Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie Jesus Christ Superstar - zdjęcie

Średnia ocena

225 oddanych głosów
837 zainteresowanych osób

9,2 / 10

Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar to klasyka rockowego musicalu na najwyższym poziomie, tytuł który gwarantuje wybitnych wykonawców. W naszej inscenizacji w roli Jezusa i Marii Magdaleny można podziwiać Najlepszych Wokalistów Musicalowych 2018 roku. Znakomite wokale, dynamiczna fabuła i dopracowana w każdym geście choreografia nikogo nie pozostawiają obojętnym.

Kultowa rock opera Tima Rice'a i Andrew Lloyda Webbera „Jesus Christ Superstar” * w reżyserii Jakuba Wociala i Santiago Bello jest od 4 lat sezonowym hitem Rampy granym - z racji swojej tematyki - tylko przed Wielkanocą. Niezwykłe wydarzenia z ostatniego tygodnia życia Jezusa opowiedziane są tu z perspektywy Judasza i jego ogromnego konfliktu ze sobą i otoczeniem. Libretto Tima Rice'a stawia Jezusa i Judasza jako dwóch głównych bohaterów dramatycznych wydarzeń zapisanych na zawsze w historii ludzkości.

W tym roku, jak w latach poprzednich, w roli tytułowej Widzowie zobaczą Jakuba Wociala uznanego za Najlepszego Wokalistę Musicalowego 2018 roku, laureata Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. Jego niezwykła kreacja Jezusa mistrzowsko łączy skrajne emocje, prawdziwie wzruszając w kluczowych scenach i songach. Najważniejszą rolę kobiecą – Marii Magdaleny obok znakomitej Natalii Piotrowskiej kreować będzie Agnieszka Przekupień – Najlepsza Wokalistka Musicalowa 2018 roku. Została ona zaproszona specjalnie do tej roli przez reżysera. Rozszerzenie tegorocznej obsady zostało podyktowane zwiększoną ilością wystawień, a pozostałą nową część wykonawców wyłoniono drogą ogólnopolskich castingów. Wszystkim artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, który od dwóch lat jest kierownikiem muzycznym naszej inscenizacji. Warto dodać, że wszystkie utwory będą śpiewane w genialnych i ponadczasowych przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego.

W spektaklu występują między innymi Jakub Wocial jako Jesus, Sebastian Machalski jako Jesus / Judasz, Jerzy Gmurzyński jako Judasz, Natalia Piotrowska jako Maria Magdalena, Agnieszka Przekupień jako Maria Magdalena.

Czas trwania: 105 minut

Zwiastuny

Realizacja

Libretto: TIM RICE

Muzyka: ANDREW LLOYD WEBBER

Przekład: WOJCIECH MŁYNARSKI, PIOTR SZYMANOWSKI

Reżyseria: SANTIAGO BELLO, JAKUB WOCIAL

Choreografia: SANTIAGO BELLO

Kierownictwo muzyczne: JAN STOKŁOSA

Scenografia, kostiumy: DOROTA SABAK

Reżyseria światła: TOMASZ FILIPIAK

Reżyseria dźwięku: TOMASZ BUDKIEWICZ

Wizualizacja: MARCIN ALMERT

Kierownictwo produkcji: ELIZA PAROL

Zespół taneczno-wokalny: Anna Kędroń, Paulina Janczak, Justyna Kolenda, Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Agnieszka Niemiec, Santiago Bello, Michał Cyran, Patryk Gładyś, Robert Tondera oraz Jarosław Zawadzki

Opinie naszych widzów (81)

 • 10,0/ 10

  Świetny, czekam do przyszłego roku 😍

  ma.....@gm...il.com / 28 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Muzykę znam 32 lata, film ponad 10, spektakl w Rampie 4 tygodnie. Liczyłem na wiele emocji - i były. 2 tygodnie temu byłem w Rampie kolejny raz na tym musicalu i było jeszcze lepiej - bosko!!!! NIESAMOWITE doznania; jak dożyję to za rok znowu będę na JCS mimo że to 120 km od mojego miejsca zamieszkania. Polecam!

  gr.....@....pl / 26 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl rewelacyjny, polecam gorąco. Niejednokrotnie miałam dreszcze i wpatrywałam się jak zahipnotyzowana. Aktorzy świetni, klimat na sali nie do opisania.

  me.....@....pl / 16 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Podobał mi się pomysł realizacyjny z wyjściem akcji na widownię. Świetne wokale, niezła orkiestra. Samo dzieło fantastyczne ale i wykonanie świetne. Warto po wielokroć!

  ma.....@gm...il.com / 15 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe przeżycie....każdy powinien zobaczyć !

  ed.....@gm...il.com / 13 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  11/10 poruszający, perfekcyjnie wykonany spektakl.

  mi.....@gm...il.com / 13 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Znakomity wokal męski. Świetni tancerze. Nowoczesna aranżacja, która może zachęcić młode pokolenie

  iw.....@in...ia.pl / 12 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Super wrażenia profesjonalne wykonanie wspaniały klimat.uznanie dla solistów i zespołu muzycznego

  un.....@....pl / 11 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Jedno z najlepszych przedstawień jakie widziałam. Jakub Wocial bezapelacyjnie zasługuje na miano najlepszego wokalisty musicalowego ale cała reszta obsady też zwala z nóg. Inscenizacja pomysłowa - prosto ale efektownie. Na światowym poziomie. 11/10

  ma.....@sp...ko.pl / 10 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Piękne przeżycie! Wszystko - od śpiewu Solistów, choreografii, tańca, scenografii, po "atmosferę" jaką stworzyli Artyści było prawdziwą ucztą dla ducha! a Sebastian Michalski (rola Judasza) - absolutne Mistrzostwo!

  ma.....@gm...il.com / 10 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe przeżycie bardzo zdolni artyści I

  mo.....@....pl / 07 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Znakomite przedstawienie, które na długo zapadnie mi w pamięć i na które chętnie wybiorę się jeszcze raz. Scenografia jest dość skromna, lecz z nadwyżką rekompensują to popisy wokalne aktorów, którzy śpiewają skomplikowane piosenki tak, jakby była najłatwiejsza rzecz pod słońcem! A polski przekład brzmi świetnie ze sceny. Spektakl zawiera także rozbudowane sekwencje taneczne.

  zi.....@gm...il.com / 07 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl! Zawsze jak tylko będę w Waszawie odwiedzę ten Teater!! MZ

  ma.....@zi...ki.at / 05 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Fantastyczne widowisko zarówno na poziomie muzycznym jak i wizualnym. Do tego ciekawy portret psychologiczny postaci z Ewangelii i odpowiednie przekazywanie emocji.

  m......@gm...il.com / 05 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny, jestem pod ogromnym wrażeniem!

  br.....@....pl / 04 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Niesamowite przeżycie na każdym poziomie: emocjonalnym, estetycznym i także tym duchowym.... Polecam zdecydowanie

  sw.....@....pl / 31 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, niesamowite wrażenia i cudowni aktorzy. Idealna atmosfera, która dodatkowo uwidoczniała nietuzinkową grę aktorską wszystkich aktorów. Niesamowity głos panów Jakuba Wociala i Sebastiana Machalskiego. Scenografia perfekcyjna i ruchy na scenie zapierają dech w piersiach.

  ry.....@gm...il.com / 30 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Musical MEEEEEEEGA, Pełen profesjonalizm jeśli chodzi o wokal, taniec ale też muzykę. Wiecej takich spektakli :-)

  lu.....@....pl / 29 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe widowisko pod każdym względem!!! Polecam serdecznie!

  pl.....@gm...il.com / 28 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Fantastyczna muzyka na żywo, wykonanie muzyczne i taneczne, wszystko świetnie dopracowane

  tr.....@gm...il.com / 25 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl idealnie się wypełnia muzyka taniec śpiew oraz scenografia wpływają na wszystkie zmysły widza.

  ka.....@....pl / 25 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Niezapomniany musical. Tak zwany MUST SEE!

  vi.....@gm...il.com / 24 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny pod względem aktorskim oraz muzycznym. Byliśmy pod wrażeniem.

  pa.....@gm...il.com / 24 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Coś pięknego! Dla osoby wierzącej, w szczególności w okresie Wielkiego Postu totalny must have! A Jakub Wocial fenomenalny... ❤️

  go.....@gm...il.com / 23 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Super klimat. Szczególnie moment wejścia na widownię, zapach kadzidła, dźwięk wiatru i stojące zakapturzone postacie. Już to wzbudzało emocje. Potem było jeszcze lepiej

  ka.....@gm...il.com / 23 marca 2019

Recenzje krytyków (2)

 • Mimo że jest to inscenizowana wersja koncertowa, "Jesus Christ Superstar" z Rampy jest dziełem kompletnym. (...)
  (...) W najnowszej premierze teatru uwagę zwraca dobra gra aktorska oraz mocny wokal Jakuba Wociala (Jezus) i Natalii Piotrowskiej (Maria Magdalena). Nieco słabiej, ale nieźle, wypadają Sebastian Machalski (Judasz), Maciej Nerkowski (Piłat), Maciej Pawlak (Piotr) i Daniel Zawadzki (Herod). Bardzo dobrze z materiałem Webbera poradził sobie zespół muzyczny Tomasza Filipczaka. Widać tutaj wieloletnią współpracę z Wocialem i dobieranymi przez niego wokalistami.

  Jakub Panek - Gazeta Wyborcza Całą recenzję przeczytasz tutaj

 • Jakub Wocial (...) jako Jezus jest znakomity wokalnie, przekonujący w scenie kłótni z kupcami, przejmujący w scenie w ogrójcu. Bardzo dobry muzycznie i aktorsko okazał się też Sebastian Machalski jako Judasz. Wzrusza Natalia Piotrowska jako Maria Magdalena, w pamięci pozostają Paweł Tucholski – Kajfasz, Agnieszka Fajlhauer jako Annasz oraz Daniel Zawadzki – Herod. Cały zespół Rampy, także muzyczny, zasługuje na uwagę. Na Targówek wrócił duch musicalu, czyli nastąpił powrót do korzeni.

  Jan Bończa Szabłowski - Rzeczpospolita Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Rampa - Adres i dojazd

ul. Kołowa 20
03-536 Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Kup bilet