Miłości Chopina - zdjęcie Miłości Chopina - zdjęcie Miłości Chopina - zdjęcie Miłości Chopina - zdjęcie

Średnia ocena

43 oddanych głosów

8,6 / 10

Miłości Chopina

„Miłości Chopina” to spektakl skomponowany z listów Fryderyka do ukochanych i bliskich mu osób, a także z listów, które od nich otrzymywał.

Chopin był nie tylko wybitnym pianistą – miał również talent literacki. Listy, w których opisuje zdarzenia, myśli, uczucia i tęsknoty, są cennym źródłem wiedzy o jego życiu, niezwykłej wrażliwości i o relacjach z osobami, z którymi korespondował. Nie wszyscy wiedzą, że Fryderyk miał ogromne poczucie humoru i dystans do samego siebie. I właśnie takiego Chopina owe listy nam odkrywają.

Spektakl składa się z fragmentów korespondencji do matki – Justyny Krzyżanowskiej, a także do Marii i Teresy Wodzińskich, Tytusa Woyciechowskiego i George Sand. Jest udramatyzowaną opowieścią o najważniejszych kobietach w życiu Chopina i o jego do nich uczuciach.

Scenariusz przedstawienia stworzył Andrzej Ferenc, reżyser i dyrektor Teatru Scena. Kilkanaście lat temu sam wcielił się w postać głównego bohatera tego spektaklu, odnosząc sukces na scenach wielu polskich miast i w większości polskich placówek dyplomatycznych w Europie.

W „Miłościach Chopina” – obok zawodowych aktorów: Emilii Korsak, Aleksandry Radwan, Iwony Rulewicz, Anny Szczerbińskiej, Przemysława Wyszyńskiego i Macieja Zuchowicza – występują także młodzi pianiści, absolwenci warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego. Przedstawienie jest więc nie tylko koncertem gry aktorskiej, ale również koncertem chopinowskim.

W spektaklu występują między innymi Aleksandra Radwan, Iwona Rulewicz, Maciej Zuchowicz, Emilia Korsak, Anna Szczerbińska, Katarzyna Zarychta.

Źródło zdjęcia: fot. Monika Pastuszak

Realizacja

Reżyseria: Andrzej Ferenc

Scenografia: Marta Kozera i Jana Łończyńska

Występują: Studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

Opinie naszych widzów (20)

 • 10,0/ 10

  Polecę z przekonaniem innym.

  ba.....@....pl / 15 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl super. Wspaniała atmosfera również po spektaklu. Dziękuję :)

  ja.....@ho...il.com / 15 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe przedstawienie. Gra aktorska i pianisty na najwyższym poziomie. Wszystkimi polecam obejrzenie tego spektaklu.

  ka.....@gm...il.com / 20 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Subtelny młody aktor doskonale dobrany do zagrania wielkiego artysty a jednocześnie człowieka pragnącego miłości i borykającego się z problemami codzienności, coraz bardziej chorego i znerwicowanego.

  dr.....@....pl / 11 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl - gra aktorska i wykonanie utworów na najwyższym poziomie. Gorąco polecam każdemu!

  ar.....@....pl / 11 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Perełka

  ba.....@gm...il.com / 03 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Półtorej godziny przedstawienia minęło jak ledwie pół. Skromne dekoracje, kameralna scena i niewielka widownia - dla mnie na plus, zwłaszcza, że siedziałam w pierwszym rzędzie w cenie wejściówki :) Bardzo przekonujący Chopin - dzięki dobrej grze aktora widać, że Fryderyk był nie tylko wrażliwym artystą, ale także dowcipnym i zdystansowanym człowiekiem. Pięknie zagrane (oraz dobrane) utwory - po raz kolejny przekonałam się, że utwory Chopina są niezwykle zmysłowe. I tylko zaczęłam się zastanawiać, czy wolno nam tak bardzo wchodzić w czyjeś prywatne życie - listy nie są przecież wierszami czy powieściami przeznaczonymi dla mas... No, ale taka jest c

  am.....@gm...il.com / 11 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Wspaniale!!! Aktorze grali przepięknie! Bardzo zadowolona.

  ul.....@gm...il.com / 11 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Spektakl był rewelacyjny!!!

  ma.....@gm...il.com / 13 grudnia 2017

 • 10,0/ 10

  Bardzo interesujący spektakl. Wydaje mi się, że muzyka jednak była nieco za głośna jak na tę kameralna salę - chyba można by klapę fortepianą przymknąć do połowy.

  kh.....@gm...il.com / 27 listopada 2017

 • 9,0/ 10

  Doskonała kameralna sala, wspaniała muzyka. Super przedstawienie!

  an.....@po...ta.onet.pl / 12 lutego 2018

 • 9,0/ 10

  Na sztukę udałam się z moją 13-letnią córką, której tak jak i mnie bardzo się spodobało. Przed rozpoczęciem spektaklu kilka słów powiedział scenarzysta, bardzo miły pan. Sala kameralna, "z duszą", tak jak i cała kamienica, w której się mieści. W teatrze jest winda, co dla nas jest bardzo istotne gdyż córka porusza się na wózku inwalidzkim. Co prawda, był mały problem z szerokością drzwi wejściowych i dwoma schodkami w holu. Ale dzięki uprzejmości obecnych tam panów poradziliśmy sobie.

  wo.....@tl...en.pl / 28 stycznia 2018

 • 8,0/ 10

  Kameralna sala i kameralny spektakl. Wyśmienite kreacje aktorów zwłaszcza Chopina i George Sand. Muzyka gra na żywo dodaje całości niezwykły klimat. Warto zobaczyć.

  mk.....@gm...il.com / 15 lipca 2019

 • 8,0/ 10

  W ogole za pomysl stawiam 11 - jedenastkę. Brakowalo mi wstepu, narratora, ktory by w 5 minut opowiedzial w skrocie zyciorys. Wowczas spektakl by mial dodatkowy walor edukacyjny. Widz bez przygotowania przef przyjsciem do teatru ginie w domyslach i niezrozumieniu sensu listow. I sztuka o Chopinie bez gry Chopina - kuleje. Nawet z plyty gdyby muzyka byla i Chopin by zagral byloby lepiej. Przeciez mozna bylo przy ciemnym swietle drugiego Chopina muzyla zainstalowac:))) albo z plyty puscic gre Chopina a aktor by to zagral imitujac gre. Sand super, Chopin super, Matka Chopina, jesli byla osoba niezrozumiala to zagrala swietnie. Siostra zbyt wspolczesna, ale OK. Krzesla skrzypia a z ulicy muzyka rozprasza. Mimo eszystko bardzo dobrze, ze dzialacie.

  a......@gm...il.com / 29 maja 2019

 • 8,0/ 10

  Piękny język . piękne gra aktorów, piękna muzyka

  an.....@....pl / 25 marca 2019

 • 8,0/ 10

  Gra młodych aktorów na niezadowalającym poziomie.Miałam bilety w 3-cim rzędzie. nie słyszałam wielu kwestii.Mówią cicho, niewyraźnie, nie do widowni. To duży mankament.

  wb.....@gm...il.com / 25 marca 2019

 • 8,0/ 10

  sam pomysl bardzo mi sie podobal, aktorzy tez na plus, jakby nie chaotycznosc i malo geogrge sand byloby 10/10

  wi.....@gm...il.com / 22 grudnia 2018

 • 8,0/ 10

  Interpretacja listów to świetna forma!

  ag.....@....pl / 05 marca 2018

 • 5,0/ 10

  krótko mówiąc nie był to spektakl ani zły ani b.dobry, młodzi aktorzy , zagrali dobrze. Nie chce nikogo obrażać ale miałam wrażenie że jestem w teatrze prowincjonalnym., nie mogę za wiele oczekiwać w końcu bilety były tanie.

  km.....@....pl / 11 listopada 2019

 • 5,0/ 10

  W wersji dla anglojęzycznych oceniam na bardzo ciekawe doświadczenie, jednakże było wiele niedociągnięć, ktoś się pomylił, ktoś źle zaczął, ogólnie widać, że aktorzy nie czują się swobodnie w roli. Akcent niestety każdy miał kompletnie inny, jeden aktor silił się na brytyjski, jeden pseudo amerykański. Pokłon dla pianistki, która też miała kilka potknięc, ale bardziej ze stresu, niż z braku umiejętności, bo widać, że dziewczyna bardzo utalentowana. Główny aktor wzrusza, w minutę potrafi wywołać emocje w widzu. Nastrój bardzo klimatyczny. Szkoda, że podczas spektaklu ktoś zaczął robić sobie wyścigi motocykli pod kolumna Zygmunta i nie było zbyt wiele słychać z widowni przez kolejne 5-7min spektaklu, przeszkadzało to zarówno aktorom, jak i widowni, na co niestety nie mieliśmy wpływu. Sala była prawie pusta na widowni, polecam na przyszłość lepsza reklamę, ponieważ spektakl jest wart pokazania go światu.

  zu.....@....pl / 12 października 2017

Teatr Scena - Adres i dojazd

ul. Krakowskie Przedmieście 87/89
00-491 Warszawa

http://www.teatrscena.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.