Kobiety na skraju załamania nerwowego - zdjęcie Kobiety na skraju załamania nerwowego - zdjęcie Kobiety na skraju załamania nerwowego - zdjęcie Kobiety na skraju załamania nerwowego - zdjęcie Kobiety na skraju załamania nerwowego - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów
77 zainteresowanych osób

8.4 / 10

Kobiety na skraju załamania nerwowego

Musical „Kobiety na skraju załamania nerwowego” wg słynnego filmu Almodóvara już w dniu premiery na Broadwayu w 2010 roku okrzyknięto międzynarodowym sukcesem. Jego wystawienie w Teatrze Rampa będzie polską prapremierą. Twórcami musicalu są młodzi wybitni artyści znani z wykreowania widowiska "Rapsodia z demonem" z przebojami Queen oraz rock opery "Jesus Christ Superstar". Całość reżyseruje Dominika Łakomska, autorami inscenizacji są Jakub Wocial oraz Santi Bello, który również opracował choreografię. Artystom będzie towarzyszył band pod kierunkiem Jana Stokłosy, który odpowiada za całą stronę muzyczną spektaklu.

Musical „Kobiety na skraju załamania nerwowego” opowiada o perypetiach kilku kobiet uwikłanych emocjonalnie w relacje z Ivanem. Cały galimatias poznajemy z perspektywy Pepy - wieloletniej kochanki Iwana porzuconej przez niego dla „nowszego modelu”. Kilkanaście lat temu ten sam cios zadał swojej żonie Lucii, którą pozostawił dla Pepy. Tym razem sytuacja wydaje się być bardziej dramatyczna, ponieważ ledwo porzucona kochanka dowiaduje się, że jest w ciąży.Komiczne sytuacje i relacje między różnymi kobietami: wściekłą i nieobliczalną byłą żoną, porzuconą i nadal zakochaną Pepą oraz dwulicową aktualną kochanką nie tylko opisują każdą z bohaterek, ale także dużo mówią o zmiennej i pełnej skrajności naturze kobiet. W sposób zabawny i dramatyczny jednocześnie opowiada o nich życiowy, barwny i kobiecy musical przygotowywany w Teatrze Rampa. Prapremiera już tej jesieni! Jej pełną obsadę zaprezentujemy już wkrótce.

Źródło zdjęcia: fot. Kinga Karpati

Realizacja

Scenariusz: Jeffrey Lane

Muzyka i słowa na podstawie filmu Pedro Almodóvara: David Yazbek

Przekład: Jacek Mikołajczyk

Reżyseria: Dominika Łakomska

Inscenizacja: Jakub Wocial, Santiago Bello

Choreografia: Santiago Bello

Asystent choreografa: Patryk Gładyś

Scenografia i kostiumy: Alicja Patyniak-Rogozińska

Kierownictwo muzyczne: Jan Stokłosa

Zespół: Katarzyna Walczak, Anna Kędroń, Mayu Gralińska-Sakai, Urszula Dral, Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Przemysław Niedzielski, Santiago Bello, Michał Cyran, Patryk Gładyś, Daniel Zawadzki, Robert Tondera

Opinie naszych widzów (3)

 • 10.0/ 10

  zabawny,dający do myślenia,świetne wykonanie piosenek,energetyczny. hiszpańskie klimaty

  kr.....@lu...ki.pl / 20 January 2018

 • 10.0/ 10

  Był spoko

  ke.....@gm...il.com / 30 December 2017

 • 8.0/ 10

  Super spektakl, w klimacie Hiszpanii, Madrytu, ogląda się bardzo przyjemnie. Jak ktoś lubi filmy Almodovara to na pewno będzie zadowolony. Można by jedynie poprawić trochę nagłośnienie, bo czasem trudno zrozumieć wszystkie słowa w niektórych piosenkach.

  ma.....@....pl / 06 December 2017

Teatr Rampa

Teatr Rampa jest jednym z popularniejszych teatrów działających na terenie Warszawy. Znajduje się w niezwykle atrakcyjnym miejscu warszawskiego Targówka - na terenie parku im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha”.

Teatr Rampa ma niezwykle bogaty repertuar skierowany zarówno do dorosłych, młodzieży, a także do dzieci – tych najmłodszych oraz tych odrobinę starszych.

Większość oferowanych przez Teatr Rampa spektakli to jedyne w swoim rodzaju widowiska muzyczne. W repertuarze teatru znaleźć możemy polską wersję znanego na całym świecie musicalu „Jesus Christ Superstar” oraz wiele widowisk inspirowanych największymi przebojami muzycznymi m. in. „Jeździec Burzy”, czyli musical przedstawiający historię Jima Morrisona, w którym możemy usłyszeć znane przeboje amerykańskiej grupy The Doors, a także „Rapsodia z Demonem” - spektakl muzyczny stworzony na podstawie największych piosenek legendarnej grupy Queen. Oprócz tego w repertuarze Teatru Rampa znajduje się również wiele spektakli stworzonych na podstawie największych dramatów i dzieł literackich.

Teatr Rampa szczególnie dba o swoich najmłodszych widzów – w jego repertuarze znajduje się wiele spektakli stworzonych z myślą o dzieciach i młodzieży, które wzbogacone są dodatkowo różnego rodzaju warsztatami aktorskimi, wokalnymi, choreograficznymi, a także wyjątkowymi spotkaniami z twórcami i aktorami.

Teatr Rampa posiada dwie różne sceny, na których obejrzeć możemy znajdujące się w repertuarze spektakle – Dużą Scenę, oraz nieco mniejszą Scenę Kameralną. Stały zespół teatru składa się 21 aktorów, do których należy m. in. Kamila Boruta, Marek Frąckowiak, Michalina Brudnowska, Małgorzata Duda-Kozera, Piotr Furman, Andrzej Niemirski i wielu innych.

Bilety do Teatru Rampa można kupić za pośrednictwem internetu - poprzez platformę www.eWejsiowki.pl lub stronę internetową teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do piątku od godziny 9.30 do godziny 11.30 oraz od godziny 17.00 do godziny 19.00.

Adres i dojazd

ul. Kołowa 20
03-536 Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.1
Średnia ocena
Piękne widowisko! Widać prawdziwą pasję u wykonawców. To trzeba zobaczyć!
- Anna

24.02 / 19:00

25.02 / 19:00

Gatunek: Musical
9.8
Średnia ocena
Wspaniały, klimatyczny, niepowtarzalny wieczór!
- Lucja

17.02 / 17:00

18.02 / 18:30

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Musical
8.6
Średnia ocena
Świetny spektakl, duża dawka humoru i doskonała muzyka
- Dariusz

08.02 / 18:00

09.02 / 18:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Musical

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

17.02 / 16:00

18.02 / 16:00

Gatunek: Dla dzieci
-,-
Średnia ocena

03.02 / 16:00

04.02 / 16:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
9.1
Średnia ocena
Piosenki Osieckiej zawsze na czasie. Nogi rwą się do tańca, a usta do śpiewania
- Eliza

09.02 / 19:30

10.02 / 19:30

+ dostępnych 4 innych terminów

Gatunek: Muzyczny
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.