Smutki tropików - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

8,0 / 10

Smutki tropików

Smutki tropików Mateusza Pakuły, sztuka nagrodzona Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną w roku 2014, to wirtualna opowieść o uciekających od rzeczywistości trzydziestolatkach. To gorzki portret pokolenia Y, tzw. „millenialsów”, rozpisany na sześcioro aktorów i kilka kamer.

Bohaterów spektaklu zobaczymy w ich „naturalnym środowisku” – na polu namiotowym, które stanie się jednym z przystanków w podróży. Aktorzy będą na scenie, lecz na pierwszy rzut oka niewidoczni. Zamknięci w niewielkich namiotach, delikatnie oświetleni turystycznymi lampkami, nieruchomi, samotni, z początku niechętni do wyjścia. Widz będzie śledził akcję sceniczną, mając możliwość wejścia głębiej – jedno spojrzenie na rozpięty na horyzoncie ekran pozwoli dojrzeć emocje, które bohaterowie dramatu usiłują ukryć.

Sztuka Pakuły rozprawia się z mitem człowieka europejskiego, otoczonego egzotyką orientu. Autor pyta o to, jak można być młodym na kontynencie, na którym wszystko jest stare. Dokąd dążą i przed czym uciekają ci, z pozoru uśmiechnięci, żyjący bezstresowo, młodzi ludzie? Czy przypadkiem nie uciekają od samych siebie, zatapiając swoje lęki w ekranach smartfonów i tabletów?

Na scenie występują między innymi Kamila Brodacka, Jakub Grębski, Marek Korzeniowski, Piotr Misztela, Ewa Niemotko, Maja Szopa.

Źródło zdjęcia: Tobiasz Papuczys

Realizacja

opracowanie tekstu i reżyseria: KATARZYNA ŁĘCKA

scenografia, kostiumy i reżyseria światła: PAWEŁ DOBRZYCKI

muzyka: ŁUKASZ PIEPRZYK

inspicjent i sufler: IWONA RÓLCZYŃSKA

Opinie naszych widzów (1)

  • 6,0/ 10

    Smutna wizja świata, ciemna, szara, krzycząca, brutalna, wulgarna. Scenografia ciemna, budy w okropnym stylu, światła przyciemnione jak podczas wojennego zaciemnienia, Dialogi to w przeważającej mierze krzyki, hałasy, tumult, Nie przepadam za takimi klimatami, prawdę mówiąc całość przerażająca i takie odczucie miałem do końca dnia.

    le.....@gm...il.com / 23 stycznia 2020

Teatr Polski we Wrocławiu - Adres i dojazd

http://www.teatrpolski.wroc.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.