Kram z piosenkami - zdjęcie Kram z piosenkami - zdjęcie Kram z piosenkami - zdjęcie Kram z piosenkami - zdjęcie Kram z piosenkami - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów

3,8 / 10

Kram z piosenkami

„Aż dziw, jak nie umiemy bawić się teatrem i jak mało mamy dlań miłości. Z większości postulatów, krytyk i kategorycznych żądań wyłania się ideał S c e n y pięknej nieraz i ambitnej, lecz nieodmiennie ponurej. Bo choć właśnie spośród uczniów Schillera wywodzi się większość naszych wybitnych realizatorów, prawie żaden z nich nie podziela miłości mistrza do owych pełnych uroku wodewilów, piosenek i tańców, które kojarzą się dziś niesłusznie z pojęciem lżejszej muzy, a które są przecież kwintesencją teatru” (Marta Fik).

Być może teatr wziął się z dytyrambu na cześć Dionizosa, lecz nasza kultura codzienna żyje piosenką i nie chodzi tylko o talent-show i Internet, ani nawet o radio. Leon Schiller zbierał codzienne piosenki podśpiewywane przez mieszczan, artystów i żołnierzy w pierwszej połowie XX wieku. W końcu wprowadził tę amatorską i popową twórczość na Scenę Narodową jako „Kram z piosenkami”. Zbiór ten wystawia się jednak rzadko i szczerze mówiąc, nikt tych piosenek nie pamięta. Wypadły z obiegu. Została za to po nich książka. Jak dostać się na scenę przy pomocy dawnych szlagierów? Czy można uczestniczyć, śpiewając swoją ulubioną piosenkę? Twórcy do współtworzenia spektaklu zaprosili mieszkańców Pragi.

W spektaklu występują między innymi Oskar Stoczyński, Aleksandra Bożek, Anna Ilczuk, Weronika Krówka, Maria Robaszkiewicz, Arkadiusz Brykalski.

Czas trwania: 110 minut
Źródło zdjęcia: fot. Magda Hueckel

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Cezary Tomaszewski

Aranżacja muzyczna, przygotowanie wokalne: Weronika Krówka

Dramaturgia: Iga Gańczarczyk, Aldona Kopkiewicz

Scenografia i kostiumy: Bracia (Agnieszka Klepacka, Maciej Chorąży)

Charakteryzacja: Kacper Rączkowski

Światła: Antoni Grałek

Opinie naszych widzów (5)

 • 8,0/ 10

  Dobra zabawa

  ja.....@ic...ud.com / 05 lutego 2019

 • 6,0/ 10

  Kompletny misz masz stylistyczny czy to farsa ? spektakl muzyczny ?,sztuka zaangażowana ? czy Nieszczególnie udana dekonstrukcja tej poczciwej ramotki. Są sceny świetne. doskonała gra aktorów ale wizja reżysera jest niespójna i jako całość wywołuje lekkie zdziwienie zamiast pozytywnych wrażeń.

  da.....@....pl / 30 kwietnia 2018

 • 1,0/ 10

  Tak "zmanipulowanej" inscenizacji "Kramu z piosenkami" jeszcze nie widziałem. Leon Schiller pewnie przewraca się w grobie. Gdybym poprzednio nie widział dwóch innych inscenizacji nie wiedziałbym, że tak można coś popsuć !

  Ha.....@se...ia.pl / 27 kwietnia 2018

 • 1,0/ 10

  Miało być śmiesznie, niestety wyszło jakoś tak... żałośnie. Scena z brzuchem - żenująca.

  ci.....@gm...il.com / 15 stycznia 2018

 • 1,0/ 10

  Przez cały spektakl ani razu nie było braw. Wnioski wyciągnijcie Państwo sami. Szkoda, bo bardzo piękny jest "Kram z piosenkami" w oryginale.

  an.....@....pl / 14 stycznia 2018

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa

http://www.powszechny.com/

Kup bilet