Kobiety na skraju załamania nerwowego - zdjęcie Kobiety na skraju załamania nerwowego - zdjęcie Kobiety na skraju załamania nerwowego - zdjęcie Kobiety na skraju załamania nerwowego - zdjęcie Kobiety na skraju załamania nerwowego - zdjęcie

Średnia ocena

64 oddanych głosów
111 zainteresowanych osób

7,6 / 10

Kobiety na skraju załamania nerwowego

"to prawdziwie rozgorączkowane widowisko, gdzie hiszpańskie szaleństwo burzliwie łączy się ze stereotypowo kobiecymi histeriami. Fenomenalna choreografia, kostiumy i scenografia czynią „Kobiety na skraju załamania" rozkoszą dla oczu." (Dziennik Teatralny)

Krytycy zgodnie stwierdzają, że twórcy odważnie poszli w stronę nowoczesnego musicalu, stawiając na nowatorską inscenizację, perfekcyjną choreografię i świetne kreacje wokalno-aktorskie. Musical „Kobiety na skraju załamania nerwowego” jest polską prapremierą broadwayowskiego musicalu zrealizowanego wg słynnego filmu Pedro Almodóvara. Twórcami musicalu są młodzi wybitni artyści znani z wykreowania na scenie Teatru Rampa "Rapsodii..." z przebojami Queen oraz rock opery "Jesus Christ Superstar".

Film Pedro Almdóvara „Kobiety na skraju załamania nerwowego” przyniósł jego twórcy wiele nagród i otworzył drogę do światowej kariery. Słynny obraz stał się inspiracją dla Jeffreya Lane'a i Davida Yazbeka do stworzenia musicalu o tym samym tytule, który od premiery na Broadwayu w 2010 roku okrzyknięto międzynarodowym sukcesem. Musical był wystawiany zarówno w Nowym Jorku jak i w Londynie. Jesteśmy dumni, że Teatr Rampa jako pierwszy w Polsce i 3 na świecie prezentuje ten wyjątkowy tytuł.

Musical „Kobiety na skraju załamania nerwowego” opowiada o perypetiach kilku kobiet uwikłanych emocjonalnie w relacje z Ivanem. Całą historię poznajemy z perspektywy Pepy - wieloletniej kochanki Ivana porzuconej przez niego dla „nowszego modelu”. Kilkanaście lat temu ten sam cios zadał swojej żonie Lucii, którą pozostawił dla Pepy.

Tym razem sytuacja wydaje się być bardziej dramatyczna, ponieważ ledwo porzucona kochanka dowiaduje się, że jest w ciąży. Komiczne sytuacje i relacje między różnymi kobietami: wściekłą i nieobliczalną byłą żoną, porzuconą i nadal zakochaną Pepą oraz dwulicową aktualną kochanką nie tylko opisują każdą z bohaterek, ale także dużo mówią o zmiennej i pełnej skrajności naturze kobiet. W sposób zabawny i liryczny jednocześnie opowiada o nich życiowy, barwny i kobiecy musical przygotowywany przez Teatr Rampa. Hiszpański temperament, dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji i poruszające piosenki to powody, dla których warto zobaczyć "Kobiety na skraju załamania nerwowego".

Czas trwania: 150 minut
Źródło zdjęcia: fot. Kinga Karpati

Zwiastuny

Realizacja

SCENARIUSZ: Jeffrey Lane

MUZYKA I SŁOWA NA PODSTAWIE FILMU PEDRO ALMODÓVARA: David Yazbek

PRZEKŁAD: Jacek Mikołajczyk

REŻYSERIA: Dominika Łakomska

INSCENIZACJA: Jakub Wocial, Santiago Bello

CHOREOGRAFIA: Santiago Bello

ASYSTENT CHOREOGRAFA: Patryk Gładyś

SCENOGRAFIA, KOSTIUMY: Alicja Patyniak-Rogozińska

KIEROWNICTWO MUZYCZNE: Jan Stokłosa

Zespół: Katarzyna Walczak, Anna Kędroń, Mayu Gralińska-Sakai, Urszula Dral, Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Przemysław Niedzielski, Santiago Bello, Michał Cyran, Patryk Gładyś, Daniel Zawadzki, Robert Tondera

Opinie naszych widzów (16)

 • 10,0/ 10

  Dynamiczna choreografia, bardzo dobra gra aktorska i wokal, Zespół muzyczny grał doskonale. Teatr posiada idealne nagłośnienie,. To wszystko sprawia, że spektakl ogląda się z prawdziwą przyjemnością.

  ma.....@....pl / 06 maja 2018

 • 10,0/ 10

  Polecam, bo warto.

  te.....@gm...il.com / 16 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Spektakl pouczający,zarazem bardzo zabawny.

  kr.....@....pl / 14 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl! Przepiekny śpiew, taniec i cała aranżacja!

  do.....@gm...il.com / 18 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo Dobrze zagrany spektakl

  ag.....@po...ta.wp.pl / 30 stycznia 2018

Teatr Rampa

Teatr Rampa jest jednym z popularniejszych teatrów działających na terenie Warszawy. Znajduje się w niezwykle atrakcyjnym miejscu warszawskiego Targówka - na terenie parku im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha”.

Teatr Rampa ma niezwykle bogaty repertuar skierowany zarówno do dorosłych, młodzieży, a także do dzieci – tych najmłodszych oraz tych odrobinę starszych.

Większość oferowanych przez Teatr Rampa spektakli to jedyne w swoim rodzaju widowiska muzyczne. W repertuarze teatru znaleźć możemy polską wersję znanego na całym świecie musicalu „Jesus Christ Superstar” oraz wiele widowisk inspirowanych największymi przebojami muzycznymi m. in. „Jeździec Burzy”, czyli musical przedstawiający historię Jima Morrisona, w którym możemy usłyszeć znane przeboje amerykańskiej grupy The Doors, a także „Rapsodia z Demonem” - spektakl muzyczny stworzony na podstawie największych piosenek legendarnej grupy Queen. Oprócz tego w repertuarze Teatru Rampa znajduje się również wiele spektakli stworzonych na podstawie największych dramatów i dzieł literackich.

Teatr Rampa szczególnie dba o swoich najmłodszych widzów – w jego repertuarze znajduje się wiele spektakli stworzonych z myślą o dzieciach i młodzieży, które wzbogacone są dodatkowo różnego rodzaju warsztatami aktorskimi, wokalnymi, choreograficznymi, a także wyjątkowymi spotkaniami z twórcami i aktorami.

Teatr Rampa posiada dwie różne sceny, na których obejrzeć możemy znajdujące się w repertuarze spektakle – Dużą Scenę, oraz nieco mniejszą Scenę Kameralną. Stały zespół teatru składa się 21 aktorów, do których należy m. in. Kamila Boruta, Marek Frąckowiak, Michalina Brudnowska, Małgorzata Duda-Kozera, Piotr Furman, Andrzej Niemirski i wielu innych.

Bilety do Teatru Rampa można kupić za pośrednictwem internetu - poprzez platformę www.eWejsiowki.pl lub stronę internetową teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do piątku od godziny 9.30 do godziny 11.30 oraz od godziny 17.00 do godziny 19.00.

Adres i dojazd

ul. Kołowa 20
03-536 Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,6
Średnia ocena
Świetny spektakl, bardzo dobra gra aktorów i choreografia
- Katarzyna

15.03 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
6,2
Średnia ocena

01.03 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
6,9
Średnia ocena
Znakomicie przenosi klimat twórczości Tadeusza Konwickiego do współczesności
- Jacek

25.04 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,2
Średnia ocena
Spektakl warty polecenia. Świetne wokale, wzruszająca choreografia. Czekam na więcej!
- Katarzyna

08.03 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
8,9
Średnia ocena
Gorąco polecam. Świetny spektakl dla całej rodziny
- Katarzyna

Dziś / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
8,0
Średnia ocena
Zabawne, pobudzające kreatywność. Polecam
- Karolina

16.03 / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.