Dobrobyt - zdjęcie Dobrobyt - zdjęcie Dobrobyt - zdjęcie Dobrobyt - zdjęcie Dobrobyt - zdjęcie Dobrobyt - zdjęcie Dobrobyt - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

8,5 / 10

Dobrobyt

Historia młodej pary, która otrzymuje zaproszenie na tygodniowy pobyt w ekskluzywnym spa. Hotel położony w nadmorskim, zimnym klimacie, otoczony surową przyrodą, to zhierarchizowany system, w którym każdy zna swoje miejsce. Młody mężczyzna szybko dostosowuje się do wewnętrznych zasad hotelu, a obietnica płynących z tego korzyści przesłania jego trzeźwy osąd. Przeciw podporządkowaniu się występuje jednak kobieta – jej opór wywołuje nieoczekiwane następstwa.

Spektakl o tym, jak nasza osobowość na każdym kroku ulega manipulacjom, które wymusza system polityczno-gospodarczy nagradzający oportunizm komfortem. Według logiki tego systemu działają nie tylko dyktatury, ale także kapitalizm współczesnych demokracji. Jak na razie, jedyną alternatywą jest wykluczenie, samotność i autoagresja.

Spektakl wyłącznie dla widzów od 18. roku życia.

W spektaklu występują między innymi Michał Jarmicki jako Obsługa, Klara Bielawka jako Sprzątaczka, Ewa Skibińska jako Dyrektorka, Wiktor Loga-Skarczewski jako Jakub, Arkadiusz Brykalski jako Bogaty mężczyzna, Natalia Łągiewczyk jako Wera.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: fot. Szymon Rogiński

Realizacja

reżyseria – Árpád Schilling

scenariusz – Juli Jakab, Árpád Schilling, Éva Zabezsinszkij

tłumaczenie tekstu – Daniel Warmuz

muzyka – Marcel Dargay

projekcje wideo – Szymon Rogiński

reżyseria światła – Piotr Pieczyński

asystentka reżysera: Pamela Leończyk

inspicjentka – Barbara Sadowska

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa

http://www.powszechny.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.