W oczach Zachodu - zdjęcie W oczach Zachodu - zdjęcie W oczach Zachodu - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
39 zainteresowanych osób

8,0 / 10

W oczach Zachodu

Joseph Conrad – Józef Konrad Korzeniowski – piszący w języku angielskim prozaik i publicysta pochodzenia polskiego, dotykał w swej twórczości problemów odpowiedzialności, solidarności i wyborów moralnych. "W oczach Zachodu" – przez lata pozostająca w Polsce na indeksie książek zakazanych – to opowieść o studencie filozofii, który przez przypadek wciągnięty zostaje w świat rosyjskich opozycjonistów i odkrywa, że w państwie autorytarnym może być buntownikiem – spiskowcem, albo wiernym sługą władzy. Jedno i drugie kłóci się z jego moralnością...

Janusz Opryński – reżyser teatralny, menedżer kultury, autor adaptacji, dyrektor Festiwalu Konfrontacje Teatralne i zastępca dyrektora Centrum Kultury w Lublinie do spraw artystycznych, kierownik artystyczny Teatru Provisorium. Jako reżyser i współautor przyczynił się do największych sukcesów Provisorium: "Wspomnień z domu umarłych", "Współczucia", "Końca wieku". W 1998 r. nawiązał współpracę z Witoldem Mazurkiewiczem i jego Kompanią "Teatr". W jej wyniku powstało słynne przedstawienie "Ferdydurke", z którym teatry zjeździły cały świat. Ostatnie spektakle Teatru Provisorium wyreżyserowane przez Janusza Opryńskiego to "Bracia Karamazow" Fiodora Dostojewskiego (2012), "Lód" Jacka Dukaja (2013), "Punkt Zero: Łaskawe" w oparciu o powieść Jonathana Littella "Łaskawe" (2016).

W spektaklu występują między innymi Grzegorz Mielczarek jako Mikulin, Eliza Borowska jako Natalia Haldin, Katarzyna Herman jako Sofia Antonowicz, Paweł Krucz jako Wiktor Haldin, Dominik Łoś jako Piotr Iwanowicz.

Czas trwania: 105 minut
Źródło zdjęcia: fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

Realizacja

Autor: Joseph Conrad

Reżyseria: Janusz Opryński

Światło: Janusz Opryński

Dekoracje: Jerzy Rudzki

Kostiumy: Monika Nyckowska

Wizualizacje: Aleksander Janas, Paweł Szarzyński - kolektyw kilku.com

Asystent reżysera: Barbara Sawicka

Inspicjent: Katarzyna Bocianiak

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    doskonały spektakl! świetna gra wszystkich! aktorów, fantastyczne przesłanie!

    13.....@gm...il.com / 08 października 2018

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana - Adres i dojazd

ul. Kazimierza Karasia 2
00-327 Warszawa
tel. 22 826 92 76, bilety@teatrpolski.waw.pl

http://www.teatrpolski.waw.pl/

Kup bilet