Średnia ocena
9
oddanych głosów
3
zainteresowane osoby
Mewa
W dramacie Czechowa grupa artystów spędza wakacje na prowincji, przenosząc tam swoje frustracje, miłości, pracę oraz pragnienie sławy i spełnienia. Wirusem sztuki zarażeni są tu wszyscy: wybitna aktorka Arkadina, jej syn Konstantin, pragnący pozostać niezależnym artystą; młodszy kochanek Trigorin, odnoszący sukcesy pisarz, ale też młoda Nina, rozpaczliwie pragnąca zostać aktorką, duszący się na wsi lekarz, ubogi wiejski nauczyciel, marząca by zostać muzą jakiegoś artysty Masza, czy umierająca siostra Arkadiny, wciąż żałująca, że nie została choćby najmarniejszą pisarką.
Czytana współcześnie „Mewa” ukazuje bolesną analizę postaw artystów; staje się opowieścią o zgnuśniałych elitach, których dawne idee ugrzęzły w wygodzie i konformizmie. Mówi o tym jak dawni buntownicy sprzedają swoje ideały i stają się zadowolonymi z siebie kabotynami; o tym jak artyści oderwani od reszty społeczeństwa stają się zapatrzoną w siebie elitą, która ze wszystkich sił broni własnej pozycji i nie widzi nadchodzącego schyłku.
Spektakl dla widzów dorosłych.
W spektaklu występują między innymi Karolina Adamczyk jako Masza, Aleksandra Bożek jako Sorin, Julia Wyszyńska jako Nina/Arkadina, Grzegorz Artman jako Trieplew, Jacek Beler jako Trigorin, Mateusz Łasowski jako Dorn.
Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: fot. Magda Hueckel
Zwiastuny
Obsada
Karolina Adamczyk
Masza
Aleksandra Bożek
Sorin
Julia Wyszyńska
Nina/Arkadina
Grzegorz Artman
Trieplew
Jacek Beler
Trigorin
Mateusz Łasowski
Dorn
Oskar Stoczyński
Miedwiedienko
Maria Robaszkiewicz
Arkadina
więcej
Realizacja
Autor: Antoni Czechow
Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Reżyseria: Wojciech Faruga
Scenografia: Agata Skwarczyńska
Asystent reżysera: Damian Kwiatkowski
Inspicjentka: Barbara Sadowska
więcej
Opinie naszych widzów (4)
-
9,0/ 10
Tylko dla dorosłych. Tylko dla tych co robią coś więcej niż wypełnianie krzyżówek, czytania wiadomości z facebooka etc. Polecam szczególnie "pisarzom" . Dla mnie daję dużo do myślenia ! Świetna forma spektaklu !
ma.....@gm...il.com / 03 lipca 2017
-
1,0/ 10
Profanacja Czechowa. Można zmieniać sens sztuki, ciąć, zmieniać formę, wyrzucać fragmenty, wstawiać nowe, zmieniać płeć bohaterom, ale to musi być robione po coś. To powinno mieć jakiś sens. W tym przypadku to nawet nie jest sztuka dla sztuki, to jest "coś bez nazwy". Spektakl nie angażuje ani intelektualnie, ani emocjonalnie. Odniesienia do Klątwy i do Poznania, ok, ale nie w Mewie. Uwagi dla reżysera: nagość nikogo już nie szokuje tylko żenuje, Współczuję aktorom, że musieli w tym brać udział.
an.....@po...ta.onet.pl / 05 października 2017
-
1,0/ 10
jestem rozczarowana... najsłabszy spektakl w sezonie....wiele podchwyconych wątków, z których nic nie wynika.
je.....@gm...il.com / 08 lipca 2017
-
1,0/ 10
jak ktoś próbuje na siłę coś unowocześnić, to wychodzi zupełny bełkot intelektualny i chaos sceniczny, ciekawe pomysły wizualne nie pomagają, w dodatku zupełnie niepotrzebna nagość
an.....@po...ta.wp.pl / 29 czerwca 2017
Teatr Powszechny - Adres i dojazd
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
http://www.powszechny.com/
Wybierz termin
Mewa
Mewa
Wydarzenie nie odbywa się w nadchodzących miesiącach
Nasze benefity
-
Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem
-
Powiadomienia o zmianie w repertuarze
-
Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia (nie dotyczy w trakcie epidemii COVID-19)
Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:
Inne wydarzenia w tej instytucji:
Ustaw przypomnienie
Sprzedaż wejściówek na spektakl () zaczyna się o . Podaj swój adres email a damy Ci znać o rozpoczęciu sprzedaży.
Przypomnienie zostało ustawione.