Kobiety na skraju załamania nerwowego - zdjęcie Kobiety na skraju załamania nerwowego - zdjęcie Kobiety na skraju załamania nerwowego - zdjęcie Kobiety na skraju załamania nerwowego - zdjęcie Kobiety na skraju załamania nerwowego - zdjęcie

Średnia ocena

65 oddanych głosów
139 zainteresowanych osób

7,6 / 10

Kobiety na skraju załamania nerwowego

"to prawdziwie rozgorączkowane widowisko, gdzie hiszpańskie szaleństwo burzliwie łączy się ze stereotypowo kobiecymi histeriami. Fenomenalna choreografia, kostiumy i scenografia czynią „Kobiety na skraju załamania" rozkoszą dla oczu." (Dziennik Teatralny)

Krytycy zgodnie stwierdzają, że twórcy odważnie poszli w stronę nowoczesnego musicalu, stawiając na nowatorską inscenizację, perfekcyjną choreografię i świetne kreacje wokalno-aktorskie. Musical „Kobiety na skraju załamania nerwowego” jest polską prapremierą broadwayowskiego musicalu zrealizowanego wg słynnego filmu Pedro Almodóvara. Twórcami musicalu są młodzi wybitni artyści znani z wykreowania na scenie Teatru Rampa "Rapsodii..." z przebojami Queen oraz rock opery "Jesus Christ Superstar".

Film Pedro Almdóvara „Kobiety na skraju załamania nerwowego” przyniósł jego twórcy wiele nagród i otworzył drogę do światowej kariery. Słynny obraz stał się inspiracją dla Jeffreya Lane'a i Davida Yazbeka do stworzenia musicalu o tym samym tytule, który od premiery na Broadwayu w 2010 roku okrzyknięto międzynarodowym sukcesem. Musical był wystawiany zarówno w Nowym Jorku jak i w Londynie. Jesteśmy dumni, że Teatr Rampa jako pierwszy w Polsce i 3 na świecie prezentuje ten wyjątkowy tytuł.

Musical „Kobiety na skraju załamania nerwowego” opowiada o perypetiach kilku kobiet uwikłanych emocjonalnie w relacje z Ivanem. Całą historię poznajemy z perspektywy Pepy - wieloletniej kochanki Ivana porzuconej przez niego dla „nowszego modelu”. Kilkanaście lat temu ten sam cios zadał swojej żonie Lucii, którą pozostawił dla Pepy.

Tym razem sytuacja wydaje się być bardziej dramatyczna, ponieważ ledwo porzucona kochanka dowiaduje się, że jest w ciąży. Komiczne sytuacje i relacje między różnymi kobietami: wściekłą i nieobliczalną byłą żoną, porzuconą i nadal zakochaną Pepą oraz dwulicową aktualną kochanką nie tylko opisują każdą z bohaterek, ale także dużo mówią o zmiennej i pełnej skrajności naturze kobiet. W sposób zabawny i liryczny jednocześnie opowiada o nich życiowy, barwny i kobiecy musical przygotowywany przez Teatr Rampa. Hiszpański temperament, dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji i poruszające piosenki to powody, dla których warto zobaczyć "Kobiety na skraju załamania nerwowego".

Na scenie występują między innymi Małgorzata Regent jako Pepa, Robert Kowalski jako Ivan, Anna Sztejner jako Lucia/Pepa Alternatywa, Maciej Pawlak jako Carlos, Natalia Piotrowska jako Marisa, Paulina Grochowska jako Candela.

Czas trwania: 150 minut
Źródło zdjęcia: fot. Kinga Karpati

Zwiastuny

Realizacja

SCENARIUSZ: Jeffrey Lane

MUZYKA I SŁOWA NA PODSTAWIE FILMU PEDRO ALMODÓVARA: David Yazbek

PRZEKŁAD: Jacek Mikołajczyk

REŻYSERIA: Dominika Łakomska

INSCENIZACJA: Jakub Wocial, Santiago Bello

CHOREOGRAFIA: Santiago Bello

ASYSTENT CHOREOGRAFA: Patryk Gładyś

SCENOGRAFIA, KOSTIUMY: Alicja Patyniak-Rogozińska

KIEROWNICTWO MUZYCZNE: Jan Stokłosa

Zespół: Katarzyna Walczak, Anna Kędroń, Mayu Gralińska-Sakai, Urszula Dral, Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Przemysław Niedzielski, Santiago Bello, Michał Cyran, Patryk Gładyś, Daniel Zawadzki, Robert Tondera

Opinie naszych widzów (16)

 • 10,0/ 10

  Dynamiczna choreografia, bardzo dobra gra aktorska i wokal, Zespół muzyczny grał doskonale. Teatr posiada idealne nagłośnienie,. To wszystko sprawia, że spektakl ogląda się z prawdziwą przyjemnością.

  ma.....@....pl / 06 maja 2018

 • 10,0/ 10

  Polecam, bo warto.

  te.....@gm...il.com / 16 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Spektakl pouczający,zarazem bardzo zabawny.

  kr.....@....pl / 14 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl! Przepiekny śpiew, taniec i cała aranżacja!

  do.....@gm...il.com / 18 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo Dobrze zagrany spektakl

  ag.....@po...ta.wp.pl / 30 stycznia 2018

 • 10,0/ 10

  zabawny,dający do myślenia,świetne wykonanie piosenek,energetyczny. hiszpańskie klimaty

  kr.....@lu...ki.pl / 20 stycznia 2018

 • 10,0/ 10

  Był spoko

  ke.....@gm...il.com / 30 grudnia 2017

 • 9,0/ 10

  Miłe i udane przedstawienie aktorsko, muzycznie, wokalnie. Mnie bardzo się podobały układy taneczne i superowe wykonanie. Bardzo fajnie spędzony wieczór.

  an.....@....pl / 10 czerwca 2018

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobry, 3 raz ogladałam. I jak sie zdaży okazja to prawdopodobnie pojde i kolejny.

  iz.....@ro...cy.pl / 27 kwietnia 2018

 • 9,0/ 10

  Oszałamiający.

  ra.....@on...et.eu / 25 kwietnia 2018

 • 8,0/ 10

  Ogólnie przyjemny spektakl,Pierwsza część się trochę dłuży, ale za to druga jest już żywsza. Spektakl bardzo pięknie zaśpiewany tylko nie mam pewności czy było to śpiewanie na żywo czy z play backu.

  al.....@gm...il.com / 25 listopada 2018

 • 8,0/ 10

  Zdecydowanie pierwsza część spektaklu była lepsza. Bardziej energiczna. Druga już trochę się dłużyła. Świetna muzyka, taniec i piosenki.

  le.....@gm...il.com / 14 kwietnia 2018

 • 8,0/ 10

  Super spektakl, w klimacie Hiszpanii, Madrytu, ogląda się bardzo przyjemnie. Jak ktoś lubi filmy Almodovara to na pewno będzie zadowolony. Można by jedynie poprawić trochę nagłośnienie, bo czasem trudno zrozumieć wszystkie słowa w niektórych piosenkach.

  ma.....@....pl / 06 grudnia 2017

 • 5,0/ 10

  Byliśmy na kilku przedstawieniach w tym teatrze i stwierdziliśmy, że spektakl "Kobiety na skraju załamania nerwowego" nie jest wart tej ceny biletu.

  mo.....@gm...il.com / 25 lutego 2018

 • 5,0/ 10

  Nuda

  wi.....@....pl / 19 lutego 2018

 • 2,0/ 10

  Plusem spektaklu jest strona wokalna. Aktorzy-wokaliści opanowali piosenki do perfekcji, piękne harmonie w oststniej piosence. Niestety to jedyna zaleta tego przedstawienia. Nudna, ciągnąca się fabuła, dialogi bez polotu oraz słabe kreacje aktorskie ( poza charakterystyczną rolą modelki) sprawiają że ogromnym wyzwaniem jest dotrwanie do końca spektaklu. Odnoszę wrażenie że scenografia zostala zapożyczona z innego, bardzo starego spektaklu, nie da sie nie porownać jej klimatem do jaskiniowców-Flinstonów. Kostiumy kompletnie nie oddają hiszpańskiego klimatu, nie są spojne, dość abstrakcyjne- po prostu nie estetyczne. Podsumowując: spektakl dobrze zaśpiewany, dobrzy tancerze, natomiast odwołując sie do powyższych jest to jeden z najgorszych musicali wystawianych obecnie w kraju.

  lu.....@tl...en.pl / 10 czerwca 2018

Teatr Rampa - Adres i dojazd

ul. Kołowa 20
03-536 Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.