Jeździec Burzy - zdjęcie Jeździec Burzy - zdjęcie Jeździec Burzy - zdjęcie Jeździec Burzy - zdjęcie Jeździec Burzy - zdjęcie

Średnia ocena

33 oddanych głosów
135 zainteresowanych osób

8,2 / 10

Jeździec Burzy

Jeździec burzy to jedyny w Polsce, rockowy musical o Jimie Morrisonie, jego życiu i karierze. W nim wspaniałe, koncertowe wykonanie większości największych przebojów Artysty i zespołu The Doors.

Cieszy się od lat ogromnym powodzeniem, zagrany został już ponad 200 razy. Kultowe piosenki, znane większości fanów muzyki, w tym wydaniu śpiewane są po polsku, co dodatkowo daje niepowtarzalną okazję wsłuchania się nie tylko w muzyczne, ale i w liryczne przesłanie tego idola.

Jeździec burzy – to muzyczna opowieść o samotności artysty, którego machina przemysłu rozrywkowego sprowadziła do cielesnego symbolu „sex-idola”, gubiąc postać wrażliwego poety. I chociaż jego wizje i przeczucia wyprzedziły swój czas, to niekłamana pasja kontestatora rzeczywistości, dopiero po jego śmierci stała się legendą trwającą do dzisiaj. Najlepszym tego dowodem jest ekspansja płytowo-wydawnicza twórczości Morrisona i grupy The Doors notowana do dziś w Anglii, w Ameryce i w Polsce.

Na scenie występują między innymi Marcin Rychcik jako Jim Morrison, Konrad Marszałek jako Ray Manzarek, Robert Tondera jako Jac Holzman, Julian Mere jako Van Morrison, Krzysztof Bartłomiejczyk jako Ray Manzarek, Marek Frąckowiak jako Jessie James, Brujo.

Czas trwania: 150 minut

Obsada

Marcin Rychcik - zdjęcie

Marcin Rychcik
Jim Morrison

Konrad Marszałek - zdjęcie

Konrad Marszałek
Ray Manzarek

Robert Tondera - zdjęcie

Robert Tondera
Jac Holzman

Julian Mere - zdjęcie

Julian Mere
Van Morrison

Marek Frąckowiak - zdjęcie

Marek Frąckowiak
Jessie James, Brujo

Katarzyna Kozak - zdjęcie

Katarzyna Kozak
Ronnie Haran

Piotr Furman - zdjęcie

Piotr Furman
Max Fink, Ed

Robert Kowalski - zdjęcie

Robert Kowalski
Van Morrison

Realizacja

Adaptacja i reżyseria: Arkadiusz Jakubik

Kierownictwo muzyczne: Romuald Kunikowski

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Warto... Muzyka! A przed wejściem proponuję drinka dobry klimat wchodzi jeszcze lepiej

  ma.....@gm...il.com / 07 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Jeden z lepszych spektakli na których byłam. Fenomemalna gra aktorska Jima, zachwycajacy wokal. Porównując z tym co widziałam kilka lat temu, zdecydowanie lepiej że tym razem teksty były po angielsku bo jednak to właśnie one oddają klimat The doors. Jeżeli jeszcze kiedyś ten spektakl będzie grany polece kazdemu :)

  ma.....@In...ia.pl / 26 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Świetny!!! Wybieram sie jeszcze raz!

  pi.....@sa...nt.pl / 24 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Przepiękny spektakl o historii The Doors! Genialne tłumaczenie i cudowne wykonanie!

  jj.....@....pl / 30 października 2017

 • 10,0/ 10

  W 100% oddaje klimat tamtych lat i zdarzeń. Niesamowite talenty wokalne na scenie, scenografia, kunszt aktorski wywiera wrazenie na widzu. Spektakl powinien być obowiazkową lekturą 18-latkow. pokazuje, jak nałóg odbiera szansę na godne i wspaniałe zycie i jak łatwo w niego wpaść zwlaszcza ludziom wrzzliwym.

  re.....@ya...oo.fr / 13 listopada 2016

 • 9,0/ 10

  Pgromna porcja swietnej muzyki!

  Ba.....@....pl / 25 lutego 2018

 • 8,0/ 10

  Spektakl bardzo udany, pobudzający do dyskusji, wzbudza ogromne emocje. Bardzo sugestywnie i profesjonalnie przekazano atmosferę z tamtych czasów. Marcin Rychcik jest świetny w tej roli.

  da.....@gm...il.com / 29 lutego 2016

 • 7,0/ 10

  Musical zrobiony z nieco mniejszym rozmachem niż "Demon", ale warto zobaczyć. Dobra muzyka, psychodeliczny klimat lat 60. i 70. Czy mi to umknęło, czy nie wykonano tytułowego utworu "Riders oo the storm"?

  ma.....@....pl / 15 listopada 2016

 • 4,0/ 10

  Brawo dla muzyków zespołu. Cała reszta to słabizna. Okropne kostiumy, nietrafiona choreografia, gra aktorska na poziomie szkolnego przedstawienia, główny bohater znudzony "grą". Wyszliśmy w przerwie, bo nie dało się tego oglądać. Szkoda, trzeba było zrobić koncert muzyki the Doors i wyszłoby świetnie, a nie silić się na "musical".

  ol.....@gm...il.com / 29 października 2017

 • 2,0/ 10

  Przykro mi to pisać ale gra aktorska w tym spektaklu na poziomie szkolnego teatrzyku, scenariusz nie lepszy. Dawno już nie widziałem tak słabego przedstawienia. Porażka.

  ka.....@in...ia.pl / 29 października 2017

 • 1,0/ 10

  Rewelacyjna gra aktorow, doskonaly spektakl jak wszystkie inne, ktore obejrzalam w teatrze Rampa

  El.....@ya...oo.com / 26 lutego 2018

Recenzje krytyków (2)

 • Muzyka, odkrywcza i rewolucyjna jest najciekawszym elementem musicalu Arkadiusza Jakubika „Jeździec burzy" (...). Widziałem wersję z Rychcikiem, który nie tylko przypomina Morrisona z tym jego uśmieszkiem błąkającym się na ustach i dzikimi tańcami wokół mikrofonu, ale także potrafi śpiewać równie surowo i mrocznie jak on. Piosenki w niezłych polskich przekładach nie straciły swej drapieżności i mogą wciąż zawstydzić dzisiejszych rockmanów. (…) Musical w Rampie jest dowodem wyższości sztuki nad ideologią, która ją zrodziła.

  Roman Pawłowski - Gazeta Wyborcza Całą recenzję przeczytasz tutaj

 • Powstał spektakl imponujący koncepcją, rozmachem i aktorstwem. (…) Przyjęta koncepcja – połączenia teatru z koncertem rockowym na żywo - należycie trzyma w napięciu. Składa się na nie rozmach: zróżnicowanie atakujących środków przekazu: słowo, muzyka i ruch spiętych klamrą etiud filmowych Wojciecha Smarzowskiego. Co najważniejsze mamy tu kawał dobrej aktorskiej roboty. Cały zespół Rampy dzielnie towarzyszy gwieździe. Marcin Rychcik jest tu gwiazdą i jako Jim Morrison i jako Marcin Rychcik.

  Zbigniew Kasprzyca - AFISZ Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Rampa - Adres i dojazd

ul. Kołowa 20
03-536 Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Kup bilet