Jeździec Burzy - zdjęcie Jeździec Burzy - zdjęcie Jeździec Burzy - zdjęcie Jeździec Burzy - zdjęcie Jeździec Burzy - zdjęcie

Średnia ocena

33 oddanych głosów
135 zainteresowanych osób

8.2 / 10

Jeździec Burzy

Jeździec burzy to jedyny w Polsce, rockowy musical o Jimie Morrisonie, jego życiu i karierze. W nim wspaniałe, koncertowe wykonanie większości największych przebojów Artysty i zespołu The Doors.

Cieszy się od lat ogromnym powodzeniem, zagrany został już ponad 200 razy. Kultowe piosenki, znane większości fanów muzyki, w tym wydaniu śpiewane są po polsku, co dodatkowo daje niepowtarzalną okazję wsłuchania się nie tylko w muzyczne, ale i w liryczne przesłanie tego idola.

Jeździec burzy – to muzyczna opowieść o samotności artysty, którego machina przemysłu rozrywkowego sprowadziła do cielesnego symbolu „sex-idola”, gubiąc postać wrażliwego poety. I chociaż jego wizje i przeczucia wyprzedziły swój czas, to niekłamana pasja kontestatora rzeczywistości, dopiero po jego śmierci stała się legendą trwającą do dzisiaj. Najlepszym tego dowodem jest ekspansja płytowo-wydawnicza twórczości Morrisona i grupy The Doors notowana do dziś w Anglii, w Ameryce i w Polsce.

Czas trwania: 150 minut

Obsada

Marcin Rychcik - zdjęcie

Marcin Rychcik
Jim Morrison

Konrad Marszałek - zdjęcie

Konrad Marszałek
Ray Manzarek

Robert Tondera - zdjęcie

Robert Tondera
Jac Holzman

Julian Mere - zdjęcie

Julian Mere
Van Morrison

Marek Frąckowiak - zdjęcie

Marek Frąckowiak
Jessie James, Brujo

Katarzyna Kozak - zdjęcie

Katarzyna Kozak
Ronnie Haran

Piotr Furman - zdjęcie

Piotr Furman
Max Fink, Ed

Robert Kowalski - zdjęcie

Robert Kowalski
Van Morrison

Realizacja

Adaptacja i reżyseria: Arkadiusz Jakubik

Kierownictwo muzyczne: Romuald Kunikowski

Opinie naszych widzów (11)

 • 10.0/ 10

  Warto... Muzyka! A przed wejściem proponuję drinka dobry klimat wchodzi jeszcze lepiej

  ma.....@gm...il.com / 07 March 2018

 • 10.0/ 10

  Jeden z lepszych spektakli na których byłam. Fenomemalna gra aktorska Jima, zachwycajacy wokal. Porównując z tym co widziałam kilka lat temu, zdecydowanie lepiej że tym razem teksty były po angielsku bo jednak to właśnie one oddają klimat The doors. Jeżeli jeszcze kiedyś ten spektakl będzie grany polece kazdemu :)

  ma.....@In...ia.pl / 26 February 2018

 • 10.0/ 10

  Świetny!!! Wybieram sie jeszcze raz!

  pi.....@sa...nt.pl / 24 February 2018

 • 10.0/ 10

  Przepiękny spektakl o historii The Doors! Genialne tłumaczenie i cudowne wykonanie!

  jj.....@....pl / 30 October 2017

 • 10.0/ 10

  W 100% oddaje klimat tamtych lat i zdarzeń. Niesamowite talenty wokalne na scenie, scenografia, kunszt aktorski wywiera wrazenie na widzu. Spektakl powinien być obowiazkową lekturą 18-latkow. pokazuje, jak nałóg odbiera szansę na godne i wspaniałe zycie i jak łatwo w niego wpaść zwlaszcza ludziom wrzzliwym.

  re.....@ya...oo.fr / 13 November 2016

Recenzje krytyków (2)

 • Muzyka, odkrywcza i rewolucyjna jest najciekawszym elementem musicalu Arkadiusza Jakubika „Jeździec burzy" (...). Widziałem wersję z Rychcikiem, który nie tylko przypomina Morrisona z tym jego uśmieszkiem błąkającym się na ustach i dzikimi tańcami wokół mikrofonu, ale także potrafi śpiewać równie surowo i mrocznie jak on. Piosenki w niezłych polskich przekładach nie straciły swej drapieżności i mogą wciąż zawstydzić dzisiejszych rockmanów. (…) Musical w Rampie jest dowodem wyższości sztuki nad ideologią, która ją zrodziła.

  Roman Pawłowski - Gazeta Wyborcza Całą recenzję przeczytasz tutaj

 • Powstał spektakl imponujący koncepcją, rozmachem i aktorstwem. (…) Przyjęta koncepcja – połączenia teatru z koncertem rockowym na żywo - należycie trzyma w napięciu. Składa się na nie rozmach: zróżnicowanie atakujących środków przekazu: słowo, muzyka i ruch spiętych klamrą etiud filmowych Wojciecha Smarzowskiego. Co najważniejsze mamy tu kawał dobrej aktorskiej roboty. Cały zespół Rampy dzielnie towarzyszy gwieździe. Marcin Rychcik jest tu gwiazdą i jako Jim Morrison i jako Marcin Rychcik.

  Zbigniew Kasprzyca - AFISZ Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Rampa

Teatr Rampa jest jednym z popularniejszych teatrów działających na terenie Warszawy. Znajduje się w niezwykle atrakcyjnym miejscu warszawskiego Targówka - na terenie parku im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha”.

Teatr Rampa ma niezwykle bogaty repertuar skierowany zarówno do dorosłych, młodzieży, a także do dzieci – tych najmłodszych oraz tych odrobinę starszych.

Większość oferowanych przez Teatr Rampa spektakli to jedyne w swoim rodzaju widowiska muzyczne. W repertuarze teatru znaleźć możemy polską wersję znanego na całym świecie musicalu „Jesus Christ Superstar” oraz wiele widowisk inspirowanych największymi przebojami muzycznymi m. in. „Jeździec Burzy”, czyli musical przedstawiający historię Jima Morrisona, w którym możemy usłyszeć znane przeboje amerykańskiej grupy The Doors, a także „Rapsodia z Demonem” - spektakl muzyczny stworzony na podstawie największych piosenek legendarnej grupy Queen. Oprócz tego w repertuarze Teatru Rampa znajduje się również wiele spektakli stworzonych na podstawie największych dramatów i dzieł literackich.

Teatr Rampa szczególnie dba o swoich najmłodszych widzów – w jego repertuarze znajduje się wiele spektakli stworzonych z myślą o dzieciach i młodzieży, które wzbogacone są dodatkowo różnego rodzaju warsztatami aktorskimi, wokalnymi, choreograficznymi, a także wyjątkowymi spotkaniami z twórcami i aktorami.

Teatr Rampa posiada dwie różne sceny, na których obejrzeć możemy znajdujące się w repertuarze spektakle – Dużą Scenę, oraz nieco mniejszą Scenę Kameralną. Stały zespół teatru składa się 21 aktorów, do których należy m. in. Kamila Boruta, Marek Frąckowiak, Michalina Brudnowska, Małgorzata Duda-Kozera, Piotr Furman, Andrzej Niemirski i wielu innych.

Bilety do Teatru Rampa można kupić za pośrednictwem internetu - poprzez platformę www.eWejsiowki.pl lub stronę internetową teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do piątku od godziny 9.30 do godziny 11.30 oraz od godziny 17.00 do godziny 19.00.

Adres i dojazd

ul. Kołowa 20
03-536 Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.2
Średnia ocena
Spektakl warty polecenia. Świetne wokale, wzruszająca choreografia. Czekam na więcej!
- Katarzyna

08.03 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
8.6
Średnia ocena
Bardzo dobry spektakl, wciska dosłownie w fotel :) Polecam!
- Emilia

14.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
7.7
Średnia ocena
dobra scenografia i kostiumy
- Łukasz

01.02 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.0
Średnia ocena

Jutro / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
7.5
Średnia ocena
Super spektakl w klimacie Hiszpanii, Madrytu. Ogląda się bardzo przyjemnie
- Maciej

25.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
9.2
Średnia ocena
Piosenki Osieckiej zawsze na czasie. Nogi rwą się do tańca, a usta do śpiewania
- Eliza

Dziś / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Musical
Kup bilet