Sonata Kreutzerowska - zdjęcie Sonata Kreutzerowska - zdjęcie Sonata Kreutzerowska - zdjęcie Sonata Kreutzerowska - zdjęcie Sonata Kreutzerowska - zdjęcie Sonata Kreutzerowska - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów
21 zainteresowanych osób

6,8 / 10

Sonata Kreutzerowska

Zapraszamy do obejrzenia arcydzieła klasyki światowej - Lew Tołstoj "Sonata kreutzerowska" na Scenie Kameralnej Teatru Rampa! Tragikomedia. Pełne ironii studium zazdrości.

Główny bohater zwierza się z burzliwej młodości i pierwszego uczucia prowadzącego do małżeństwa i licznego potomstwa. Chcąc wynagrodzić żonie trudy pożycia, zgadza się na jej wspólne muzykowanie w domu z zawodowym skrzypkiem. Dochodzi nawet –również w naszym spektaklu -do wykonania słynnej "Sonaty kreutzerowskiej" Ludwiga van Beethovena na skrzypce i fortepian. Kobieta nie kryje satysfakcji, co wywołuje wybuch zazdrości męża i jest zapowiedzią katastrofy.

Autor "Anny Kareniny" stawia odwieczne pytania o szanse na idealny związek mężczyzny i kobiety. Dlaczego pięknie jest tylko na początku każdej historii?

Tragikomiczne dialogi i nieoczekiwane spięcia przybliżają tołstojowskie dylematy każdemu z nas. Urokliwa scenografia i piękne kostiumy stanowią kontrastową oprawę tradycyjnego sporu.

Na scenie występuje Andrzej Niemirski jako Pozdnyszew, Joanna Górniak jako Żona Pozdnyszewa, Robert Kowalski jako Truchaczewski.

Czas trwania: 90 minut

Zwiastuny

Obsada

Joanna Górniak - zdjęcie

Joanna Górniak
Żona Pozdnyszewa

Robert Kowalski - zdjęcie

Robert Kowalski
Truchaczewski

Realizacja

Adaptacja i reżyseria: Grzegorz Mrówczyński

Scenografia: Jerzy Rudzki

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Spektakl zaskakujący, ale pozytywnie. Aktor w roli głównej fantastyczny.

    an.....@....pl / 13 kwietnia 2018

Teatr Rampa - Adres i dojazd

ul. Kołowa 20
03-536 Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.