Obserwuję Cię (dawniej: I Ty zostaniesz Chińczykiem) - zdjęcie Obserwuję Cię (dawniej: I Ty zostaniesz Chińczykiem) - zdjęcie Obserwuję Cię (dawniej: I Ty zostaniesz Chińczykiem) - zdjęcie Obserwuję Cię (dawniej: I Ty zostaniesz Chińczykiem) - zdjęcie

Średnia ocena

38 oddanych głosów

8,8 / 10

Obserwuję Cię (dawniej: I Ty zostaniesz Chińczykiem)

“I Ty zostaniesz Chińczykiem” w reżyserii Włodzimierza Kaczkowskiego to długo wyczekiwany nowy spektakl Teatru Scena Współczesna. Działający od ponad 20 lat warszawski teatr tworzy tytuły, które stają się ponadczasowym hitem, niektóre mają tysiące wystawień (“Dzieła wszystkie Szekspira” - ponad 2000, “Historia świata w skróconej wersji” - ponad 1100). W premierowym spektaklu scenę opanowuje mistrzowskie aktorskie trio: Jarosław Domin, Łukasz Matecki i Maciej Makowski (zobaczymy go pierwszy raz na deskach tego teatru) i w swoistej dla Teatru Scena Współczesna formie przygotowuje nas do stania się Chińczykami. Nie brakuje świetnie przygotowanych piosenek, sprytnego humoru oraz odrobiny refleksji. Jedno jest pewne - jak przygotowywać się do opanowania świata przez Chiny, to tylko z Teatrem Scena Współczesna.

"Czy wiedzą państwo, że co piąty człowiek żyjący na Ziemi jest Chińczykiem?

Niby nic nowego, ale po raz pierwszy to proste stwierdzenie faktu brzmi groźnie dla nas, mieszkańców Europy. Bo tam gdzieś daleko za chińskim murem powstaje nowa potęga: ekonomiczna, militarna i technologiczna, która zdaje się zaprzeczać tezie, że nic lepszego niż demokracja nie da się wymyślić. Kontrola społeczna prowadzona za pomocą środków cyfrowych i sterowany przez partię kapitalizm wyprzedza zdecydowanie inne państwa tempem rozwoju.

Chiny wracają do swoich wieloletnich tradycji i zaczynają narzucać światu swój sposób myśleniai projektowania przyszłości. Bo w świecie rządzonym przez pieniądz nie przewidziano, że nagle cywilizacja o zupełnie innej tradycji i innej kulturze może uzyskać tak znaczną przewagę. I rośnie ona z roku na rok, a pandemia tylko nasiliła zachodzące tendencje. I już niedługo Stanom Zjednoczonym i Europie pozostanie albo poddać się chińskiej dominacji albo zaprzeczyć wyznawanym do tej pory zasadom liberalizmu w stosunkach międzynarodowych. To dzieje się na naszych oczach.

Kosztem i warunkiem chińskiego rozwoju jest kreowanie nowego człowieka, pracowitego, posłusznego władzy, wyzbytego wątpliwości i wierzącego w przyszłość. O to, żeby taki był taki troszczy się rząd wykorzystując w tym celu nowoczesne technologie, ale również stare chińskie tradycje. Czy rywalizacja z Chinami nie przeniesie tych metod sterowania społeczeństwem również do nas? Pierwsze oznaki tego myślenia naszych władz już widać gołym okiem. Czy w wiecznym wyborze, pomiędzy wolnością i bezpieczeństwem, nie wybierzemy jednak tej drugiej wartości, dochodząc do wniosku, że wolność obfitująca w zagrożenia, kryzysy i niepewność jutra jest stanowczo przereklamowana.

I w związku z tym może dla nas lepiej już teraz, nie czekając na odgórne decyzje, stać się, przynajmniej w myśleniu, Chińczykiem, niezależnie od rasy, wiary i poglądów. Jesteśmy tutaj, żeby w tym państwu dopomóc.

A wybór należy do państwa. Na razie."

Włodzimierz Kaczkowski

Na scenie występuje Jarosław Domin, Adam Fidusiewicz, Maciej Makowski, Łukasz Matecki.

Czas trwania: 110 minut

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Kaczkowski

Teksty piosenek: Krzysztof Kosowski

Muzyka: Maciej Makowski

Kostiumy i scenografia: Małgorzata Czacka

Opinie naszych widzów (15)

 • 10,0/ 10

  Polecam z całego serca Świetni aktorzy Miłe kameralne miejsce Atmosfera super Spektakl ....To trzeba samemu zobaczyć, warto!

  m......@gm...il.com / 20 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl! Cudowni i bardzo zdolni ludzie, polecam wszystkim, którzy cenią dobrą i mądrą rozrywkę

  ma.....@gm...il.com / 18 października 2021

 • 10,0/ 10

  Uwielbiam tych ludzi!! Ich humor, grę i wszystkie spektakle sceny współczesnej:)

  ka.....@gm...il.com / 28 sierpnia 2021

 • 10,0/ 10

  Świetna zabawa z nienachalnym pobudzeniem do refleksji, polecam, zdecydowanie warto!

  sa.....@ho...il.com / 23 sierpnia 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniały wieczór, dobra gra aktorów i interesowanie się widzem. Jest na tak 😍

  11.....@....pl / 15 sierpnia 2021

 • 10,0/ 10

  Przyjemny humor, fajny kontakt z publiką. Udało mi się przekonać tym spektaklem chłopaka do teatru ;)

  WI.....@GM...IL.COM / 03 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  bardzo ciekawie przedstawione aktualne problemy, wyśmienicie zagrane przez aktorów, ciekawa tematyka połączenia współczesności z wątkami tradycji Chin, bardzo dobry kontakt aktorów z publicznością.

  ew.....@in...ia.pl / 13 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo sie cieszę ze ten spektakl jest.

  ro.....@pr...il.com / 06 marca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl! Chyba jeden z lepszych, które widziałam. Jest z czego się pośmiać, ale też co przemyśleć. Wbrew pozorom temat ciekawy. Aktorzy genialni.

  ch.....@gm...il.com / 25 lutego 2021

 • 9,0/ 10

  Polecam wybrać się i obejrzeć spektakl ponieważ to prawie dwie godziny dobrej zabawy, ciekawych przemyśleń i wiedzy, którą warto nabyć…. na przyszłość, na już ?, żeby nie było tak, że niespodziewanie obudzimy się Chińczykiem, a w głowie będzie pustka :))). Polecam wszystkim!

  ag.....@....pl / 17 października 2021

 • 9,0/ 10

  Świetny spektakl. Inteligentne żarty, super atmosfera - nawet nie wiem jak to się stało że już był koniec. Fantastyczny kontakt z publicznością. Polecam każdemu!

  kw.....@go...il.com / 19 września 2021

 • 8,0/ 10

  Jak zwykle - w wydaniu tej ekipy aktorskiej kolejny spektakl zabawny i świetnie zagrany oraz nawiązujący do ważnych wydarzeń współczesnych.

  ma.....@gm...il.com / 19 września 2021

 • 8,0/ 10

  Świetna zabawa dla osób w różnym wieku. W przyjazny sposób poznajemy elementy kultury japońskiej.

  K_.....@....pl / 26 sierpnia 2021

 • 8,0/ 10

  Spektakl ciekawy i dynamicznie prowadzony.

  bi.....@gm...il.com / 22 lutego 2021

 • 3,0/ 10

  Spektakl skierowany do specyficznej widowni. Jeśli bawią Cię kabarety to bardzo polecam. Gdzieś pod warstwą (dla mnie akurat nieśmiesznych i trochę rasistowskich) żartów i piosenek można znaleźć wartościową refleksję i kilka ciekawostek.

  an.....@gm...il.com / 04 lipca 2021

Teatr Scena Współczesna - Adres i dojazd

Wejście bramą przy budynku ul. Giordana Bruna 9, 02-594 Warszawa (wejście bramą przed budynkiem przy ul. Giordana Bruna 9, naprzeciwko budynku ul. Giordana Bruna 12)

http://www.scenawspolczesna.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.