Boska komedia - zdjęcie Boska komedia - zdjęcie

Boska komedia

Medytacja teatralna inspirowana średniowiecznym poematem włoskiego pisarza i filozofa Dantego Alighieri.

„Boska komedia” jest niewyczerpanym źródłem opowieści, przesłania i nauki. Jej bohaterowie, należący do minionych epok, przemawiają do współczesnych pragnieniem wiedzy, lękami, ale przede wszystkim pożądaniem wyniesienia się ku boskiemu pięknu. Opisana wierszem wędrówka przez Piekło, Czyściec i Raj to poemat naszych korzeni, naszej wiary, opera człowieka poszukującego miłości, prawdziwego sensu życia.

W spektaklu występują między innymi Andrzej Kłak, Michał Czachor, Arkadiusz Brykalski, Mamadou Góo Bâ, Mateusz Łasowski, Sandra Korzeniak jako (gościnnie).

Realizacja

reżyseria i scenariusz – Krzysztof Garbaczewski

scenografia – Aleksandra Wasilkowska

dramaturgia – Koza

muzyka – Jan Duszyński

wideo – Hanna Maciąg

kostiumy – Sławomir Blaszewski

reżyseria światła i animacje – Anastasiia Vorobiova

asystent reżysera – Wojtek Markowski

asystentki scenografiki – Karolina Kotlicka, Monika Oleśko

inspicjentka – Iza Stolarska

Opinie naszych widzów (2)

  • 5,0/ 10

    Spektakl dla tych, którym twórczość Garbaczewskiego nie jest obca. W innym przypadku będzie dla Państwa kompletną pomyłką. Pomimo innowatorstwa, reżyser nie znalazł jeszcze formuły dla widza, który dusi się w pozycji siedzącej w fotelu, naprzeciw czwartej ściany. Spektakl jako zapętlona instalacja powinien funkcjonować w innej przestrzeni, nadającej się do medytacji w leżeniu, albo w ruchu, w półśnie - mając na uwadzę CIAŁO widza i przyswajanie treści wieloma zmysłami. Spektakl TYLKO DLA WYTRWAŁYCH RYZYKANTÓW.

    ka.....@gm...il.com / 10 lutego 2020

  • 1,0/ 10

    To nawet nie leżało koło "Boskiej Komedii". Należałoby zmienić tytuł spektaklu, aby nie wprowadzać w błąd widza. Przerost formy (słabej!) nad treścią. Scenografia i kostiumy tandetne. Byłam na spektaklu z użyciem multimediów i to juz była "kropka nad i". Marne "efekty" przyćmiły jakikolwiek przekaz tekstu.

    le.....@....pl / 10 lutego 2020

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa

http://www.powszechny.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.