Miłości Chopina / Chopin’s love life - zdjęcie Miłości Chopina / Chopin’s love life - zdjęcie Miłości Chopina / Chopin’s love life - zdjęcie Miłości Chopina / Chopin’s love life - zdjęcie

Średnia ocena

31 oddanych głosów

8.6 / 10

Miłości Chopina / Chopin’s love life

"Szopen Friderik – szczególna zdolność, geniusz muzyczny (...)" - słowa Józefa Elsnera podsumowują znany nam obraz wybitnego polskiego pianisty i kompozytora.

Fryderyk Chopin miał także dar literacki, który najpełniej można zobaczyć w jego listach, pisanych na przestrzeni całego życia. Artysta korespondował przede wszystkim z najbliższymi, m. in. z matką, Wojciechem Grzymałą i Georgem Sand. Spektakl "Miłość Chopina" to kompozycja osobistych wypowiedzi twórcy i jego adresatów, przybliżająca osobowość wielkiego Polaka.

Reżyser Andrzej Ferenc nazwał spektakl "mapą serca" - jej poziomice wyznaczą jedynie utwory Fryderyka Chopina. Na scenie teatru wystąpią m.in. aktorzy młodego pokolenia oraz stochastycznie wybrani pianiści Uniwersytetu Muzycznego, za każdym razem wykonujący inne utwory .

Jak stwierdził polski aktor i reżyser Kazimierz Kamiński (1865-1928): "Improwizacja to rzecz w teatrze cenna, zwłaszcza gdy jest starannie przemyślana".

Źródło zdjęcia: fot. Monika Pastuszak

Realizacja

Reżyseria: Andrzej Ferenc

Scenografia: Marta Kozera i Jana Łończyńska

Występują: Studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

Opinie naszych widzów (11)

 • 10.0/ 10

  Subtelny młody aktor doskonale dobrany do zagrania wielkiego artysty a jednocześnie człowieka pragnącego miłości i borykającego się z problemami codzienności, coraz bardziej chorego i znerwicowanego.

  dr.....@....pl / 11 November 2018

 • 10.0/ 10

  Świetny spektakl - gra aktorska i wykonanie utworów na najwyższym poziomie. Gorąco polecam każdemu!

  ar.....@....pl / 11 November 2018

 • 10.0/ 10

  Perełka

  ba.....@gm...il.com / 03 March 2018

 • 10.0/ 10

  Półtorej godziny przedstawienia minęło jak ledwie pół. Skromne dekoracje, kameralna scena i niewielka widownia - dla mnie na plus, zwłaszcza, że siedziałam w pierwszym rzędzie w cenie wejściówki :) Bardzo przekonujący Chopin - dzięki dobrej grze aktora widać, że Fryderyk był nie tylko wrażliwym artystą, ale także dowcipnym i zdystansowanym człowiekiem. Pięknie zagrane (oraz dobrane) utwory - po raz kolejny przekonałam się, że utwory Chopina są niezwykle zmysłowe. I tylko zaczęłam się zastanawiać, czy wolno nam tak bardzo wchodzić w czyjeś prywatne życie - listy nie są przecież wierszami czy powieściami przeznaczonymi dla mas... No, ale taka jest c

  am.....@gm...il.com / 11 February 2018

 • 10.0/ 10

  Wspaniale!!! Aktorze grali przepięknie! Bardzo zadowolona.

  ul.....@gm...il.com / 11 February 2018

Teatr Scena

Teatr Scena to nowe miejsce na teatralnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się na warszawskiej starówce w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

Teatr Scena to przedsięwzięcie wielośrodowiskowe - powstał z inicjatywy pisarzy podjętej przez ludzi teatru, muzyków i artystów sztuk wizualnych.

Teatr Scena to kameralna przestrzeń dialogu łączącego widzów i aktorów - jest to teatr syntezy sztuk, w którym słowo ma wagę, barwę i dźwięk.

Teatr Scena ma niezwykle bogaty repertuar. Spektakle Teatru Scena powstają na podstawie wielu wybitnych dzieł literackich. W Teatrze Scena zobaczyć możemy również spektakle z cyklu "Lalki to nie dramat", które tworzone są przez studentów Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku należącego do Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Bilety na spektakle Teatru Scena kupić można przez internet za pomocą portalu www.ewejsciowki.pl lub za pośrednictwem strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest codziennie od godz. 10.00 do godz. 18.00.

Wejściówki na spektakle Teatru Scena również kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.ewejsciowki.pl.

.

Adres i dojazd

ul. Krakowskie Przedmieście 87/89
00-491 Warszawa

http://www.teatrscena.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10.0
Średnia ocena
Niesamowita atmosfera, piękna muzyka, a serce przepełnione radością i wzruszeniem.
- Agnieszka

01.12 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
8.9
Średnia ocena
Nie trzeba być miłośnikiem, ani znawcą Kaczmarskiego, by mieć przyjemność z udziału.
- Lidia

04.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
Kup bilet
× 3 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.