Historia świata w skróconej wersji - zdjęcie Historia świata w skróconej wersji - zdjęcie Historia świata w skróconej wersji - zdjęcie Historia świata w skróconej wersji - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

7.5 / 10

Historia świata w skróconej wersji

W związku z nadchodzącym końcem świata w 2012 roku wszystko nabiera nieoczekiwanych znaczeń. Trzech aktorów wędruje w czasie odwiedzając przełomowe punkty historii minionego tysiąclecia, stając się świadkami epidemii, rewolucji, pogromów i wojen. Śmiałkowie wcielają się w postaci bohaterów historycznych wydarzeń: Leonarda da Vinci, postaci z Trylogii, Napoleona, Stalina, Hitlera, hippisów i kosmonautów... Porównują wydarzenia, badają zależności i różnice, żeby w końcu dojść do wniosku, że historia lubi się powtarzać.

Wszystko w poszukiwaniu idei jednoczącej historię: boskiego planu, teorii ewolucji, a może ludzkiej potrzeby miłości. Wszystko w muzyczno – kabaretowej formie. Przyjdź, zobacz i przygotuj się na koniec świata zanim będzie za późno.

„Historia świata w skróconej wersji” to trzecie przedstawienie z cyklu, które wraz ze spektaklami „Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej formie” i „Biblia w skróconej wersji” tworzy rozrywkowo-edukacyjny tryptyk dla widza w każdym wieku.

Czas trwania spektaklu: 90 minut
Źródło zdjęcia: http://www.scenawspolczesna.pl/

Realizacja

SCENARIUSZ/REŻYSERIA: Włodzimierz Kaczkowski

MUZYKA: Janusz Grudziński

SŁOWA PIOSENEK: Krzysztof Kosowski

Opinie naszych widzów (1)

  • 8.0/ 10

    satyryczna historia świata, do pośmiania się i do refleksji.

    lk.....@gm...il.com / 26 March 2017

Teatr Scena Współczesna

Teatr Scena Współczesna to inteligentny humor w najlepszym wydaniu!

Repertuar Teatru Scena Współczesna ma charakter komediowy. Teatr Scena Współczesna w swoim repertuarze posiada trzy sztandarowe spektakle komediowe: „Dzieła wszystkie Szekspira” Adama Longa, Daniela Singera i Jessa Winfielda w reż. Włodzimierza Kaczkowskiego, „Biblia w skróconej wersji” Adama Longa, Daniela Singera i Jessa Winfielda w reż. Szymona Turkiewicza oraz „Historia świata w skróconej wersji” w reż. Włodzimierza Kaczkowskiego. Każdy z tych spektakli trwa po półtorej godziny - jest to czas, w którym widzowie mają szansę zobaczyć skróconą wersję wszystkich dzieł Szekspira, poznać Biblię w wersji skondensowanej oraz kompletną historię świata w skrócie.

W spektaklach granych w Teatrze Scena Współczesna grają wspaniali aktorzy, tacy jak Jarosław Domin, Dariusz Sikorski, Bartek Głogowski, Łukasz Matecki, Paweł Iwanicki oraz Marcin Piejaś.

Teatr Scena Współczesna korzysta z dwóch scen, na których wystawiane są znajdujące się w repertuarze teatru spektakle - Sceny Staromiejskiej oraz Starą Prochownię.

Bilety do Teatru Scena Współczesna kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru - portal www.eWejsciowki.pl umożliwia również zakup wejściówek przez internet - kilka godzin przed spektaklem.

Użytkownikom którym spodobał się spektakl, byli również na:

9.9
Średnia ocena
Doskonała zabawa!!!
- Maja

10.05 / 20:00

13.05 / 20:00

Gatunek: Komedia
9.0
Średnia ocena
Kapitalny tekst, nigdy w życiu tak się nie śmiałam, jak podczas tego przedstawienia
- Tamara

26.04 / 19:00

05.05 / 19:30

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.6
Średnia ocena
Świetna gra aktorów, zabawna fabuła
- Halina

26.04 / 19:30

07.05 / 18:00

+ dostępnych 7 innych terminów

Gatunek: Komedia

Inne spektakle z tego teatru:

8.4
Średnia ocena
Fantastyczny spektakl. Istnieje prawdopodobieństwo, że wybierzemy się jeszcze raz!
- Marta

29.04 / 19:00

29.04 / 19:00

+ dostępnych 6 innych terminów

Gatunek: Komedia
7.4
Średnia ocena

13.05 / 19:00

13.05 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.