Strachu Nie Ma - zdjęcie Strachu Nie Ma - zdjęcie Strachu Nie Ma - zdjęcie Strachu Nie Ma - zdjęcie Strachu Nie Ma - zdjęcie Strachu Nie Ma - zdjęcie Strachu Nie Ma - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos
5 zainteresowanych osób

8,0 / 10

Strachu Nie Ma

Spektakl oparty jest na wywiadach z wdowami z Vrindavan, które powstały podczas warsztatów prowadzonych przez twórców spektaklu w Indiach, w aszramie „Maitri”. Twórcy chcą pokazać indywidualne historie życia wdów, ich codzienność, miłość, śmierć, Boga, który jest dla nich wybawieniem. Chcą, by kobiety mówiły własnym głosem, głosem, którego nie chce się słyszeć.

Vrindavan jest miejscem kultu w Indiach, z racji dzieciństwa, które spędził tam Krishna. Vrindavan, nazywane jest też „miastem wdów” – pielgrzymują do niego i zamieszkują je kobiety z całych Indii, które utraciły mężów i zostały pozbawione środków do życia. Opieki nad nimi podjęła się m.in. organizacja pozarządowa „Maitri”, która jest partnerem projektu.

Spektakl Strachu NIE MA jest drugą odsłoną tryptyku Kobiety Wykluczone. Pierwsza część, zatytułowana Nikt nie byłby mną lepiej. Koncert, dotyczyła sytuacji Kobiet odbywających karę w więzieniu. W trzeciej i ostatniej części, Łukasz Chotkowski wraz z Magda Hueckel i Tomaszem Śliwińskim oddadzą głos Kobietom zgwałconym podczas współczesnych wojen w Afryce.

Na scenie występują między innymi Karolina Adamczyk, Sima Ghosh, Joanna Sokołowska, Aleksandra Bożek, Magdalena Koleśnik, Raju Bera.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: fot. Magda Hueckel

Realizacja

Reżyseria - Łukasz Chotkowski

Opracowanie tekstu - Magda Fertacz

Konsultacja artystyczna - Manish Mitra

Kostiumy - Konrad Parol

Muzyka - Joanna Halszka Sokołowska

Inspicjentka - Barbara Sadowska

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa

http://www.powszechny.com/

Kup bilet