Juliusz Cezar | #WspieramKulture - zdjęcie Juliusz Cezar | #WspieramKulture - zdjęcie Juliusz Cezar | #WspieramKulture - zdjęcie Juliusz Cezar | #WspieramKulture - zdjęcie Juliusz Cezar | #WspieramKulture - zdjęcie

Juliusz Cezar | #WspieramKulture

Link do bezpłatnej transmisji znajdziesz na stronie internetowej Teatru Powszechnego: KLIKNIJ TUTAJ

Polityczny spisek, zabójstwo dyktatora, wojna domowa – sięgając po historię zamachu na rzymskiego dyktatora Juliusza Cezara i opisując konsekwencje tego wydarzenia, Shakespeare opowiadał o grożącej Anglii wojnie domowej i społeczeństwie skazanym na katastrofę.

Spektakl Barbary Wysockiej to obraz współczesnej rzeczywistości politycznej, tworzonej przez bezwzględnych polityków żądnych władzy, lecz nieprzygotowanych do jej odpowiedzialnego sprawowania, a także obraz obywateli, zakładników politycznego przewrotu, którymi łatwo manipulować za pomocą spreparowanych argumentów i rozdawnictwa publicznych pieniędzy. To wizja polityki, gdzie podstawowym paliwem jest trup władcy, nad którym wypowiada się słowa takie jak Wolność, Honor, Ojczyzna – tak długo, aż zmienią się w złowieszczo brzmiący polityczny frazes.

Główna nagroda (Złoty Yorick) w konkursie na najlepszą polską inscenizację dzieł dramatycznych Williama Szekspira podczas 20. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku.

Spektakl z napisami w języku angielskim!

EDUKACJA:

Zapraszamy do skorzystania z warsztatów online po spektaklu. Zajęcia w szczególności skierowane są do uczniów szkół średnich i będą odbywać się przez platformę Zoom.us. Zgłoszenia: n.grzedzinska@powszechny.com

Na scenie występują między innymi Anna Moskal, Barbara Wysocka, Arkadiusz Brykalski, Michał Czachor, Grzegorz Falkowski, Michał Jarmicki.

Czas trwania: 115 minut

Realizacja

reżyseria – Barbara Wysocka

dramaturgia – Tomasz Śpiewak

scenografia – Barbara Hanicka

kostiumy – Julia Kornacka

reżyseria światła – Artur Sienicki

asystentka reżysera – Marta Aksztin

asystentka kostiumografa – Kornelia Dzikowska

inspicjentka – Barbara Sadowska

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20, Warszawa

http://www.powszechny.com/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet