Miłości Chopina / Chopin’s love life - zdjęcie Miłości Chopina / Chopin’s love life - zdjęcie Miłości Chopina / Chopin’s love life - zdjęcie Miłości Chopina / Chopin’s love life - zdjęcie

Średnia ocena

14 oddanych głosów

8.4 / 10

Miłości Chopina / Chopin’s love life

"Szopen Friderik – szczególna zdolność, geniusz muzyczny (...)" - słowa Józefa Elsnera podsumowują znany nam obraz wybitnego polskiego pianisty i kompozytora.

Fryderyk Chopin miał także dar literacki, który najpełniej można zobaczyć w jego listach, pisanych na przestrzeni całego życia. Artysta korespondował przede wszystkim z najbliższymi, m. in. z matką, Wojciechem Grzymałą i Georgem Sand. Spektakl "Miłość Chopina" to kompozycja osobistych wypowiedzi twórcy i jego adresatów, przybliżająca osobowość wielkiego Polaka.

Reżyser Andrzej Ferenc nazwał spektakl "mapą serca" - jej poziomice wyznaczą jedynie utwory Fryderyka Chopina. Na scenie teatru wystąpią m.in. aktorzy młodego pokolenia oraz stochastycznie wybrani pianiści Uniwersytetu Muzycznego, za każdym razem wykonujący inne utwory .

Jak stwierdził polski aktor i reżyser Kazimierz Kamiński (1865-1928): "Improwizacja to rzecz w teatrze cenna, zwłaszcza gdy jest starannie przemyślana".

Źródło zdjęcia: fot. Monika Pastuszak

Realizacja

Reżyseria: Andrzej Ferenc

Scenografia: Marta Kozera i Jana Łończyńska

Występują: Studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

Opinie naszych widzów (3)

 • 10.0/ 10

  Spektakl był rewelacyjny!!!

  ma.....@gm...il.com / 13 December 2017

 • 10.0/ 10

  Bardzo interesujący spektakl. Wydaje mi się, że muzyka jednak była nieco za głośna jak na tę kameralna salę - chyba można by klapę fortepianą przymknąć do połowy.

  kh.....@gm...il.com / 27 November 2017

 • 5.0/ 10

  W wersji dla anglojęzycznych oceniam na bardzo ciekawe doświadczenie, jednakże było wiele niedociągnięć, ktoś się pomylił, ktoś źle zaczął, ogólnie widać, że aktorzy nie czują się swobodnie w roli. Akcent niestety każdy miał kompletnie inny, jeden aktor silił się na brytyjski, jeden pseudo amerykański. Pokłon dla pianistki, która też miała kilka potknięc, ale bardziej ze stresu, niż z braku umiejętności, bo widać, że dziewczyna bardzo utalentowana. Główny aktor wzrusza, w minutę potrafi wywołać emocje w widzu. Nastrój bardzo klimatyczny. Szkoda, że podczas spektaklu ktoś zaczął robić sobie wyścigi motocykli pod kolumna Zygmunta i nie było zbyt wiele słychać z widowni przez kolejne 5-7min spektaklu, przeszkadzało to zarówno aktorom, jak i widowni, na co niestety nie mieliśmy wpływu. Sala była prawie pusta na widowni, polecam na przyszłość lepsza reklamę, ponieważ spektakl jest wart pokazania go światu.

  zu.....@....pl / 12 October 2017

Teatr Scena

Teatr Scena to nowe miejsce na teatralnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się na warszawskiej starówce w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

Teatr Scena to przedsięwzięcie wielośrodowiskowe - powstał z inicjatywy pisarzy podjętej przez ludzi teatru, muzyków i artystów sztuk wizualnych.

Teatr Scena to kameralna przestrzeń dialogu łączącego widzów i aktorów - jest to teatr syntezy sztuk, w którym słowo ma wagę, barwę i dźwięk.

Teatr Scena ma niezwykle bogaty repertuar. Spektakle Teatru Scena powstają na podstawie wielu wybitnych dzieł literackich. W Teatrze Scena zobaczyć możemy również spektakle z cyklu "Lalki to nie dramat", które tworzone są przez studentów Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku należącego do Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Bilety na spektakle Teatru Scena kupić można przez internet za pomocą portalu www.ewejsciowki.pl lub za pośrednictwem strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest codziennie od godz. 10.00 do godz. 18.00.

Wejściówki na spektakle Teatru Scena również kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.ewejsciowki.pl.

.

Adres i dojazd

ul. Krakowskie Przedmieście 87/89
00-491 Warszawa

http://www.teatrscena.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.3
Średnia ocena
Bardzo udany koncert pod każdym względem - wokalnym, muzycznym i scenograficznym.
- Jan

25.01 / 19:00

09.02 / 19:00

Gatunek: Muzyczny
8.6
Średnia ocena
Czas spędzony świetnie, super aranżacja, dużo pozytywnej energi. Polecam
- Marta

21.02 / 20:30

22.02 / 20:30

Gatunek: Muzyczny
9.1
Średnia ocena
Piosenki Osieckiej zawsze na czasie. Nogi rwą się do tańca, a usta do śpiewania
- Eliza

09.02 / 19:30

10.02 / 19:30

+ dostępnych 4 innych terminów

Gatunek: Muzyczny

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.4
Średnia ocena
Dopóki jeszcze można, należy chodzić na takie spektakle :) Dzięki Wam DODO, nie ulegajcie wymarciu!
- Katarzyna

24.02 / 16:00

25.02 / 17:00

Gatunek: Kabaret
7.5
Średnia ocena
Młodzi, zdolni i chętni artyści emanują energią, którą warto się nasycić
- Katarzyna

21.01 / 19:00

Gatunek: Kabaret
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.