Kram z piosenkami - zdjęcie Kram z piosenkami - zdjęcie Kram z piosenkami - zdjęcie Kram z piosenkami - zdjęcie Kram z piosenkami - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów

3,8 / 10

Kram z piosenkami

„Aż dziw, jak nie umiemy bawić się teatrem i jak mało mamy dlań miłości. Z większości postulatów, krytyk i kategorycznych żądań wyłania się ideał S c e n y pięknej nieraz i ambitnej, lecz nieodmiennie ponurej. Bo choć właśnie spośród uczniów Schillera wywodzi się większość naszych wybitnych realizatorów, prawie żaden z nich nie podziela miłości mistrza do owych pełnych uroku wodewilów, piosenek i tańców, które kojarzą się dziś niesłusznie z pojęciem lżejszej muzy, a które są przecież kwintesencją teatru” (Marta Fik).

Być może teatr wziął się z dytyrambu na cześć Dionizosa, lecz nasza kultura codzienna żyje piosenką i nie chodzi tylko o talent-show i Internet, ani nawet o radio. Leon Schiller zbierał codzienne piosenki podśpiewywane przez mieszczan, artystów i żołnierzy w pierwszej połowie XX wieku. W końcu wprowadził tę amatorską i popową twórczość na Scenę Narodową jako „Kram z piosenkami”. Zbiór ten wystawia się jednak rzadko i szczerze mówiąc, nikt tych piosenek nie pamięta. Wypadły z obiegu. Została za to po nich książka. Jak dostać się na scenę przy pomocy dawnych szlagierów? Czy można uczestniczyć, śpiewając swoją ulubioną piosenkę? Twórcy do współtworzenia spektaklu zaprosili mieszkańców Pragi.

Na scenie występują między innymi Oskar Stoczyński, Aleksandra Bożek, Anna Ilczuk, Weronika Krówka, Maria Robaszkiewicz, Arkadiusz Brykalski.

Czas trwania: 110 minut
Źródło zdjęcia: fot. Magda Hueckel

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Cezary Tomaszewski

Aranżacja muzyczna, przygotowanie wokalne: Weronika Krówka

Dramaturgia: Iga Gańczarczyk, Aldona Kopkiewicz

Scenografia i kostiumy: Bracia (Agnieszka Klepacka, Maciej Chorąży)

Charakteryzacja: Kacper Rączkowski

Światła: Antoni Grałek

Opinie naszych widzów (5)

 • 8,0/ 10

  Dobra zabawa

  ja.....@ic...ud.com / 05 lutego 2019

 • 6,0/ 10

  Kompletny misz masz stylistyczny czy to farsa ? spektakl muzyczny ?,sztuka zaangażowana ? czy Nieszczególnie udana dekonstrukcja tej poczciwej ramotki. Są sceny świetne. doskonała gra aktorów ale wizja reżysera jest niespójna i jako całość wywołuje lekkie zdziwienie zamiast pozytywnych wrażeń.

  da.....@....pl / 30 kwietnia 2018

 • 1,0/ 10

  Tak "zmanipulowanej" inscenizacji "Kramu z piosenkami" jeszcze nie widziałem. Leon Schiller pewnie przewraca się w grobie. Gdybym poprzednio nie widział dwóch innych inscenizacji nie wiedziałbym, że tak można coś popsuć !

  Ha.....@se...ia.pl / 27 kwietnia 2018

 • 1,0/ 10

  Miało być śmiesznie, niestety wyszło jakoś tak... żałośnie. Scena z brzuchem - żenująca.

  ci.....@gm...il.com / 15 stycznia 2018

 • 1,0/ 10

  Przez cały spektakl ani razu nie było braw. Wnioski wyciągnijcie Państwo sami. Szkoda, bo bardzo piękny jest "Kram z piosenkami" w oryginale.

  an.....@....pl / 14 stycznia 2018

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20, Warszawa

http://www.powszechny.com/

Kup bilet