Dodo: Cztery płaczki - zdjęcie

Średnia ocena

18 oddanych głosów

8.8 / 10

Dodo: Cztery płaczki

Nastały w Polsce czasy niesłychanie interesujące – pod względem zarówno politycznym jak i społecznym. Jesteśmy jak wirująca, niedomknięta pralka, która nie wiadomo kiedy skończy prać – a na dodatek nie mamy pojęcia co w niej znajdziemy po otwarciu dzrzwiczek. Wydaje się, że przy takiej ilości absurdów, pretensji z każdej strony i polskiej prywaty, nastał doskonały czas na stworzenie kabaretu – a już najlepiej, gdyby był to kabaret literacki, którego dotkliwie brakuje.

Po takich mistrzach jak Jeremi Przybora, Jerzy Dobrowolski, czy Edward Dziewoński pozostała pewna luka w materii kabaretu. Aktualnego kabaretu, który operuje zarówno słowem jak i piosenką literacką – w której tekst wraz z muzyką prowokują do zadawania pytań. Zależy nam na powróceniu do tej jakości i elegancji. Operując współczesnymi tematami chcemy korzystać ze sprawdzonych środków wyrazu.

W pierwszym programie kabaretu „DODO” pt: „Cztery płaczki”, spróbujemy się zastanowić nad granicą współczesnego kabaretu i jego formą. Co wypada, a co nie? Czy może cierpimy na deficyt liryczny? A może wszyscy powinniśmy śmiać się z samych siebie, bo tylko to nam zostało?

Źródło zdjęcia: http://www.teatrscena.pl/

Realizacja

KABARET "DODO"

SCENARIUSZ: Kamil Banasiak

MUZYKA: Jerzy Derfel

KIEROWNICTWO MUZYCZNE: Andrzej Perkman

Opinie naszych widzów (8)

 • 10.0/ 10

  Celne teksty, fantastyczne piosenki, mistrzowskie wykonanie; jednym słowem - rewelacja!

  wo.....@....pl / 19 March 2018

 • 10.0/ 10

  Polecamy. Wysoki poziom zarówno treści, jak i gry aktorskiej. Będziemy śledzić tę grupę. :)

  ce.....@gm...il.com / 17 January 2017

 • 10.0/ 10

  Bardzo fajna gra aktorska. Ciekawe teksty, świetna puenta. Bez użycia kontrowersyjnego słownictwa. Zdecydowanie wybiorę się na inne pomysły tej grupy :)

  ja.....@gm...il.com / 19 December 2016

 • 9.0/ 10

  Dobrej klasy kabaret w tradycji literackiej - godzina intelektualnej rozrywki. Bardzo profesjonalnie zagrany, świetna muzyka. Polecam

  ja.....@gm...il.com / 27 February 2017

 • 9.0/ 10

  Inteligentne, dowcipne teksty - utalentowani młodzi aktorzy. Polecam kabaret Dodo i czekam na następny spektakl. :-)

  El.....@pk...bp.pl / 23 January 2017

Teatr Scena

Teatr Scena to nowe miejsce na teatralnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się na warszawskiej starówce w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

Teatr Scena to przedsięwzięcie wielośrodowiskowe - powstał z inicjatywy pisarzy podjętej przez ludzi teatru, muzyków i artystów sztuk wizualnych.

Teatr Scena to kameralna przestrzeń dialogu łączącego widzów i aktorów - jest to teatr syntezy sztuk, w którym słowo ma wagę, barwę i dźwięk.

Teatr Scena ma niezwykle bogaty repertuar. Spektakle Teatru Scena powstają na podstawie wielu wybitnych dzieł literackich. W Teatrze Scena zobaczyć możemy również spektakle z cyklu "Lalki to nie dramat", które tworzone są przez studentów Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku należącego do Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Bilety na spektakle Teatru Scena kupić można przez internet za pomocą portalu www.ewejsciowki.pl lub za pośrednictwem strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest codziennie od godz. 10.00 do godz. 18.00.

Wejściówki na spektakle Teatru Scena również kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.ewejsciowki.pl.

.

Adres i dojazd

ul. Krakowskie Przedmieście 87/89
00-491 Warszawa

http://www.teatrscena.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.6
Średnia ocena
Artur Andrus jest absolutnie genialny i mistrzowsko inteligentny!
- Malina

27.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Kabaret
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.