Szewc Kopytko i Kaczor Kwak - zdjęcie Szewc Kopytko i Kaczor Kwak - zdjęcie Szewc Kopytko i Kaczor Kwak - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

8,4 / 10

Szewc Kopytko i Kaczor Kwak

Przedstawienie na motywach opowiadania Kornela Makuszyńskiego.

Spektakl lalkowy nawiązujący do tradycji teatru wędrownego. Trójka aktorów ze swym wozem pełnym lalek, dociera do młodych widzów, aby bawić ich opowieścią o psotnym szewczyku, który zamiast robić buty, robił nowe wciąż psikusy. Szewc Kopytko w poszukiwaniu przygód wyruszył w świat. Poznał Kaczora Kwaka i odtąd psocili razem. Spotkali na swej drodze Staruszka, który nauczył ich, że żartować można mądrze i nieść tym samym radość i uśmiech. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak to się stało, że Szewc Kopytko ożenił się z Królewną i otrzymał pół królestwa, koniecznie musicie obejrzeć ten spektakl!

Czas trwania: 45 minut
Źródło zdjęcia: materiał własny

Obsada

Małgorzata Wolańska

Maciej Dużyński

Dariusz Jarosiński

Realizacja

Autor adaptacji :Waldemar Wolański

Reżyseria: Małgorzata Wolańska 

Muzyka: Krzysztof Dzierma

Scenografia: Andrzej Polakowski

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Kameralne i klimatyczne miejsce. Klasyczny spektakl dla najmłodszych zagrany ładnymi lalkami. Bardzo miła atmosfera przed, w czasie i po spektaklu. Napewno tu jeszcze wrócimy. Córka zachwycona.

  dk.....@....pl / 20 października 2019

 • 10,0/ 10

  Naprawdę warto wspiąć się na szczyt ( trzecie piętro ) Morskiego Oka żeby zanurzyć się we wspaniałej atmosferze tego teatru tworzonej przez zarówno aktorów jak i samo miejsce. Spektakle zgodnie z opisem są familijne. Wszyscy się dobrze bawią, a potem na pewno mają o czym pogadać. Rozbawił mnie jeden Tatuś który śmiał się najgłośniej. Polecam !!!

  gl.....@....pl / 20 października 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl obejrzeliśmy w bardzo kameralnym gronie, ale też sala w Pałacu Szustra jest malutka i daje poczucie bliskości z aktorami. Aktorzy od początku nawiązali kontakt z dziećmi zapraszając ich do sali i świetnie zagrali swoje role, ożywiając postaci szewczyka i osób, które go otaczały. Spektakl był też bardzo dobrze dopracowany muzycznie. Jedynie fragment z rodzeństwem wydawał mi się zbędny. Cieszę się, że mieliśmy z synkiem okazję obejrzeć tę sztukę -> tytuł nas nie przekonywał, ale warto było! Polecam zdecydowanie dla młodszych widzów.

  ac.....@gm...il.com / 24 września 2019

 • 7,0/ 10

  Bardzo sympatyczny spektakl, przygotowany z sercem i zaangażowaniem. Powinni jednak go bardziej reklamować, bo trudno go z sieci znaleźć, co się przekłada na frekwencję.

  zi.....@....pl / 12 listopada 2019

 • 7,0/ 10

  Spektakl powinien być opisany jako dla dzieci 5+. Na scenie dużo się dzieje, używane są słowa niekoniecznie zrozumiałe dla małych dzieci, stąd wpis o wieku. Dużo śpiewanych scen. Miejsce kameralne, trzyma klimat (pomieszczenie ze sceną). Przydałoby się wyciszenie stoperów składanych siedzeń, gdyż dzieci robią sobie w pewnym momencie z krzeseł zabawę.

  ri.....@....pl / 22 września 2019

Teatr Scena 96 - Adres i dojazd

Pałac Szustra, ul. Morskie Oko 2, Warszawa 02-511

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.