Hiroshima Salon - zdjęcie

Hiroshima Salon

Performance japońskiej artystki nawiązuje do dwóch tragicznych wydarzeń. Pierwsze to zrzucenie na Hiroshimę w 1945 r. bomby atomowej „Little Boy”. Drugie to katastrofa elektrowni jądrowej w Fukushimie (porównywana do tej z Czarnobyla), 66 lat po wojennej zagładzie. Hara wychodzi od tekstu Little boy, big Taifoon Hisashiego Inoue i prowadzi interaktywną grę z różnymi formami performatywnymi: od tańca butoh, przez cooking show aż po karaoke.

Wykorzystuje też video wywiady z ludźmi na temat pamięci o katastrofie i stereotypów dotyczących Japonii. Osobista opowieść - zainspirowana pierwszą podróżą Hary do Warszawy - zderza kody popkulturowe z wymiarem totalnej zagłady i bada współczesną wrażliwość. Obecnie Hiroshima Salon jest kontynuowana w Hannoverze, a wcześniejsze pokazy odbywały się m.in. w Tokio, Hiroshimie, Berlinie i Hamburgu.

Sachiko Hara – japońska aktorka, performerka, pracująca na stałe w Niemczech. Współpracowała z najwybitniejszymi reżyserami niemieckimi, m.in.: René Polleschem, Nicolasem Stemannem, Karin Beier oraz wielokrotnie z Christophem Schlingensiefem.

W spektaklu występuje Sachiko Hara.

Czas trwania: 100 minut

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa

http://www.powszechny.com/

Kup bilet