Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie

Średnia ocena

135 oddanych głosów
650 zainteresowanych osób

9,1 / 10

Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar to klasyka rockowego musicalu na najwyższym poziomie, tytuł który gwarantuje wybitnych wykonawców. W naszej inscenizacji w roli Jezusa i Marii Magdaleny można podziwiać Najlepszych Wokalistów Musicalowych 2018 roku. Znakomite wokale, dynamiczna fabuła i dopracowana w każdym geście choreografia nikogo nie pozostawiają obojętnym.

Kultowa rock opera Tima Rice'a i Andrew Lloyda Webbera „Jesus Christ Superstar” * w reżyserii Jakuba Wociala i Santiago Bello jest od 4 lat sezonowym hitem Rampy granym - z racji swojej tematyki - tylko przed Wielkanocą. Niezwykłe wydarzenia z ostatniego tygodnia życia Jezusa opowiedziane są tu z perspektywy Judasza i jego ogromnego konfliktu ze sobą i otoczeniem. Libretto Tima Rice'a stawia Jezusa i Judasza jako dwóch głównych bohaterów dramatycznych wydarzeń zapisanych na zawsze w historii ludzkości.

W tym roku, jak w latach poprzednich, w roli tytułowej Widzowie zobaczą Jakuba Wociala uznanego za Najlepszego Wokalistę Musicalowego 2018 roku, laureata Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. Jego niezwykła kreacja Jezusa mistrzowsko łączy skrajne emocje, prawdziwie wzruszając w kluczowych scenach i songach. Najważniejszą rolę kobiecą – Marii Magdaleny obok znakomitej Natalii Piotrowskiej kreować będzie Agnieszka Przekupień – Najlepsza Wokalistka Musicalowa 2018 roku. Została ona zaproszona specjalnie do tej roli przez reżysera. Rozszerzenie tegorocznej obsady zostało podyktowane zwiększoną ilością wystawień, a pozostałą nową część wykonawców wyłoniono drogą ogólnopolskich castingów. Wszystkim artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, który od dwóch lat jest kierownikiem muzycznym naszej inscenizacji. Warto dodać, że wszystkie utwory będą śpiewane w genialnych i ponadczasowych przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego.

Czas trwania: 105 minut

Zwiastuny

Realizacja

Libretto: TIM RICE

Muzyka: ANDREW LLOYD WEBBER

Przekład: WOJCIECH MŁYNARSKI, PIOTR SZYMANOWSKI

Reżyseria: SANTIAGO BELLO, JAKUB WOCIAL

Choreografia: SANTIAGO BELLO

Kierownictwo muzyczne: JAN STOKŁOSA

Scenografia, kostiumy: DOROTA SABAK

Reżyseria światła: TOMASZ FILIPIAK

Reżyseria dźwięku: TOMASZ BUDKIEWICZ

Wizualizacja: MARCIN ALMERT

Kierownictwo produkcji: ELIZA PAROL

Zespół taneczno-wokalny: Anna Kędroń, Paulina Janczak, Justyna Kolenda, Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Agnieszka Niemiec, Santiago Bello, Michał Cyran, Patryk Gładyś, Robert Tondera oraz Jarosław Zawadzki

Opinie naszych widzów (42)

 • 10,0/ 10

  Niezapomniane przeżycie. JChS w Rampie to jeden z tych spektakli, które pamięta się do końca życia.

  k......@ya...oo.com / 19 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny wokal, dobre przygotowanie, super choreografia.

  ka.....@gm...il.com / 18 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Warto!

  kl.....@gm...il.com / 17 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl znakomity! W pierwszej kolejności oczywiście muzyka i piosenki, z bardzo dobrymi tłumaczeniami tekstów. Aktorzy są niesamowici - ich głosy i taniec, marzenie! Podobała mi się też oszczędna w wyrazie scenografia i kostiumy. Polecam, naprawę warto zobaczyć :)

  ma.....@....pl / 14 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl rewelacyjny, jednak uważam, że przerwa w połowie byłaby dobrym pomysłem.

  wi.....@gm...il.com / 04 kwietnia 2018

Recenzje krytyków (2)

 • Mimo że jest to inscenizowana wersja koncertowa, "Jesus Christ Superstar" z Rampy jest dziełem kompletnym. (...)
  (...) W najnowszej premierze teatru uwagę zwraca dobra gra aktorska oraz mocny wokal Jakuba Wociala (Jezus) i Natalii Piotrowskiej (Maria Magdalena). Nieco słabiej, ale nieźle, wypadają Sebastian Machalski (Judasz), Maciej Nerkowski (Piłat), Maciej Pawlak (Piotr) i Daniel Zawadzki (Herod). Bardzo dobrze z materiałem Webbera poradził sobie zespół muzyczny Tomasza Filipczaka. Widać tutaj wieloletnią współpracę z Wocialem i dobieranymi przez niego wokalistami.

  Jakub Panek - Gazeta Wyborcza Całą recenzję przeczytasz tutaj

 • Jakub Wocial (...) jako Jezus jest znakomity wokalnie, przekonujący w scenie kłótni z kupcami, przejmujący w scenie w ogrójcu. Bardzo dobry muzycznie i aktorsko okazał się też Sebastian Machalski jako Judasz. Wzrusza Natalia Piotrowska jako Maria Magdalena, w pamięci pozostają Paweł Tucholski – Kajfasz, Agnieszka Fajlhauer jako Annasz oraz Daniel Zawadzki – Herod. Cały zespół Rampy, także muzyczny, zasługuje na uwagę. Na Targówek wrócił duch musicalu, czyli nastąpił powrót do korzeni.

  Jan Bończa Szabłowski - Rzeczpospolita Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Rampa

Teatr Rampa jest jednym z popularniejszych teatrów działających na terenie Warszawy. Znajduje się w niezwykle atrakcyjnym miejscu warszawskiego Targówka - na terenie parku im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha”.

Teatr Rampa ma niezwykle bogaty repertuar skierowany zarówno do dorosłych, młodzieży, a także do dzieci – tych najmłodszych oraz tych odrobinę starszych.

Większość oferowanych przez Teatr Rampa spektakli to jedyne w swoim rodzaju widowiska muzyczne. W repertuarze teatru znaleźć możemy polską wersję znanego na całym świecie musicalu „Jesus Christ Superstar” oraz wiele widowisk inspirowanych największymi przebojami muzycznymi m. in. „Jeździec Burzy”, czyli musical przedstawiający historię Jima Morrisona, w którym możemy usłyszeć znane przeboje amerykańskiej grupy The Doors, a także „Rapsodia z Demonem” - spektakl muzyczny stworzony na podstawie największych piosenek legendarnej grupy Queen. Oprócz tego w repertuarze Teatru Rampa znajduje się również wiele spektakli stworzonych na podstawie największych dramatów i dzieł literackich.

Teatr Rampa szczególnie dba o swoich najmłodszych widzów – w jego repertuarze znajduje się wiele spektakli stworzonych z myślą o dzieciach i młodzieży, które wzbogacone są dodatkowo różnego rodzaju warsztatami aktorskimi, wokalnymi, choreograficznymi, a także wyjątkowymi spotkaniami z twórcami i aktorami.

Teatr Rampa posiada dwie różne sceny, na których obejrzeć możemy znajdujące się w repertuarze spektakle – Dużą Scenę, oraz nieco mniejszą Scenę Kameralną. Stały zespół teatru składa się 21 aktorów, do których należy m. in. Kamila Boruta, Marek Frąckowiak, Michalina Brudnowska, Małgorzata Duda-Kozera, Piotr Furman, Andrzej Niemirski i wielu innych.

Bilety do Teatru Rampa można kupić za pośrednictwem internetu - poprzez platformę www.eWejsiowki.pl lub stronę internetową teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do piątku od godziny 9.30 do godziny 11.30 oraz od godziny 17.00 do godziny 19.00.

Adres i dojazd

ul. Kołowa 20
03-536 Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,5
Średnia ocena
Owacje na stojąco. Polecam, doskonałe przedstawienie w 3D!
- Ewa

06.04 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
9,0
Średnia ocena
Wspaniałe przeżycie, przepiękny musical dla małych i dużych
- Karina

28.03 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
9,6
Średnia ocena
Świetny spektakl, bardzo dobra gra aktorów i choreografia
- Katarzyna

Jutro / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical

Inne wydarzenia w tej instytucji:

10,0
Średnia ocena
Niesamowita atmosfera, piękna muzyka, a serce przepełnione radością i wzruszeniem.
- Agnieszka

25.04 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
8,0
Średnia ocena
Zabawne, pobudzające kreatywność. Polecam
- Karolina

13.04 / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9,0
Średnia ocena
Super przedstawienie dla 3 latki i nawet dla 6 latka. Żaba była kolorowa ale wstrętna, ale Calineczka najlepsza i najładniejsza
- Arkadiusz

30.03 / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
Kup bilet
× 3 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.