Jewrope - zdjęcie

Jewrope

Spektakl Jewrope powstał w koprodukcji Polskiego Teatru Tańca z niemieckim zespołem Bodytalk, którego tancerze i dyrektor (japońska artystka Yoshiko Waki) wywodzą się ze słynnego Teatru Choreograficznego Johanna Kresnika.

W Jewrope odnajdziemy ślady brutalistycznej kresnikowskiej estetyki, która ongiś zburzyła spokój niemieckich salonów i została uznana, obok teatru Piny Bausch, za najbardziej ożywczy prąd w teatrze tańca.

Twórcy spektaklu zadają sobie pytanie: co się dzieje kiedy taniec zderza się z rzeczywistością? Tropy narracyjne wskazane przez autorów, dotyczą Holokaustu i pokazują jak wiele mamy jeszcze do zrobienia, aby refleksja na ten temat zadomowiła się w naszej świadomości. Jewrope to spektakl, który budzi wielkie, niekiedy skrajne emocje, wywołuje bunt i łzy, prowadzi do dyskusji, pokazuje teatr tańca w nowej przestrzeni tematycznej, stwarzając ogromne pole dla indywidualności międzynarodowej grupy wykonawców.

Prapremiera odbyła się 18 października w Kolonii i była szeroko komentowana. „Czy zastrzeliłbyś dwie pandy, aby uratować jednego Żyda?“ , pytają aktorzy wybranych widzów. Pytani szybko udzielają pozytywnej odpowiedzi… Zespół artystyczny nie zatrzymuje się na półmetku, tancerze i muzycy docierają do granic i może nawet kawałek dalej. „Nowa produkcja Jewrope (...) nie stanowi wyjątku, pokazuje taniec na granicy bólu” - pisał niemiecki recenzent Thomas Linden, który podkreśla, że spektakl Bodytalk i Polskiego Teatru Tańca jest wydarzeniem, które trudno porównać z czymkolwiek na niemieckiej wolnej scenie teatralnej.

SPEKTAKL PRZEZNACZONY JEST DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

Czas trwania: 120 minut

Obsada

Urszula Bernat–Jałocha,

Charlie Fouchier

Mack Kubicki

Kornelia Lech

Paweł Malicki

Bartłomiej Raźnikiewicz

Paulina Wycichowska

Krzysztof Raczkowski

Sylvana Seddig

Realizacja

Choreografia: Yoshiko Waki

Dramaturgia i produkcja: Rolf Baumgart

Muzyka: Damian Pielka

Scenografia i kostiumy: Petra Korink

Światła: Thomas Achtner

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa

http://www.powszechny.com/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.