Miłości Chopina - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10.0 / 10

Miłości Chopina

"Szopen Friderik – szczególna zdolność, geniusz muzyczny (...)" - słowa Józefa Elsnera podsumowują znany nam obraz wybitnego polskiego pianisty i kompozytora.

Fryderyk Chopin miał także dar literacki, który najpełniej można zobaczyć w jego listach, pisanych na przestrzeni całego życia. Artysta korespondował przede wszystkim z najbliższymi, m. in. z matką, Wojciechem Grzymałą i Georgem Sand. Spektakl "Miłość Chopina" to kompozycja osobistych wypowiedzi twórcy i jego adresatów, przybliżająca osobowość wielkiego Polaka.

Reżyser Andrzej Ferenc nazwał spektakl "mapą serca" - jej poziomice wyznaczą jedynie utwory Fryderyka Chopina. Na scenie teatru wystąpią m.in. aktorzy młodego pokolenia oraz stochastycznie wybrani pianiści Uniwersytetu Muzycznego, za każdym razem wykonujący inne utwory .

Jak stwierdził polski aktor i reżyser Kazimierz Kamiński (1865-1928): "Improwizacja to rzecz w teatrze cenna, zwłaszcza gdy jest starannie przemyślana".

Obsada

Aleksandra Radwan

Iwona Rulewicz

Przemysław Wyszyński

Studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

Realizacja

Reżyseria: Andrzej Ferenc

Scenografia: Marta Kozera i Jana Łończyńska

Teatr Scena

Teatr Scena to nowe miejsce na teatralnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się na warszawskiej starówce w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

Teatr Scena to przedsięwzięcie wielośrodowiskowe - powstał z inicjatywy pisarzy podjętej przez ludzi teatru, muzyków i artystów sztuk wizualnych.

Teatr Scena to kameralna przestrzeń dialogu łączącego widzów i aktorów - jest to teatr syntezy sztuk, w którym słowo ma wagę, barwę i dźwięk.

Teatr Scena ma niezwykle bogaty repertuar. Spektakle Teatru Scena powstają na podstawie wielu wybitnych dzieł literackich. W Teatrze Scena zobaczyć możemy również spektakle z cyklu "Lalki to nie dramat", które tworzone są przez studentów Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku należącego do Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Bilety na spektakle Teatru Scena kupić można przez internet za pomocą portalu www.ewejsciowki.pl lub za pośrednictwem strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest codziennie od godz. 10.00 do godz. 18.00.

Wejściówki na spektakle Teatru Scena również kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.ewejsciowki.pl.

.

Adres i dojazd

ul. Krakowskie Przedmieście 87/89
00-491 Warszawa

http://www.teatrscena.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.9
Średnia ocena
Genialne wykonanie i aranżacja!
- Beata

Jutro / 18:00

26.05 / 19:30

Gatunek: Muzyczny
9.3
Średnia ocena

17.06 / 19:00

18.06 / 17:00

Gatunek: Muzyczny
8.3
Średnia ocena
Świetne przedstawienie, wspaniała gra aktorska, ciekawa interpretacja.
- Jerzy

01.06 / 19:00

02.06 / 19:00

Gatunek: Muzyczny

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.9
Średnia ocena

26.05 / 19:00

Gatunek: Monodram
7.5
Średnia ocena

09.06 / 21:00

25.06 / 19:30

Gatunek: Kabaret
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.