Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie

Średnia ocena

109 oddanych głosów
490 zainteresowanych osób

9.2 / 10

Jesus Christ Superstar

Autorska inscenizacja rock opery wszech czasów, której premiera w 2016 roku odniosła nieprzeciętny sukces zarówno wśród Widzów jak i recenzentów. Fabuła spektaklu osnuta wokół ostatniego tygodnia z życia Jezusa przedstawiona jest w sposób niezwykle wciągający i poruszający a przy tym nowoczesny i oryginalny. Ogromne emocje i zaangażowanie emanują zarówno z wokali jak i gestów oraz tańca wspaniałych, młodych wykonawców. Twórcy inscenizacji – wokalista Jakub Wocial oraz choreograf i tancerz Santiago Bello porwali publiczność niezwykłą energią świeżości i pomysłowości scenicznej. Stworzyli widowisko, które dotknie każdego, wprowadzając Widza w świat silnych emocji i bardzo osobistych wrażeń. Koniecznie trzeba to zobaczyć! Spektakle tylko w marcu 2018.

"Jesus Christ Superstar" to legendarny musical, który u progu lat 70. XX wieku stał się jednym z największych osiągnięć w historii światowego teatru muzycznego. Jego twórcy - Andrew LLoyd Webber i Tim Rice - zaproponowali nieco rewolucyjną wersję Ewangelii zinterpretowaną dla pokolenia Dzieci Kwiatów. Stworzyli niezwykłą rockową opowieść, w której postać Chrystusa została wystylizowana na pierwszego w dziejach idola.

W naszej inscenizacji stosujemy minimalistyczne środki wyrazu zapewniające jednak bogactwo i różnorodność znaczeń. Stawiamy na muzykę, interpretacje wokalne, choreografię i poruszające symbole, które pozwolą każdemu Widzowi osobiście odnieść się do naszej inscenizacji i odnaleźć w niej czytelne dla siebie przesłanie.

Ciekawostka: Inscenizacja warszawskiego Teatru Rampa jest czwartą w Polsce, po teatrach muzycznych w Gdyni, Chorzowie i Łodzi oraz pierwszą w teatrze dramatycznym uwieńczoną takim sukcesem!

Czas trwania: 105 minut

Zwiastuny

Realizacja

LIBRETTO: Tim Rice

MUZYKA: Andrew Lloyd Webber

PRZEKŁAD: Wojciech Młynarski, Piotr Szymanowski

REŻYSERIA I INSCENIZACJA: Jakub Wocial, Santiago Bello

KIEROWNICTWO MUZYCZNE I ARANŻACJE: Tomasz Filipczak

CHOREGORAFIA: Santiago Bello

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Dorota Sabak

REŻYSERIA DŹWIĘKU: Tomasz Budkiewicz

REŻYSERIA ŚWIATŁA: Tomasz Filipiak

ASYSTENT REŻYSERA: Robert Tondera

MUZYCY:

Keyboard 1/dyr: Tomasz Filipczak

Keyboard 2: Maciej Tomaszewski

Keyboard 3 : Marek Błaszczyk

Bas: Mirosław Wiśniewski

Guit 1 : Bartosz Hołownia

Guit 2: Jan Malecha

Drums: Grzegorz Poliszak

Instr. perkusyjne: Adam Kram

Flet/klarnet/tenor sax: Mariusz "Fazi" Mielczarek

Trąbka: Piotr "Ziarek" Ziarkiewicz

Waltornia: Piotr Kowalski

Opinie naszych widzów (33)

 • 10.0/ 10

  Spektakl rewelacyjny, jednak uważam, że przerwa w połowie byłaby dobrym pomysłem.

  wi.....@gm...il.com / 04 April 2018

 • 10.0/ 10

  Świetne głosy. Brawa dla "Jezusa i Judasza"! Dobry spektakl. Polecam!

  ka.....@gm...il.com / 26 March 2018

 • 10.0/ 10

  Widziałam Chorzowską wersję wiele razy i bałam się tego co zobaczę. Muszę jednak przyznać, że Rampa zrobiła bardzo dużą konkurencję :) genialne przedstawienie, nadany klimat. Super!

  b......@gm...il.com / 25 March 2018

 • 10.0/ 10

  Magiczny, na pewno jeszcze raz pójdę na ten spektakl.

  ul.....@on...et.pl / 24 March 2018

 • 10.0/ 10

  Najlepszy spektakl życia. Lektura obowiązkowa!

  li.....@gm...il.com / 21 March 2018

Recenzje krytyków (2)

 • Mimo że jest to inscenizowana wersja koncertowa, "Jesus Christ Superstar" z Rampy jest dziełem kompletnym. (...)
  (...) W najnowszej premierze teatru uwagę zwraca dobra gra aktorska oraz mocny wokal Jakuba Wociala (Jezus) i Natalii Piotrowskiej (Maria Magdalena). Nieco słabiej, ale nieźle, wypadają Sebastian Machalski (Judasz), Maciej Nerkowski (Piłat), Maciej Pawlak (Piotr) i Daniel Zawadzki (Herod). Bardzo dobrze z materiałem Webbera poradził sobie zespół muzyczny Tomasza Filipczaka. Widać tutaj wieloletnią współpracę z Wocialem i dobieranymi przez niego wokalistami.

  Jakub Panek - Gazeta Wyborcza Całą recenzję przeczytasz tutaj

 • Jakub Wocial (...) jako Jezus jest znakomity wokalnie, przekonujący w scenie kłótni z kupcami, przejmujący w scenie w ogrójcu. Bardzo dobry muzycznie i aktorsko okazał się też Sebastian Machalski jako Judasz. Wzrusza Natalia Piotrowska jako Maria Magdalena, w pamięci pozostają Paweł Tucholski – Kajfasz, Agnieszka Fajlhauer jako Annasz oraz Daniel Zawadzki – Herod. Cały zespół Rampy, także muzyczny, zasługuje na uwagę. Na Targówek wrócił duch musicalu, czyli nastąpił powrót do korzeni.

  Jan Bończa Szabłowski - Rzeczpospolita Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Rampa

Teatr Rampa jest jednym z popularniejszych teatrów działających na terenie Warszawy. Znajduje się w niezwykle atrakcyjnym miejscu warszawskiego Targówka - na terenie parku im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha”.

Teatr Rampa ma niezwykle bogaty repertuar skierowany zarówno do dorosłych, młodzieży, a także do dzieci – tych najmłodszych oraz tych odrobinę starszych.

Większość oferowanych przez Teatr Rampa spektakli to jedyne w swoim rodzaju widowiska muzyczne. W repertuarze teatru znaleźć możemy polską wersję znanego na całym świecie musicalu „Jesus Christ Superstar” oraz wiele widowisk inspirowanych największymi przebojami muzycznymi m. in. „Jeździec Burzy”, czyli musical przedstawiający historię Jima Morrisona, w którym możemy usłyszeć znane przeboje amerykańskiej grupy The Doors, a także „Rapsodia z Demonem” - spektakl muzyczny stworzony na podstawie największych piosenek legendarnej grupy Queen. Oprócz tego w repertuarze Teatru Rampa znajduje się również wiele spektakli stworzonych na podstawie największych dramatów i dzieł literackich.

Teatr Rampa szczególnie dba o swoich najmłodszych widzów – w jego repertuarze znajduje się wiele spektakli stworzonych z myślą o dzieciach i młodzieży, które wzbogacone są dodatkowo różnego rodzaju warsztatami aktorskimi, wokalnymi, choreograficznymi, a także wyjątkowymi spotkaniami z twórcami i aktorami.

Teatr Rampa posiada dwie różne sceny, na których obejrzeć możemy znajdujące się w repertuarze spektakle – Dużą Scenę, oraz nieco mniejszą Scenę Kameralną. Stały zespół teatru składa się 21 aktorów, do których należy m. in. Kamila Boruta, Marek Frąckowiak, Michalina Brudnowska, Małgorzata Duda-Kozera, Piotr Furman, Andrzej Niemirski i wielu innych.

Bilety do Teatru Rampa można kupić za pośrednictwem internetu - poprzez platformę www.eWejsiowki.pl lub stronę internetową teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do piątku od godziny 9.30 do godziny 11.30 oraz od godziny 17.00 do godziny 19.00.

Adres i dojazd

ul. Kołowa 20
03-536 Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.1
Średnia ocena
Rewelacja! Razem z Mamą bawiłyśmy się wyśmienicie. Brawo!
- Dominika

08.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
7.7
Średnia ocena
dobra scenografia i kostiumy
- Łukasz

01.02 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
8.9
Średnia ocena
Wspaniały zespół, dobrze grający swoje role, dający widzom dużo emocji
- Hanna

19.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.0
Średnia ocena

19.01 / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
7.5
Średnia ocena
Super spektakl w klimacie Hiszpanii, Madrytu. Ogląda się bardzo przyjemnie
- Maciej

25.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
9.2
Średnia ocena
Piosenki Osieckiej zawsze na czasie. Nogi rwą się do tańca, a usta do śpiewania
- Eliza

19.01 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Musical
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.