Żołnierz królowej Madagaskaru - zdjęcie Żołnierz królowej Madagaskaru - zdjęcie Żołnierz królowej Madagaskaru - zdjęcie Żołnierz królowej Madagaskaru - zdjęcie

Średnia ocena

25 oddanych głosów
114 zainteresowanych osób

7,8 / 10

Żołnierz królowej Madagaskaru

Saturnin Mazurkiewicz – stateczny mecenas z Radomia, wdowiec na wydaniu, założyciel i prezes Towarzystwa Krzewienia Dobrych Obyczajów i Walki z Zarazą Moralną oraz jego syn Kazio – początkujący dramaturg, afrykanista hobbysta ruszają w podróż do stolicy, gdzie teatrzyk Arkadia wystawia debiutancką sztukę Kazia pt. „Żołnierz królowej Madagaskaru”.

A tam… Warszawa międzywojenna, rozkoszna, szalona Warszawka, piękne panie i… teściowe, narzeczeni i mężowie, bale i skandale, kabarety, strusie pióra, kankan, koronki i wachlarze, Kamilla, Józia, Rózia, Fruzia…

Bój się Boga, Mazurkiewicz!

W nagraniu muzyki do spektaklu udział wzięła Orkiestra Sinfonia Viva.

Krzysztof Jasiński (ur. w 1943 r.) - aktor i reżyser. Absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1968 r.). Założyciel i wieloletni dyrektor krakowskiego Teatru STU, gdzie był współtwórcą spektakli okrzykniętych manifestem pokolenia: "Spadanie", "Sennik polski", "Exodus" oraz późniejszych: "Hamlet", "Wyzwolenie", "Biesy". W swoim dorobku reżyserskim ma m.in. opery Giuseppe Verdiego "Makbet" i "Rigoletto" w Teatrze Wielkim w Poznaniu; musical "Chicago" w Teatrze Komedia w Warszawie; widowiska telewizyjne i benefisy w krakowskim Teatrze STU.

W Teatrze Polskim wyreżyserował "Zemstę" Aleksandra Fredry (premiera w 2013 r.) oraz "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego (premiera w 2015 r.).

Spektakl realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Drodzy Widzowie!

Od 1 grudnia prosimy tych z Państwa, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19, o przynoszenie ze sobą na spektakle zaświadczenia/certyfikatu o szczepieniu.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów Poz. 2177 z dnia 29 listopada 2021 r., w instytucjach kultury aktualny limit miejsc na widowni wynosi 50%, przy czym do limitu nie są wliczane osoby zaszczepione. Jesteśmy zatem zobligowani do prowadzenia sprzedaży biletów i obsługi widowni zgodnie z obowiązującymi restrykcjami. Okazywanie zaświadczeń/certyfikatów o szczepieniu w wersji papierowej lub elektronicznej jest niezbędne do weryfikacji limitu miejsc na widowni.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za dobrowolne okazywanie certyfikatów szczepienia przez osoby zaszczepione lub wypełnienie stosownego oświadczenia o przyjęciu szczepienia.

Udostępnienie informacji o zaszczepieniu jest dobrowolne, jednakże odmowa okazania certyfikatu może uniemożliwić udział w spektaklu (w przypadku osiągnięcia limitu miejsc dla osób niezaszczepionych lub odmawiających udzielenia informacji o zaszczepieniu).

Ogromnie dziękujemy za wyrozumiałość!

Oświadczenie o stanie zdrowia:

KLIKNIJ TUTAJ

Na scenie występują między innymi Zbigniew Zamachowski jako Mazurkiewicz, Krzysztof Kwiatkowski jako Kazio, Szymon Kuśmider jako Cabiński, Joanna Pocica jako Kamilla, Marta Wiejak, Izabella Bukowska jako Żorżeta.

Czas trwania: 165 minut
Źródło zdjęcia: fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

Realizacja

Autor: Julian Tuwim

Reżyseria i opracowanie tekstu: Krzysztof Jasiński

Dekoracje i kostiumy: Justyna Łagowska

Opracowanie muzyczne: Krzysztof Herdzin

Choreografia: Agnieszka Brańska

Przygotowanie wokalne: Monika Malec

Asystentka scenografki: Katarzyna Jeznach

Efekty pirotechniczne: Tomasz Pałasz

Producentka wykonawcza: Justyna Kowalska

Asystent reżysera: Przemysław Pawlicki

Suflerka: Małgorzata Ziemak

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Spektakl godny obejrzenia. Lekka , zabawna forma powoduje, że ma się wrażenie szybkiego upływu czasu. Niewątpliwie wybiorę się jeszcze raz na przedstawienie, gdyż warto. POLECAM!

  bo.....@gm...il.com / 03 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Prawdziwy teatr, aktorzy wybitni, śmiechu co niemiara, kostiumy dobrane perfekcyjnie, zachwycające. Od Pana kamerdynera nie da się oderwać wzroku, każdy gest, mimika, chód przenosi Cię w inny świat, Pan Zamachowski wspaniały, jego przyszła żona ze spaktaklu mistrzostwo! Tak świetnie odegranego przedstawienia dawno nie widziałam. Polecam :)

  aw.....@gm...il.com / 30 października 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl: aktorzy, taniec i muzyka, dekoracje - wszystko tworzy wspaniałą całość, czas mija niezauważalnie szybko i przyjemnie

  li.....@ic...ud.com / 19 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl. Zbigniew Zamachowski wymiata !

  Ko.....@st...us.com / 29 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Rewelacja!

  tu.....@po...ta.onet.pl / 08 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl I super gra aktorow!

  em.....@gm...il.com / 10 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, można się uśmiać do łez!

  ka.....@gm...il.com / 15 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Znakomity spektakl.Lekka i przyjemna fabuła z piękną muzyką i rewelacyjnymi kreacjami Zbyszka Zamachowskiego i Krzysztofa Kwiatkowskiego :-)

  gu.....@tl...en.pl / 07 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Polecam Po raz drugi swietnie sie bawilam Wszystkich dookola namawiam na ten spektakl

  ke.....@....pl / 17 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  tanecznie, choreograficznie, kostiumowo, scenograficznie - rewelacja, odważna rola Kamili (Pocica) i świetna, stonowana Sabina (Sadowa) za mało Kwiatkowskiego, za dużo Zamachowskiego kiepska Trzepiecińska z balkonu Teatru Polskiego nic nie widać - a na dole i w lożach wolne miejsca - zero zrozumienia dla nabywców wejściówek

  an.....@po...ta.wp.pl / 23 listopada 2018

 • 1,0/ 10

  Tragiczny, nudny. Wyszliśmy po przerwie, gdyż nie dało się tego wytrzymać. Kiedyś byliśmy na spektaklu w Syrenie i było super.

  pa.....@....pl / 28 lutego 2019

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana - Adres i dojazd

ul. Kazimierza Karasia 2
00-327 Warszawa
tel. 22 826 92 76, bilety@teatrpolski.waw.pl

http://www.teatrpolski.waw.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.