Damaszek 2045 - zdjęcie Damaszek 2045 - zdjęcie Damaszek 2045 - zdjęcie Damaszek 2045 - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

6,0 / 10

Damaszek 2045

Jest rok 2045, a Damaszek to kwitnące, rozwijające się gospodarczo i pełne życia miasto, w którym nic nie zakłóca spokoju. Jednak dwa ostatnie, pozornie niezwiązane ze sobą wydarzenia zaczynają zagrażać tej harmonii.

Instalacja artystyczna w jednym z nowo otwartych muzeów staje się celem tajemniczego aktu sabotażu. Wkrótce mieszkańców miasta zaczynają nękać koszmary senne, które przywołują obrazy dziwnej przeszłości. Oficerowie weterani, Adam i Sam wszczynają śledztwo, jednak każdy kolejny trop oddala ich od wyjaśnienia niepokojących okoliczności i narastającego chaosu. Gdy akcja sabotażowa wykracza poza muzeum, a koszmary dopadają coraz więcej osób, na jaw wychodzą wstrząsające fakty. W obliczu konfrontacji, która na zawsze zmieni ich los, mieszkańcy Damaszku odkrywają, jak wielką fikcją było ich dotychczasowe, uporządkowane życie, a wszystko wokół chyli się ku upadkowi.

W nowym spektaklu „Damaszek 2045” dramatopisarz Mohammad Al Attar i reżyser Omar Abusaada pytają o ludzką pamięć i mechanizmy zapominania, pisanie historii wojny oraz o narracje zwycięzców i zwyciężonych.

W spektaklu występuje Natalia Łągiewczyk jako Sara, Oskar Stoczyński jako Nadir, Kazimierz Wysota jako Adam, Aleksandra Bożek jako Lajla, Grzegorz Falkowski jako Sam.

Realizacja

Reżyseria: Omar Abusaada

Dramaturgia: Mohammad Al Attar

Scenografia: Bissane Al Sharif

Tłumaczenie tekstu: Agnieszka Piotrowska

Wideo: Szymon Rogiński

Muzyka: Nadim Husni

Reżyseria światła: Piotr Pieczyński

Tłumacz podczas prób: Feras Daboul

Asystentka reżysera: Iza Stolarska

Asystentka scenografki: Krystyna Bednarek

Asystent ds. wideo: Maciej Rudzin

Inspicjentka: Barbara Sadowska

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa

http://www.powszechny.com/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.