Miłości Chopina - zdjęcie Miłości Chopina - zdjęcie Miłości Chopina - zdjęcie Miłości Chopina - zdjęcie

Średnia ocena

37 oddanych głosów

8,6 / 10

Miłości Chopina

„Miłości Chopina” to spektakl skomponowany z listów Fryderyka do ukochanych i bliskich mu osób, a także z listów, które od nich otrzymywał.

Chopin był nie tylko wybitnym pianistą – miał również talent literacki. Listy, w których opisuje zdarzenia, myśli, uczucia i tęsknoty, są cennym źródłem wiedzy o jego życiu, niezwykłej wrażliwości i o relacjach z osobami, z którymi korespondował. Nie wszyscy wiedzą, że Fryderyk miał ogromne poczucie humoru i dystans do samego siebie. I właśnie takiego Chopina owe listy nam odkrywają.

Spektakl składa się z fragmentów korespondencji do matki – Justyny Krzyżanowskiej, a także do Marii i Teresy Wodzińskich, Tytusa Woyciechowskiego i George Sand. Jest udramatyzowaną opowieścią o najważniejszych kobietach w życiu Chopina i o jego do nich uczuciach.

Scenariusz przedstawienia stworzył Andrzej Ferenc, reżyser i dyrektor Teatru Scena. Kilkanaście lat temu sam wcielił się w postać głównego bohatera tego spektaklu, odnosząc sukces na scenach wielu polskich miast i w większości polskich placówek dyplomatycznych w Europie.

W „Miłościach Chopina” – obok zawodowych aktorów: Emilii Korsak, Aleksandry Radwan, Iwony Rulewicz, Anny Szczerbińskiej, Przemysława Wyszyńskiego i Macieja Zuchowicza – występują także młodzi pianiści, absolwenci warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego. Przedstawienie jest więc nie tylko koncertem gry aktorskiej, ale również koncertem chopinowskim.

Źródło zdjęcia: fot. Monika Pastuszak

Realizacja

Reżyseria: Andrzej Ferenc

Scenografia: Marta Kozera i Jana Łończyńska

Występują: Studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

Opinie naszych widzów (15)

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe przedstawienie. Gra aktorska i pianisty na najwyższym poziomie. Wszystkimi polecam obejrzenie tego spektaklu.

  ka.....@gm...il.com / 20 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Subtelny młody aktor doskonale dobrany do zagrania wielkiego artysty a jednocześnie człowieka pragnącego miłości i borykającego się z problemami codzienności, coraz bardziej chorego i znerwicowanego.

  dr.....@....pl / 11 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl - gra aktorska i wykonanie utworów na najwyższym poziomie. Gorąco polecam każdemu!

  ar.....@....pl / 11 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Perełka

  ba.....@gm...il.com / 03 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Półtorej godziny przedstawienia minęło jak ledwie pół. Skromne dekoracje, kameralna scena i niewielka widownia - dla mnie na plus, zwłaszcza, że siedziałam w pierwszym rzędzie w cenie wejściówki :) Bardzo przekonujący Chopin - dzięki dobrej grze aktora widać, że Fryderyk był nie tylko wrażliwym artystą, ale także dowcipnym i zdystansowanym człowiekiem. Pięknie zagrane (oraz dobrane) utwory - po raz kolejny przekonałam się, że utwory Chopina są niezwykle zmysłowe. I tylko zaczęłam się zastanawiać, czy wolno nam tak bardzo wchodzić w czyjeś prywatne życie - listy nie są przecież wierszami czy powieściami przeznaczonymi dla mas... No, ale taka jest c

  am.....@gm...il.com / 11 lutego 2018

Teatr Scena

Teatr Scena to nowe miejsce na teatralnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się na warszawskiej starówce w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

Teatr Scena to przedsięwzięcie wielośrodowiskowe - powstał z inicjatywy pisarzy podjętej przez ludzi teatru, muzyków i artystów sztuk wizualnych.

Teatr Scena to kameralna przestrzeń dialogu łączącego widzów i aktorów - jest to teatr syntezy sztuk, w którym słowo ma wagę, barwę i dźwięk.

Teatr Scena ma niezwykle bogaty repertuar. Spektakle Teatru Scena powstają na podstawie wielu wybitnych dzieł literackich. W Teatrze Scena zobaczyć możemy również spektakle z cyklu "Lalki to nie dramat", które tworzone są przez studentów Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku należącego do Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Bilety na spektakle Teatru Scena kupić można przez internet za pomocą portalu www.ewejsciowki.pl lub za pośrednictwem strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest codziennie od godz. 10.00 do godz. 18.00.

Wejściówki na spektakle Teatru Scena również kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.ewejsciowki.pl.

.

Adres i dojazd

ul. Krakowskie Przedmieście 87/89
00-491 Warszawa

http://www.teatrscena.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,8
Średnia ocena

Dziś / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
9,6
Średnia ocena
Wspaniały, klimatyczny, niepowtarzalny wieczór!
- Lucja

09.06 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.