Strachu Nie Ma | #WspieramKulture - zdjęcie Strachu Nie Ma | #WspieramKulture - zdjęcie Strachu Nie Ma | #WspieramKulture - zdjęcie Strachu Nie Ma | #WspieramKulture - zdjęcie

Strachu Nie Ma | #WspieramKulture

Link do bezpłatnej transmisji znajdziesz na stronie internetowej Teatru Powszechnego: KLIKNIJ TUTAJ

Spektakl oparty jest na wywiadach z wdowami z Vrindavan, które powstały podczas warsztatów prowadzonych przez twórców spektaklu w Indiach, w aszramie „Maitri”. Twórcy chcą pokazać indywidualne historie życia wdów, ich codzienność, miłość, śmierć, Boga, który jest dla nich wybawieniem. Chcą, by kobiety mówiły własnym głosem, głosem, którego nie chce się słyszeć.

Vrindavan jest miejscem kultu w Indiach, z racji dzieciństwa, które spędził tam Krishna. Vrindavan, nazywane jest też „miastem wdów” – pielgrzymują do niego i zamieszkują je kobiety z całych Indii, które utraciły mężów i zostały pozbawione środków do życia. Opieki nad nimi podjęła się m.in. organizacja pozarządowa „Maitri”, która jest partnerem projektu.

Spektakl „Strachu NIE MA” był drugą odsłoną tryptyku „Kobiety Wykluczone”. Pierwsza część, zatytułowana „Nikt nie byłby mną lepiej. Koncert”, dotyczyła sytuacji Kobiet odbywających karę w więzieniu. W trzeciej i ostatniej części, Łukasz Chotkowski wraz z Magdą Hueckel i Tomaszem Śliwińskim oddadzą głos Kobietom zgwałconym podczas współczesnych wojen w Afryce.

Na scenie występują między innymi Aniela Witczak, Aleksandra Bożek, Karolina Adamczyk, Jay Deep, Magdalena Koleśnik, Sima Ghosh.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Reżyseria - Łukasz Chotkowski

Opracowanie tekstu - Magda Fertacz

Konsultacja artystyczna - Manish Mitra

Kostiumy - Konrad Parol

Muzyka - Joanna Halszka Sokołowska

Inspicjentka - Barbara Sadowska

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa

http://www.powszechny.com/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.