Jak ocalić świat na małej scenie? - zdjęcie Jak ocalić świat na małej scenie? - zdjęcie Jak ocalić świat na małej scenie? - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

8,7 / 10

Jak ocalić świat na małej scenie?

Osobiste historie ojców z Polski, Ukrainy i Afryki są kanwą przedstawienia o nadciągającej katastrofie ekologicznej, głodzie i przyszłości planety. Punktem wyjścia w pracy nad spektaklem była opowieść o ojcu reżysera, docencie Janie Łysaku, twórcy utopijnej metody zbioru zboża w fazie dojrzewającego, zielonego ziarna, a także losy Alexandra Voronova, górnika z Donbasu oraz Demby Bâ, mechanika pokładowego z Senegalu. Ich działalność pozostaje śladem planów podboju i męskich fantazji ocalenia świata.

Jaką rzeczywistość pozostawili po sobie nasi ojcowie? Co możemy zrobić, żeby nie popełniać ich błędów? Jakie szanse na rozwój zostawimy następnym pokoleniom?

W spektaklu występują między innymi Mamadou Góo Bâ, Anna Ilczuk, Andrzej Kłak, Artem Manuilov, Kazimierz Wysota.

Realizacja

Reżyseria: Paweł Łysak

Dramaturgia: Paweł Sztarbowski

Scenografia: Janek Simon

Reżyseria światła: Piotr Pieczyński

Inspicjentka: Barbara Sadowska

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Od północy do w pół do drugiej, aktorzy w świetnej formie, publiczność lekko senna - przez co mała aktywność w inspiracjach, ciekawa scenka "zakopcie go gdzie indziej" o wieczorze kawalerskim gości z Łomży, świetna gestykularnie interpretacja handlu znaczkami pocztowymi w toalecie, a słowotwórczo o krzywych nogach. Krótkie pomysłowe scenki, dobra zabawa, mimo późnej pory.

    an.....@po...ta.wp.pl / 05 lutego 2019

  • 8,0/ 10

    Ciekawy temat, zestawienie aktorów, pomysł. Spektakl wart obejrzenia, trochę czasami niekonwencjonalny, co duży plus. małe minusiki, to dla mnie nie do końca dopięte niektóre sceny, czasami brakuje rytmu całości przedstawienia, ale może za dużo wymagam. Jak napisałem warto zobaczyć, dla mnie dość "świeże" przedstawienie.

    ma.....@gm...il.com / 17 marca 2019

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa

http://www.powszechny.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.