GOŚCINNIE: Teatr SGH - Księżniczka na opak wywrócona - zdjęcie GOŚCINNIE: Teatr SGH - Księżniczka na opak wywrócona - zdjęcie GOŚCINNIE: Teatr SGH - Księżniczka na opak wywrócona - zdjęcie GOŚCINNIE: Teatr SGH - Księżniczka na opak wywrócona - zdjęcie GOŚCINNIE: Teatr SGH - Księżniczka na opak wywrócona - zdjęcie GOŚCINNIE: Teatr SGH - Księżniczka na opak wywrócona - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

10,0 / 10

GOŚCINNIE: Teatr SGH - Księżniczka na opak wywrócona

#SpołecznaInstytucjaKultury

W ramach działania Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, którego Teatr Scena Współczesna jest częścią, udostępniamy scenę organizacjom, które nie mają swojej siedziby. Ta współpraca jest o tyle szczególna, że wspomagamy działania studentów z pobliskiej uczelni - Szkoły Głównej Handlowej.

Opis spektaklu:

"Księżniczka na opak wywrócona" to barokowa commedia dell'arte, w której zacieramy granice między gminem a arystokracją. Sprawdźcie, czy będziecie kibicować bogatemu Fisberto z Mediolanu czy romantycznemu Roberto z Parmy, którzy konkurować będą o rękę pięknej Żylety... to jest Diany. A może polubicie biednego Perote, który ma więcej dziur w spodniach niż miedziaków w kieszeni? Wszystko to okraszone barokowymi kreacjami i ludowymi tańcami włoskimi! Tego nie można przegapić!

Czy marzenie może spełnić się z dnia na dzień, a pomóc w tym może... suknia? Choć to nie szata zdobi człowieka, przekonacie się, że w odpowiednich okolicznościach wcale tak nie jest. Gdy prosta chłopka staje się księżniczką, perypetie królewskiej rodziny nabierają tempa. Zwłaszcza, gdy ukochany pięknej Diany nie potrafi już rozpoznać, kto naprawdę jest jego wybranką!

Zamiana ról rodzi liczne zwroty akcji oraz niespodziewane konsekwencje. Jawa miesza się ze snem, a świat wydaje się być wielką sceną, na której rzeczywistość okazuje się sztuką. Zabawny splot wydarzeń, zwroty akcji i gra słów gwarantują humor na najwyższym poziomie. Miłosne perypetie, splecione intrygami gwarantują, że XVII-wieczna komedia jest nadal aktualna. Czy bohaterom uda się postawić na nogi hiszpański dwór? Przekonajcie się sami!

Czas trwania: 60 minut

Obsada

Obsada: Kornela Bagińska, Agata Daniluk, Kasia Duk, Julia Gałęska, Kaja Maciejewska, Małgorzata Maksimowicz, Jagoda Mikulska, Ola Mroz, Marta Zajder, Przemysław Bawół, Dorian Dymek Bartłomiej Hać, Dymitr Hryciuk, Jan Jakaczyński, Michał Kuman, Michał Urbanek, Mateusz Zagórski, Krzysztof Zybura

Realizacja

Reżyseria: Jerzy Łazewski

Asystent reżysera: Małgorzata Jabłońska

Scenografia i kostiumy: Hanna Mrozowska

Choreografia: Agnieszka Wereszczyńska

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  PIĘKNIE I PROFESJONALNIE. BRAWO

  ma.....@on...et.pl / 16 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Profesjonalna realizacja Gratuluje reżyserowi, , aktorom i realizatorom. Byłabym pełniej zaspokojona, wiedząc, kto gra w tym spektaklu :) warto publikować obsadę w łatwo dostępnych miejscach

  ma.....@....pl / 09 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Na prawdę świetne przedstawienie, z przyjemnością zobaczę ponownie spektakle tego teatru. Młodzi aktorzy w niczym nie odbiegają talentem od "zawodowców". Szczególne podziękowania dla Teatru Sceny Współczesnej za udostępnienie profesjonalnej sceny.

  ma.....@gm...il.com / 06 lutego 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska!

  ka.....@ic...ud.com / 06 lutego 2022

Teatr Scena Współczesna - Adres i dojazd

Wejście bramą przy budynku ul. Giordana Bruna 9, 02-594 Warszawa (wejście bramą przed budynkiem przy ul. Giordana Bruna 9, naprzeciwko budynku ul. Giordana Bruna 12)

http://www.scenawspolczesna.p

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet