Dziewczyny do wzięcia - zdjęcie Dziewczyny do wzięcia - zdjęcie Dziewczyny do wzięcia - zdjęcie Dziewczyny do wzięcia - zdjęcie

Średnia ocena

19 oddanych głosów
213 zainteresowanych osób

7,6 / 10

Dziewczyny do wzięcia

Trzy młode dziewczyny z prowincji przyjeżdżają na jeden dzień do Warszawy. Wierzą, że jest to miasto wielkich możliwości i wielkich karier; miejsce, w którym wszystko może się wydarzyć, w którym będą się mogły wyrwać z małomiasteczkowej monotonii, poznać kogoś interesującego, może nawet znaleźć prawdziwą miłość. Jak wypadnie konfrontacja oczekiwań i rzeczywistości?

Inspirowany filmem Janusza Kondratiuka spektakl stawia pytania o podział na prowincję i centrum, a przede wszystkim w zabawny i przejmujący sposób ukazuje współczesne relacje międzyludzkie.

Na scenie występują między innymi Katarzyna Zielińska-Jaworska jako Justyna, Piotr Ligienza jako Zibi, Eliza Borowska jako Grażyna, Grzegorz Falkowski jako Mike, Michał Tokaj jako Wiktor, Agnieszka Przepiórska jako Edyta.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: fot. Magda Hueckel

Zwiastuny

Realizacja

Opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak

Scenografia i kostiumy: Matylda Kotlińska

Ruch sceniczny: Arkadiusz Buszko

Reżyseria świateł: Tadeusz Perkowski

Inspicjent: Ewa Kancler-Żeleńska

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl, świetnie zagrany i z dobrą muzyką.

  ma.....@sp...el.de / 31 maja 2017

 • 10,0/ 10

  Świetna gra słów, warto również przypomnieć sobie film z 72 wtedy cała fabuła i wplątana teraźniejszość są jeszcze bardziej śmieszne

  do.....@po...ta.onet.pl / 29 grudnia 2016

 • 8,0/ 10

  Energetyczny i pozytywny spektakl, oparty na stosunkowo prostej historii i wydawałoby się, "prostych" osobowościach bohaterów. Świetne wykorzystanie muzyki, choreografii i spontanicznego wdzięku aktorów przy jednocześnie stosunkowo skromnej (choć w zupełności wystarczającej) scenerii. Zabawne teksty, trochę mniej lub bardziej aktualnych nawiązań do współczesnego światka polskich mediów i ogólnych stereotypów co do bycia "na czasie". Ogólnie dużo humoru i dobrej energii!

  mk.....@in...ia.pl / 09 stycznia 2016

 • 8,0/ 10

  Kawał dobrej rozrywki na wieczór, uwspółcześniona wersja oryginału, miło spędzony czas, polecam

  ar.....@....pl / 09 stycznia 2016

 • 7,0/ 10

  Dziwny. Ale Pani po lewej sie bardzo smiala. Naciagany taki, ale potem sie zorientowalam, ze to chyba taka konwencja. Czyli chyba wszystko sie udalo. Takze polecam.

  na.....@....pl / 30 grudnia 2016

 • 7,0/ 10

  Dobry Spektakl, ale powinna być jedna przerwa po 50 minutach aby docenić bardziej grę aktorów - teatr to nie kino - to również rozmowy w przerwie w teatralnej cafe ze Znajomymi o spektaklu co może wydarzyć się w drugiej części.

  ad.....@gm...il.com / 29 grudnia 2016

 • 6,0/ 10

  Zabawny, bardzo współczesny, ciekawy socjologiczne. Popkulturowa dobra zabawa. Jeśli chcecie iść do kina, lepiej idźcie do teatru!

  k......@gm...il.com / 18 listopada 2016

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa

http://www.powszechny.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.