Boska komedia - zdjęcie Boska komedia - zdjęcie

Boska komedia

Medytacja teatralna inspirowana średniowiecznym poematem włoskiego pisarza i filozofa Dantego Alighieri.

„Boska komedia” jest niewyczerpanym źródłem opowieści, przesłania i nauki. Jej bohaterowie, należący do minionych epok, przemawiają do współczesnych pragnieniem wiedzy, lękami, ale przede wszystkim pożądaniem wyniesienia się ku boskiemu pięknu. Opisana wierszem wędrówka przez Piekło, Czyściec i Raj to poemat naszych korzeni, naszej wiary, opera człowieka poszukującego miłości, prawdziwego sensu życia.

Na scenie występują między innymi Andrzej Kłak, Michał Czachor, Arkadiusz Brykalski, Mamadou Góo Bâ, Mateusz Łasowski, Sandra Korzeniak jako (gościnnie).

Realizacja

reżyseria i scenariusz – Krzysztof Garbaczewski

scenografia – Aleksandra Wasilkowska

dramaturgia – Koza

muzyka – Jan Duszyński

wideo – Hanna Maciąg

kostiumy – Sławomir Blaszewski

reżyseria światła i animacje – Anastasiia Vorobiova

asystent reżysera – Wojtek Markowski

asystentki scenografiki – Karolina Kotlicka, Monika Oleśko

inspicjentka – Iza Stolarska

Opinie naszych widzów (2)

  • 5,0/ 10

    Spektakl dla tych, którym twórczość Garbaczewskiego nie jest obca. W innym przypadku będzie dla Państwa kompletną pomyłką. Pomimo innowatorstwa, reżyser nie znalazł jeszcze formuły dla widza, który dusi się w pozycji siedzącej w fotelu, naprzeciw czwartej ściany. Spektakl jako zapętlona instalacja powinien funkcjonować w innej przestrzeni, nadającej się do medytacji w leżeniu, albo w ruchu, w półśnie - mając na uwadzę CIAŁO widza i przyswajanie treści wieloma zmysłami. Spektakl TYLKO DLA WYTRWAŁYCH RYZYKANTÓW.

    ka.....@gm...il.com / 10 lutego 2020

  • 1,0/ 10

    To nawet nie leżało koło "Boskiej Komedii". Należałoby zmienić tytuł spektaklu, aby nie wprowadzać w błąd widza. Przerost formy (słabej!) nad treścią. Scenografia i kostiumy tandetne. Byłam na spektaklu z użyciem multimediów i to juz była "kropka nad i". Marne "efekty" przyćmiły jakikolwiek przekaz tekstu.

    le.....@....pl / 10 lutego 2020

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20, Warszawa

http://www.powszechny.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.