MusicaLove - The Show - zdjęcie

MusicaLove - The Show

MusicaLove - The Show - to najnowsza odsłona wyjątkowego autorskiego projektu musicalowego Jakuba Wociala pt. "Broadway Street the Show", w którym przed naszymi oczami - podobnie jak zdjęcia w starym albumie - ukazują się znajome sceny wyśpiewanych miłosnych wyznań, pragnień, rozczarowań i tęsknot. Trudno tu wymienić przebogatą paletę uczuć i emocji jakie zapewnią nam gwiazdorskie wykonania najbardziej znanych miłosnych songów ze słynnych musicali, głównie autorstwa Andrew Lloyda Webbera. Artystom towarzyszy orkiestra pod batutą Tomasza Filipczaka.

Rozpoczynamy jak u Hitchcocka - od trzęsienia ziemi - a więc od niepokornego "Bulwaru zachodzącego słońca" - musicalu i filmu, które stały się ikoną Hollywood. Pochodząca z tego musicalu piosenka "Tak, jak byśmy się nigdy nie żegnali" da nam przedsmak wielu uniesień i wzruszeń. Dalej bowiem z Evitą nucimy jakże znajome "Nie płacz za mną Argentyno", a z Magdaleną z kultowego "Jesus Christ Superstar" wzdychamy "Jak mam Go kochać ?..." oraz przeżywamy głęboko song Jezusa w Getsemani. Świeżo zakochani z musicalu "Whistle Down The Wind" dowiadują się jak "Okropnie jest marnować pocałunek", a ciężko doświadczeni nieodwzajemnioną miłością mogą odnaleźć bliskie sobie klimaty w mrocznym a zarazem fascynującym "Upiorze w operze". To on opowiada nam o romantycznej "nocy, która rozpaliła uczucia" i która "pomogła mu stworzyć piękną muzykę", ale również przestrzega nas, że zawiedziona miłość prowadzi tam, "skąd nie ma już powrotu". Z kolei musical "Kobieta w bieli" podpowiada nam w jakich zabawnych miłosnych sytuacjach "wszystko może ujść na sucho" oraz zapewnia, że warto się starać dla ukochanej osoby, bo dla zakochanego "Z tobą lecz bez ciebie" nie ma sensu.

W spektaklu występują między innymi Aleksandra Bieńkowska, Wiktoria Jabłońska, Katarzyna Łaska, Paulina Janczak, Małgorzata Duda-Kozera, Joanna Węgrzynowska.

Czas trwania: 120 minut

Zwiastuny

Realizacja

Reżyser, autor inscenizacji i wykonawca: Jakub Wocial

Kierownik muzyczny: Tomasz Filipczak

Współreżyser: Magdalena Depczyk

Recenzje krytyków (1)

  • Show przywołuje znakomite utwory ze światowej sławy musicali. Kluczem do sukcesu spektaklu jest znakomita obsada oraz niezwykły klimat stworzony grą światłami i efektami audiowizualnymi. MusicaLove udowadnia, że na Targówku można posłuchać muzyki na światowym poziomie.

    Agnieszka Zawadka - www.kochamteatr.info Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Rampa - Adres i dojazd

ul. Kołowa 20
03-536 Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.