Kuroń. Pasja według św. Jacka - zdjęcie Kuroń. Pasja według św. Jacka - zdjęcie Kuroń. Pasja według św. Jacka - zdjęcie Kuroń. Pasja według św. Jacka - zdjęcie Kuroń. Pasja według św. Jacka - zdjęcie Kuroń. Pasja według św. Jacka - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów
16 zainteresowanych osób

7,0 / 10

Kuroń. Pasja według św. Jacka

Jacek Kuroń – legendarna postać opozycji i współtwórca polskiej transformacji – zyskuje nowe życie w sztuce Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Spektakl w reżyserii Pawła Łysaka nie jest jednak hagiografią, ale próbą zmierzenia się z dziedzictwem działacza, którego wpływ na polską politykę i życie publiczne wciąż pozostaje niedoceniony.

„Pasja świętego Jacka” to powieść, która nie została napisana i której brak odczuwalny jest w czasach politycznej niestabilności i konfuzji. Fakty, mity i wspomnienia dotyczące Kuronia zostają zestawione z pytaniem o manipulację słowami i sposobem opowiadania o naszej wspólnej (także całkiem niedawnej) historii. „Kuroń. Pasja według św. Jacka” pozwala nam odbyć wędrówkę po świecie rządzonym przez ideały i zadać pytanie o cenę, którą Jacek Kuroń zapłacił, walcząc o ich zachowanie.

* Ze względu na charakter spektaklu spóźnieni widzowie nie będą mogli być wpuszczeni na widownię.

Na scenie występują między innymi Michał Jarmicki jako Meloman, Ewa Skibińska jako Ukochana Ojczyzna/Rzeczpospolita Gajka, Aleksandra Bożek jako Blondynka, Kazimierz Wysota jako Harcmistrz, Grzegorz Falkowski jako Funkcjonariusz, Grzegorz Artman jako Autor.

Czas trwania: 120 minut

Zwiastuny

Obsada

Ewa Skibińska - zdjęcie

Ewa Skibińska
Ukochana Ojczyzna/Rzeczpospolita Gajka

Grzegorz Falkowski - zdjęcie

Grzegorz Falkowski
Funkcjonariusz

Oskar Stoczyński - zdjęcie

Oskar Stoczyński
Jacek Kuroń

Realizacja

Reżyseria: Paweł Łysak

Scenografia: Robert Rumas

Inspicjentka: Barbara Sadowska

Opinie naszych widzów (1)

  • 7,0/ 10

    Świetny traktak biograficzny/ historyczny/ filozoficzny, szczególnie cenny dla młodszego pokolenia, które może więcej dowiedzieć się o tytułowym bohaterze.

    lu.....@in...ia.pl / 12 lutego 2020

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa

http://www.powszechny.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.