośnie ona z roku na rok, a pandemia tylko nasiliła zachodzące tendencje. I już niedługo Stanom Zjednoczonym i Europie pozostanie albo poddać się chińskiej dominacji albo zaprzeczyć wyznawanym do tej pory zasadom liberalizmu w stosunkach międzynarodowych. To dzieje się na naszych oczach.

Kosztem i warunkiem chińskiego rozwoju jest kreowanie nowego człowieka, pracowitego, posłusznego władzy, wyzbytego wątpliwości i wierzącego w przyszłość. O to, żeby taki był taki troszczy się rząd wykorzystując w tym celu nowoczesne technologie, ale również stare chińskie tradycje. Czy rywalizacja z Chinami nie przeniesie tych metod sterowania społeczeństwem również do nas? Pierwsze oznaki tego myślenia naszych władz już widać gołym okiem. Czy w wiecznym wyborze, pomiędzy wolnością i bezpieczeństwem, nie wybierzemy jednak tej drugiej wartości, dochodząc do wniosku, że wolność obfitująca w zagrożenia, kryzysy i niepewność jutra jest stanowczo przereklamowana.

I w związku z tym może dla nas lepiej już teraz, nie czekając na odgórne decyzje, stać się, przynajmniej w myśleniu, Chińczykiem, niezależnie od rasy, wiary i poglądów. Jesteśmy tutaj, żeby w tym państwu dopomóc.

A wybór należy do państwa. Na razie."

Włodzimierz Kaczkowski

Na scenie występuje Jarosław Domin, Adam Fidusiewicz, Maciej Makowski, Łukasz Matecki.

Czas trwania: 110 minut

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Kaczkowski

Teksty piosenek: Krzysztof Kosowski

Muzyka: Maciej Makowski

Kostiumy i scenografia: Małgorzata Czacka

Opinie naszych widzów (40)

 • 10,0/ 10

  Polecam wszystkim! Naprawdę warto pójść! Nie oczekiwałam, że będzie aż tak dobrze!

  pa.....@gm...il.com / 24 września 2022

 • 10,0/ 10

  Cóż powiedzieć, panowie występujący i autor są świetni, cudowna zabawa, wieeele informacji, fantastyczna charyzma i humor!

  al.....@in...ia.pl / 28 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Udany czas, spektakl wbrew swojej lekkiej formule skłania do refleksji.

  pa.....@gm...il.com / 21 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Aktorzy dają z siebie wszystko! Mimo upału skaczą po scenie i robią atmosferę! Polecam i na pewno wrócę!

  ju.....@gm...il.com / 20 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Rewelacja! Wspaniała gra aktorska,zakwasy na brzuchu od śmiania ale tez dużo refleksji.Polecam!!

  ka.....@gm...il.com / 13 czerwca 2022

 • 10,0/ 10

  Super

  ul.....@....pl / 17 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Świetne przedstawienie, pełne humoru i wiedzy. Chętnie wrócimy do aktorów i miejsca. Córka miała tego dnia urodziny. Z piękną gracją otrzymała życzenia od aktorów.

  sy.....@....de / 16 maja 2022

 • 10,0/ 10

  1,5h doskonałej zabawy Polecam

  ma.....@wo...ld.pl / 25 marca 2022

 • 10,0/ 10

  W tym trudnym czasie przydało się dużo dobrego humoru. Świetna gra aktorów, swobodna, przyjazna atmosfera, dobry kontakt z widownią. Ogólnie ciekawe , nowe miejsce, bez nadęcia. Polecam ,. Chętnie tu wrócimy.

  mo.....@....pl / 21 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo polecam !

  Mo.....@gm...il.com / 13 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Super!

  lu.....@gm...il.com / 10 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra interakcja z publicznością, gorąco polecam przedstawienie, 110 minut świetnej zabawy ( tylko czemu tak krótko) Chińczyk Mokotów

  sz.....@gm...il.com / 20 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo zabawny spektakl ale dajacy duzo do myślenia.Aktorzy nawiązują ciepły kontakt z widzami,spontaniczna interakcja.Zapisuję się do klubu "zbieraczy kamieni".Pozdrawiam serdecznie aktorów i polecam spektakl. WARTO !!! /to ta od "muru"/.

  gr.....@....pl / 22 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Bardz dowcipny , mądry i,zabawny zarazem serdecznie polecam

  ma.....@gm...il.com / 09 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo podobał nam się spektakl. Niesamowite było połączenie humoru, inteligentnych żartów z muzyką graną na żywo, z piosenkami, które świetnie uzupełniały poszczególne sceny. To bardzo mądry spektakl, bo oprócz uśmiechu i radości, można się też zamyślić i dowiedzieć wielu ciekawostek o Chinach, Polsce. A nawet odkryć magię chińskiej opery i chińskich przysłów :) Polecam serdecznie ten spektakl 😁 Monika Szczepaniak

  mo.....@gm...il.com / 09 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Rewelacja 💛💛💛. Cały spektakl się śmiałam A dziś mam zakwasy 🤣

  at.....@gm...il.com / 09 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie określę jednym słowem: Rewelacja!! Zachęcam każdego kto się waha!! na prawdę warto .Ukłon dla pomysłodawcy i dla fantastycznych trzech aktorów

  a......@....pl / 29 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Polecam z całego serca Świetni aktorzy Miłe kameralne miejsce Atmosfera super Spektakl ....To trzeba samemu zobaczyć, warto!

  m......@gm...il.com / 20 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl! Cudowni i bardzo zdolni ludzie, polecam wszystkim, którzy cenią dobrą i mądrą rozrywkę

  ma.....@gm...il.com / 18 października 2021

 • 10,0/ 10

  Uwielbiam tych ludzi!! Ich humor, grę i wszystkie spektakle sceny współczesnej:)

  ka.....@gm...il.com / 28 sierpnia 2021

 • 10,0/ 10

  Świetna zabawa z nienachalnym pobudzeniem do refleksji, polecam, zdecydowanie warto!

  sa.....@ho...il.com / 23 sierpnia 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniały wieczór, dobra gra aktorów i interesowanie się widzem. Jest na tak 😍

  11.....@....pl / 15 sierpnia 2021

 • 10,0/ 10

  Przyjemny humor, fajny kontakt z publiką. Udało mi się przekonać tym spektaklem chłopaka do teatru ;)

  WI.....@GM...IL.COM / 03 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  bardzo ciekawie przedstawione aktualne problemy, wyśmienicie zagrane przez aktorów, ciekawa tematyka połączenia współczesności z wątkami tradycji Chin, bardzo dobry kontakt aktorów z publicznością.

  ew.....@in...ia.pl / 13 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo sie cieszę ze ten spektakl jest.

  ro.....@pr...il.com / 06 marca 2021

Teatr Scena Współczesna - Adres i dojazd

Wejście bramą przy budynku ul. Giordana Bruna 9, Warszawa (wejście bramą przed budynkiem przy ul. Giordana Bruna 9, naprzeciwko budynku ul. Giordana Bruna 12)

http://www.scenawspolczesna.p

Kup bilet