Cafe Sax - zdjęcie Cafe Sax - zdjęcie Cafe Sax - zdjęcie Cafe Sax - zdjęcie Cafe Sax - zdjęcie Cafe Sax - zdjęcie Cafe Sax - zdjęcie

Średnia ocena

24 oddanych głosów
57 zainteresowanych osób

9.2 / 10

Cafe Sax

Osiecka tworzyła niezapomniane teksty, które trafiały do szerokiej publiczności jako piosenki wyśpiewywane przez gwiazdy polskiej sceny muzyczne: Marylę Rodowicz, Magdę Umer, Seweryna Krajewskiego, Annę Szałapak oraz zespoły Skaldowie czy Raz Dwa Trzy. Jej teksty nie stałyby się tak znanymi piosenkami bez znakomitej muzyki wybitnych kompozytorów, a wśród nich m.in: Katarzyny Gärtner, Seweryna Krajewskiego, Przemysława Gintrowskiego, Zygmunta Koniecznego czy Jerzego Satanowskiego.

W „Cafe Sax” znajdą się aż 22 piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej. Wiele z nich dzięki ogólnopolskim festiwalom i mass mediom stało się słynnymi i lubianymi przebojami. Usłyszymy więc takie hity jak „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Wielka woda”, „Okularnicy” „Czy te oczy mogą kłamać?”, które stworzyły historię polskiej muzyki rozrywkowej, jak i mniej znane piękne, nostalgiczne songi. Śpiewający je bohaterowie wywodzący się z reportaży Agnieszki Osieckiej tworzą unikalne zwierciadło życia, w którym przeglądać się będą nasi Widzowie. A wszystko to na Scenie Kameralnej Rampy już od stycznia 2017 roku - roku 20. rocznicy śmierci wielkiej poetki.

Dawna Kawiarnia Sax na ulicy Francuskiej to jedno z miejsc na Saskiej Kępie, które najbardziej kojarzy się z Agnieszką Osiecką. Poetka bywała tam bardzo często, miała swój ulubiony stolik. Przesiadywała tu godzinami, zbierając pomysły na nowe teksty, będąc jednocześnie otwarta na pogawędki z nieznajomymi. Inspirowała się tym miejscem i przewijającymi się tam ludźmi, zwłaszcza będącymi na tzw. życiowych zakrętach. Z zaciekawieniem obserwowała również ulicznych przechodniów w codziennym zabieganiu. Swoje spostrzeżenia „na gorąco” spisywała często w formie poetyckich tekstów na… papierowych serwetkach. Nic więc dziwnego, że najbardziej adekwatnym miejscem dla zaprezentowania piosenek Agnieszki jest jej ulubiona kawiarnia „wyczarowana” tym razem w Teatrze Rampa.

Czas trwania: 140 minut

Obsada

Dorota Osińska - zdjęcie

Dorota Osińska
Kobieta zawiedziona/Małgośka/Alter Ego

Katarzyna Kozak - zdjęcie

Katarzyna Kozak
Poetka/Zjawa

Julian Mere - zdjęcie

Julian Mere
Pan Czesio

Małgorzata Duda-Kozera - zdjęcie

Małgorzata Duda-Kozera
Kobieta zawiedziona/Alter Ego/Małgośka/Alter Ego

Realizacja

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Cezary Domagała

KIEROWNICTWO MUZYCZNE, ARANŻACJE: Paweł Steczek

SCENOGRAFIA: Filip Domagała

KOSTIUMY: Natalia Kołodziej

CHOREOGRAFIA: Marta Domagała-Witkowska

ASYSTENTKA REŻYSERA: Joanna Górniak

ANIMACJE: Dawid Kozłowski

KONSULTACJE WOKALNE: Urszula Napiórkowska

Opinie naszych widzów (4)

 • 10.0/ 10

  Świetny musical, super obsada, dla mnie bomba

  do.....@....pl / 14 December 2017

 • 9.0/ 10

  Świetna zabawa i odprężenie. Ciekawe interpretacje tekstów znanych piosenek i wesołe zakończenie.

  dp.....@gm...il.com / 22 October 2018

 • 9.0/ 10

  świetna atmosfera , wybieramy się ponownie na spektakl z inna obsadą

  da.....@gm...il.com / 21 May 2018

 • 8.0/ 10

  Piosenki Osieckiej zawsze na czasie. Swietne wykonanie Sztucznego Miodu I Bolera, gorzej wypadla Malgoska i Na zakrecie oraz Wariatka. Tutaj Pani Krystyna Janda nie ma sobie równych.. Spektakl poprawny, nogi rwą się do tańca, a usta do śpiewania. Pan Czesio zachwyca.

  eg.....@....pl / 23 January 2017

Teatr Rampa

Teatr Rampa jest jednym z popularniejszych teatrów działających na terenie Warszawy. Znajduje się w niezwykle atrakcyjnym miejscu warszawskiego Targówka - na terenie parku im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha”.

Teatr Rampa ma niezwykle bogaty repertuar skierowany zarówno do dorosłych, młodzieży, a także do dzieci – tych najmłodszych oraz tych odrobinę starszych.

Większość oferowanych przez Teatr Rampa spektakli to jedyne w swoim rodzaju widowiska muzyczne. W repertuarze teatru znaleźć możemy polską wersję znanego na całym świecie musicalu „Jesus Christ Superstar” oraz wiele widowisk inspirowanych największymi przebojami muzycznymi m. in. „Jeździec Burzy”, czyli musical przedstawiający historię Jima Morrisona, w którym możemy usłyszeć znane przeboje amerykańskiej grupy The Doors, a także „Rapsodia z Demonem” - spektakl muzyczny stworzony na podstawie największych piosenek legendarnej grupy Queen. Oprócz tego w repertuarze Teatru Rampa znajduje się również wiele spektakli stworzonych na podstawie największych dramatów i dzieł literackich.

Teatr Rampa szczególnie dba o swoich najmłodszych widzów – w jego repertuarze znajduje się wiele spektakli stworzonych z myślą o dzieciach i młodzieży, które wzbogacone są dodatkowo różnego rodzaju warsztatami aktorskimi, wokalnymi, choreograficznymi, a także wyjątkowymi spotkaniami z twórcami i aktorami.

Teatr Rampa posiada dwie różne sceny, na których obejrzeć możemy znajdujące się w repertuarze spektakle – Dużą Scenę, oraz nieco mniejszą Scenę Kameralną. Stały zespół teatru składa się 21 aktorów, do których należy m. in. Kamila Boruta, Marek Frąckowiak, Michalina Brudnowska, Małgorzata Duda-Kozera, Piotr Furman, Andrzej Niemirski i wielu innych.

Bilety do Teatru Rampa można kupić za pośrednictwem internetu - poprzez platformę www.eWejsiowki.pl lub stronę internetową teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do piątku od godziny 9.30 do godziny 11.30 oraz od godziny 17.00 do godziny 19.00.

Adres i dojazd

ul. Kołowa 20
03-536 Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.4
Średnia ocena
Rewelacja po prostu, dawka energii super, wart każdych pieniędzy numer!
- Renata

19.02 / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
8.2
Średnia ocena
Choreografia i muzyka, kostiumy i charakteryzacja na bardzo dobrym poziomie
- Anna

24.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
8.6
Średnia ocena
Bardzo dobry spektakl, wciska dosłownie w fotel :) Polecam!
- Emilia

14.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.0
Średnia ocena

Jutro / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
7.5
Średnia ocena
Super spektakl w klimacie Hiszpanii, Madrytu. Ogląda się bardzo przyjemnie
- Maciej

25.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
8.4
Średnia ocena
Piękne widowisko! Widać prawdziwą pasję u wykonawców. To trzeba zobaczyć!
- Anna

31.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.