Mistrz i Małgorzata - zdjęcie Mistrz i Małgorzata - zdjęcie Mistrz i Małgorzata - zdjęcie Mistrz i Małgorzata - zdjęcie Mistrz i Małgorzata - zdjęcie Mistrz i Małgorzata - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów
73 zainteresowanych osób

7,5 / 10

Mistrz i Małgorzata

Młody duchem i ciałem Michał Konarski – autor adaptacji i reżyserii proponuje dość osobistą interpretację arcydzieła Bułhakowa. Niczego jednak nam nie narzuca, a raczej dzieli się tym, co go w powieści, którą analizował przez wiele lat, urzekło i zahipnotyzowało.

Efekt to ciekawie skondensowana fabuła i bogactwo symbolicznych scen, pozostających do interpretacji Widza. Nowatorska inscenizacja "Mistrza i Małgorzaty" początkowo nie przypadła do gustu bardziej rygorystycznym krytykom a bardzo pozytywnie została odebrana przez młodych widzów, którzy dali temu wyraz w mediach społecznościowych.

Często pisali, że po obejrzeniu naszej interpretacji postanowili sięgnąć po dzieło osobiście, a ci którzy już znali „Mistrza i Małgorzatę”, przyznali, jak wiele groteskowych scen i symbolicznych znaczeń uszło ich uwadze i po spektaklu wracają do lektury. Wielu starszych widzów przyznało, iż zręcznie wplecione w spektakl piosenki Izaaka Dunajewskiego z radzieckich filmów propagandowych "Wołga, Wołga" i "Świat się śmieje" znakomicie uwydatniły liczne absurdy Rosji lat 30-tych.

W spektaklu występują między innymi Robert Kowalski jako Mistrz, Dominika Łakomska jako Małgorzata, Marek Frąckowiak jako Woland, Michał Konarski jako Woland, Piotr Furman jako Korowiow, Andrzej Niemirski jako Azazello, Daniel Zawadzki jako Behemot, Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz jako Hella / Frieda, Agnieszka Fajlhauer jako Hella / Frieda, Julian Mere jako Michał Aleksandrowicz Berlioz / Piłat, Michał Konarski jako Michał Aleksandrowicz Berlioz / Piłat, Konrad Marszałek jako Iwan Nikołajewicz / Jeszua, Andrzej Chudy jako Rimski, Robert Tondera jako Iwan Sawielewicz Warionucha, Leszek Abrahamowicz jako Stiepan Lichodiejew, Katarzyna Kozak jako Żona Rimskiego / Pisarka, Brygida Turowska jako Żona Rimskiego / Pisarka, Joanna Górniak jako Tamara Połumiesac, Kamila Boruta jako Adelfina Buzdiak, Krzysztof Broda-Żurawski jako Kelner Długoruki, Jacek Zawada jako Kelner Długoruki, Maciej Gąsiorek jako Kucharz Bezzubow, Klementyna Umer jako Annuszka.

Czas trwania: 150 minut

Obsada

Piotr Furman - zdjęcie

Piotr Furman
Korowiow

Agnieszka Fajlhauer - zdjęcie

Agnieszka Fajlhauer
Hella / Frieda

Julian Mere - zdjęcie

Julian Mere
Michał Aleksandrowicz Berlioz / Piłat

Michał Konarski - zdjęcie

Michał Konarski
Michał Aleksandrowicz Berlioz / Piłat

Konrad Marszałek - zdjęcie

Konrad Marszałek
Iwan Nikołajewicz / Jeszua

Robert Tondera - zdjęcie

Robert Tondera
Iwan Sawielewicz Warionucha

Leszek Abrahamowicz - zdjęcie

Leszek Abrahamowicz
Stiepan Lichodiejew

Katarzyna Kozak - zdjęcie

Katarzyna Kozak
Żona Rimskiego / Pisarka

Brygida Turowska - zdjęcie

Brygida Turowska
Żona Rimskiego / Pisarka

Joanna Górniak - zdjęcie

Joanna Górniak
Tamara Połumiesac

Kamila Boruta - zdjęcie

Kamila Boruta
Adelfina Buzdiak

Krzysztof Broda-Żurawski - zdjęcie

Krzysztof Broda-Żurawski
Kelner Długoruki

Jacek Zawada - zdjęcie

Jacek Zawada
Kelner Długoruki

Maciej Gąsiorek - zdjęcie

Maciej Gąsiorek
Kucharz Bezzubow

Realizacja

Adaptacja, Reżyseria, Scenografia: Michał Konarski

Na Podstawie Przekładu: Ireny Lewandowskiej I Witolda Dąbrowskiego

Choreografia: Inga Pilchowska

Muzyka: Fabian Włodarek/ Jakub Orłowski

Opinie naszych widzów (3)

 • 8,0/ 10

  Spektakl bardzo dobry, tylko czasami aktorów nie było dobrze słychać.

  da.....@gm...il.com / 11 lutego 2017

 • 6,0/ 10

  Dobra gra aktorska, ale scenarzysta i reżyser mogli sie bardziej postarać " oddać" książkę.

  ma.....@gm...il.com / 11 lutego 2017

 • 3,0/ 10

  Lekki plus za organizacje (miejsca siedzące dla wejściówek) , efekty dźwiekowe i swietlne. Minus za praktyczny BRAK kluczowych wątków, jak sprawa Ha Nocri i Piłata przedstawiona na szybko i przez aktorów odgrywająch inne role .... słaba scenografia, totalnie beznadziejny Wolland (w książce dało się odczuć jego mądrość i nadprzyrodzoną enigmatyczną siłe) , wreszcie postać Behemota czyli dusza tej książki w ogóle prawie pominięta, zastąpiona przez jakas dziewczyne cholera wie o co chodzi.... komedia i groteska zrobiona ,a nie Mistrz i Małgorzata

  na.....@....pl / 10 lutego 2017

Recenzje krytyków (1)

 • Reżyser Michał Konarski stworzył spektakl niebanalny, na miarę oryginału i również nie pozostawił miejsca na obojętność. Było wystarczająco dużo Bułhakowa w tym teatralnym wykonaniu. Był autor literacki lecz byli i oni: wyraźni, czytelni, wrażliwi, wiedzący co robią. Dziękuję aktorom za zmierzenie się z tematem, o którym każdy z nas ma inne wyobrażenie. To ogromna odwaga z nieuchronnym ryzykiem narażenia się na druzgocącą krytykę kogoś, kto widzi to wykonanie jedynie tak, jak to sobie poukładał w swojej wyobraźni. Zmierzyli się z gigantem i bez wątpienia dali radę.
  Każdy ma prawo odbierać to dzieło inaczej; mnie przekaz spektaklu Teatru Rampa jest bardzo bliski, a i to, co miałem w głowie po przeczytaniu książki – szczęśliwie ocalało. Obecność obowiązkowa? Po prostu warto spędzić z tym teatralnym towarzystwem kilka wspaniałych godzin. Naprawdę warto.

  Waldemar Kraśnicki - Interia 360 Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Rampa - Adres i dojazd

ul. Kołowa 20
03-536 Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Kup bilet