W oczach Zachodu - zdjęcie W oczach Zachodu - zdjęcie W oczach Zachodu - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
39 zainteresowanych osób

8,0 / 10

W oczach Zachodu

Joseph Conrad – Józef Konrad Korzeniowski – piszący w języku angielskim prozaik i publicysta pochodzenia polskiego, dotykał w swej twórczości problemów odpowiedzialności, solidarności i wyborów moralnych. "W oczach Zachodu" – przez lata pozostająca w Polsce na indeksie książek zakazanych – to opowieść o studencie filozofii, który przez przypadek wciągnięty zostaje w świat rosyjskich opozycjonistów i odkrywa, że w państwie autorytarnym może być buntownikiem – spiskowcem, albo wiernym sługą władzy. Jedno i drugie kłóci się z jego moralnością...

Janusz Opryński – reżyser teatralny, menedżer kultury, autor adaptacji, dyrektor Festiwalu Konfrontacje Teatralne i zastępca dyrektora Centrum Kultury w Lublinie do spraw artystycznych, kierownik artystyczny Teatru Provisorium. Jako reżyser i współautor przyczynił się do największych sukcesów Provisorium: "Wspomnień z domu umarłych", "Współczucia", "Końca wieku". W 1998 r. nawiązał współpracę z Witoldem Mazurkiewiczem i jego Kompanią "Teatr". W jej wyniku powstało słynne przedstawienie "Ferdydurke", z którym teatry zjeździły cały świat. Ostatnie spektakle Teatru Provisorium wyreżyserowane przez Janusza Opryńskiego to "Bracia Karamazow" Fiodora Dostojewskiego (2012), "Lód" Jacka Dukaja (2013), "Punkt Zero: Łaskawe" w oparciu o powieść Jonathana Littella "Łaskawe" (2016).

Na scenie występują między innymi Grzegorz Mielczarek jako Mikulin, Eliza Borowska jako Natalia Haldin, Katarzyna Herman jako Sofia Antonowicz, Paweł Krucz jako Wiktor Haldin, Dominik Łoś jako Piotr Iwanowicz, Ewa Makomaska jako Pani Haldin.

Czas trwania: 105 minut
Źródło zdjęcia: fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

Realizacja

Autor: Joseph Conrad

Reżyseria: Janusz Opryński

Światło: Janusz Opryński

Dekoracje: Jerzy Rudzki

Kostiumy: Monika Nyckowska

Wizualizacje: Aleksander Janas, Paweł Szarzyński - kolektyw kilku.com

Asystent reżysera: Barbara Sawicka

Inspicjent: Katarzyna Bocianiak

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    doskonały spektakl! świetna gra wszystkich! aktorów, fantastyczne przesłanie!

    13.....@gm...il.com / 08 października 2018

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana - Adres i dojazd

ul. Kazimierza Karasia 2
00-327 Warszawa
tel. 22 826 92 76, bilety@teatrpolski.waw.pl

http://www.teatrpolski.waw.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.