Historia świata w skróconej wersji - zdjęcie Historia świata w skróconej wersji - zdjęcie Historia świata w skróconej wersji - zdjęcie Historia świata w skróconej wersji - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

7.9 / 10

Historia świata w skróconej wersji

W związku z nadchodzącym końcem świata w 2012 roku wszystko nabiera nieoczekiwanych znaczeń. Trzech aktorów wędruje w czasie odwiedzając przełomowe punkty historii minionego tysiąclecia, stając się świadkami epidemii, rewolucji, pogromów i wojen. Śmiałkowie wcielają się w postaci bohaterów historycznych wydarzeń: Leonarda da Vinci, postaci z Trylogii, Napoleona, Stalina, Hitlera, hippisów i kosmonautów... Porównują wydarzenia, badają zależności i różnice, żeby w końcu dojść do wniosku, że historia lubi się powtarzać.

Wszystko w poszukiwaniu idei jednoczącej historię: boskiego planu, teorii ewolucji, a może ludzkiej potrzeby miłości. Wszystko w muzyczno – kabaretowej formie. Przyjdź, zobacz i przygotuj się na koniec świata zanim będzie za późno.

„Historia świata w skróconej wersji” to trzecie przedstawienie z cyklu, które wraz ze spektaklami „Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej formie” i „Biblia w skróconej wersji” tworzy rozrywkowo-edukacyjny tryptyk dla widza w każdym wieku.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: http://www.scenawspolczesna.pl/

Realizacja

SCENARIUSZ/REŻYSERIA: Włodzimierz Kaczkowski

MUZYKA: Janusz Grudziński

SŁOWA PIOSENEK: Krzysztof Kosowski

Opinie naszych widzów (1)

  • 8.0/ 10

    satyryczna historia świata, do pośmiania się i do refleksji.

    lk.....@gm...il.com / 26 March 2017

Teatr Scena Współczesna

Teatr Scena Współczesna to inteligentny humor w najlepszym wydaniu!

Repertuar Teatru Scena Współczesna ma charakter komediowy. Teatr Scena Współczesna w swoim repertuarze posiada trzy sztandarowe spektakle komediowe: „Dzieła wszystkie Szekspira” Adama Longa, Daniela Singera i Jessa Winfielda w reż. Włodzimierza Kaczkowskiego, „Biblia w skróconej wersji” Adama Longa, Daniela Singera i Jessa Winfielda w reż. Szymona Turkiewicza oraz „Historia świata w skróconej wersji” w reż. Włodzimierza Kaczkowskiego. Każdy z tych spektakli trwa po półtorej godziny - jest to czas, w którym widzowie mają szansę zobaczyć skróconą wersję wszystkich dzieł Szekspira, poznać Biblię w wersji skondensowanej oraz kompletną historię świata w skrócie.

W spektaklach granych w Teatrze Scena Współczesna grają wspaniali aktorzy, tacy jak Jarosław Domin, Dariusz Sikorski, Bartek Głogowski, Łukasz Matecki, Paweł Iwanicki oraz Marcin Piejaś.

Teatr Scena Współczesna korzysta z dwóch scen, na których wystawiane są znajdujące się w repertuarze teatru spektakle - Sceny Staromiejskiej oraz Starą Prochownię.

Bilety do Teatru Scena Współczesna kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru - portal www.eWejsciowki.pl umożliwia również zakup wejściówek przez internet - kilka godzin przed spektaklem.

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10.0
Średnia ocena

14.10 / 18:00

Gatunek: Komedia
8.8
Średnia ocena

05.08 / 19:00

06.08 / 19:00

Gatunek: Komedia
8.2
Średnia ocena
Wspaniała gra aktorów, klimatyczny teatr, rewelacja!
- Paweł

26.08 / 20:30

27.08 / 20:00

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.