Kuroń. Pasja według św. Jacka | #WspieramKulture - zdjęcie Kuroń. Pasja według św. Jacka | #WspieramKulture - zdjęcie Kuroń. Pasja według św. Jacka | #WspieramKulture - zdjęcie Kuroń. Pasja według św. Jacka | #WspieramKulture - zdjęcie Kuroń. Pasja według św. Jacka | #WspieramKulture - zdjęcie

Kuroń. Pasja według św. Jacka | #WspieramKulture

Link do bezpłatnej transmisji znajdziesz na stronie internetowej Teatru Powszechnego: KLIKNIJ TUTAJ

Jacek Kuroń – legendarna postać opozycji i współtwórca polskiej transformacji – zyskuje nowe życie w sztuce Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Spektakl w reżyserii Pawła Łysaka nie jest jednak hagiografią, ale próbą zmierzenia się z dziedzictwem działacza, którego wpływ na polską politykę i życie publiczne wciąż pozostaje niedoceniony.

„Pasja świętego Jacka” to powieść, która nie została napisana i której brak odczuwalny jest w czasach politycznej niestabilności i konfuzji. Fakty, mity i wspomnienia dotyczące Kuronia zostają zestawione z pytaniem o manipulację słowami i sposobem opowiadania o naszej wspólnej (także całkiem niedawnej) historii. „Kuroń. Pasja według św. Jacka” pozwala nam odbyć wędrówkę po świecie rządzonym przez ideały i zadać pytanie o cenę, którą Jacek Kuroń zapłacił, walcząc o ich zachowanie.

EDUKACJA:

Zapraszamy do skorzystania z warsztatów online. Zajęcia w szczególności skierowane są do uczniów szkół średnich, skupione będą na zebraniu refleksji po obejrzanym przedstawieniu i krótkich działaniach twórczych związanych z tematyką spektaklu. Spotkanie będzie odbywało się poprzez platformę Zoom.us w zarezerwowanym wcześniej terminie. Zgłoszenia: n.grzedzinska@powszechny.com.

Na scenie występują między innymi Grzegorz Artman jako Autor, Ewa Skibińska jako Ukochana Ojczyzna / Rzeczpospolita Gajka, Aleksandra Bożek jako Blondynka, Kazimierz Wysota jako Harcmistrz, Grzegorz Falkowski jako Funkcjonariusz, Oskar Stoczyński jako Jacek Kuroń.

Czas trwania: 120 minut

Obsada

Ewa Skibińska - zdjęcie

Ewa Skibińska
Ukochana Ojczyzna / Rzeczpospolita Gajka

Grzegorz Falkowski - zdjęcie

Grzegorz Falkowski
Funkcjonariusz

Oskar Stoczyński - zdjęcie

Oskar Stoczyński
Jacek Kuroń

Realizacja

reżyseria – Paweł Łysak

dramaturgia – Paweł Sztarbowski

scenografia – Robert Rumas

kostiumy, reżyseria światła – Agata Skwarczyńska

muzyka – Stefan Węgłowski

układ tańca – Izabela Żak

inspicjentka – Barbara Sadowska

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa

http://www.powszechny.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.