Pan Tom buduje dom - zdjęcie Pan Tom buduje dom - zdjęcie Pan Tom buduje dom - zdjęcie Pan Tom buduje dom - zdjęcie Pan Tom buduje dom - zdjęcie Pan Tom buduje dom - zdjęcie Pan Tom buduje dom - zdjęcie

Pan Tom buduje dom

„Pan Tom buduje dom” to spektakl powstały na podstawie książki Franciszki i Stanisława Themersonów wydanej po raz pierwszy 1938 roku. Wspaniale napisany tekst i znakomite, wyraziste, czarno-białe ilustracje, w tamtym okresie wręcz awangardowe, dzisiaj niewiele straciły ze swej aktualności, choć prezentowane przez Architekta Kąta domy w różnych częściach świata bardzo się zmieniły.

Sympatyczny pan Tom Łebski chce zbudować sobie dom i tak rozpoczyna się wędrówka przez tajniki różnych dziedzin związanych z budowaniem.

Spektakl jest dynamiczny, bo i Pan Tom ciągle jest w ruchu. Podróżuje na plac budowy a jego podróże prezentujemy za pomocą projekcji, w których ożywione zostały dowcipne ilustracje Franciszki Themerson. Pojawiają się one również w pomysłowych dekoracjach spektaklu.

Jeśli chcecie zobaczyć w jaki sposób i jaki dom został zbudowany dla Pana Toma Łebskiego, koniecznie musicie obejrzeć nasz spektakl i na chwilę cofnąć się wraz z nami do czasów, w których nie było telefonów komórkowych.

Czas trwania: 45 minut
Źródło zdjęcia: materiał własny

Obsada

Małgorzata Wolańska

Maciej Dużyński

Dariusz Jarosiński

Realizacja

scenariusz i reżyseria: zespół

scenografia (projekt i wykonanie): Galeria Podpora Stropowa

muzyka: Marcin Sosiński

plastyka: Łukasz Wawrynkiewicz

animacje komputerowe: Zbyszek Gozdecki

realizacja filmowa: Marek Sobolewski

Teatr Scena 96 - Adres i dojazd

Pałac Szustra, ul. Morskie Oko 2, Warszawa 02-511

www.scena96.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.