Ukraiński Dekameron - zdjęcie Ukraiński Dekameron - zdjęcie Ukraiński Dekameron - zdjęcie Ukraiński Dekameron - zdjęcie Ukraiński Dekameron - zdjęcie

Średnia ocena

16 oddanych głosów
57 zainteresowanych osób

6,8 / 10

Ukraiński Dekameron

Polska premiera „Ukraińskiego Dekamerona” Klima w reżyserii Vlada Troickiego to, zgodnie z podtytułem sztuki „teatr śmiechu i grzechu”, metafizyczna komedia, która łączy lekkość, rubaszność, zachłanne poszukiwanie miłości i rozkoszy życia – tak charakterystyczne dla Boccaccia, z melancholijnym obrazem świata zamieszkiwanego przez ingerujące w ludzkie sprawy duchy – wizją wywiedzioną z ukraińskich pieśni i Gogolowskich opowiadań inspirowanych wschodnim folklorem.

Śmiech i łzy, miłość i żądze, tęsknota za pełnią życia i poczucie niespełnienia przeplatają się ze sobą, tworząc świat doskonały w swej niedoskonałości.

Kobieta wyrzuca męża z domu wmawiając mu, że umarł, a jego dusza wcieliła się w ukrytego pod łóżkiem kochanka. Pop odwiedza ukradkiem parafiankę, podając się jej mężowi za anioła, z którym rzekomo począć ma nowego papieża. Rzezimieszek rozmawia z Diabłami o zbrodni i karze. A Śmierć – krąży po okolicy szukając ofiar i... miłości.

W spektaklu występują między innymi Joanna Trzepiecińska, Jerzy Schejbal, Jarosław Gajewski, Wojciech Czerwiński, Marta Kurzak, Ewa Domańska, Natalia Sikora, Maja Barełkowska, Izabella Bukowska, Marta Dąbrowska, Ewa Makomaska, Paweł Krucz, Piotr Bajtlik, Tomasz Błasiak , Tomasz Brzostek, Dominik Łoś, Krystian Modzelewski, Marta Alaborska, Joanna Halinowska, Adam Biedrzycki.

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Klim

Reżyseria: Vlad Troicki

Scenografia: Vlad Troicki

Scenografia: Marta Zając

Kostiumy: Marcin Jarnuszkiewicz

Kostiumy: Marta Zając

Kierownictwo muzyczne: Ganna Ohrimchuk

Choreografia: Katarzyna Anna Małachowska

Inspicjent : Katarzyna Zbrojewicz

Inspicjent : Katarzyna Bocianiak

Sufler: Małgorzata Ziemak

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Joanna Trzepiecińska wspaniała, wszyscy Aktorzy też i jakie głosy, scenografia, choreografia... wszystko,

  ty.....@....pl / 27 grudnia 2016

 • 9,0/ 10

  przepraszam mój polski. Pochodzę z innego kraju. "Ukraiński Dekameron" to pierwszy spektakl, który oglądałam po polsku. zrobił na mnie wielkie wrażenie: piękna, szczera gra aktorów, muzyka na żywo. spektakl składa się z trzech nowel. w drugiej nowele bardzo podobał mi się monolog bohaterki. trzecia nowele była zadowolona z improwizacyjnego duetu "Moj worek" i została zapamiętana przez ostatnią scenę Smierci i Dzumy. minus jedna "gwiazda" z powodu szczelności trzeciej nowely. artyści to dobrzy śpiewacy. Tylko na początku spektaklu powinno być jasne  wstępni śpiewacy. losowe "glissando" psuje pierwsze wrażenie.

  ik.....@li...st.ru / 05 listopada 2017

 • 9,0/ 10

  Warto zobaczyć! Ciekawy spektakl, scenografia i oprawa muzyczna.

  md.....@po...ta.onet.pl / 16 października 2016

 • 8,0/ 10

  Genialna scenografia i wykorzystanie świateł, świetnie przygotowany spektakl. Oczywiście gra aktorska również na wysokim poziomie. Bardzo przyjemny scenariusz i świetne zakończenie.

  kf.....@gm...il.com / 27 października 2016

 • 5,0/ 10

  Świetna gra aktorska! Brawo! Pierwsza cześć-super! Śmiałam się bez przerwy! Ale z drugą częścią przesadzili.... Zadługą, bez sensu(

  pa.....@gm...il.com / 06 marca 2017

 • 4,0/ 10

  Świetna scenografia i oprawa muzyczna, reszta...przerost formy nad treścią. Pierwsza część wesoła a nawet rubaszna reszta przeintelektualizowana, nudna i depresyjna.

  b......@4r...cs.pl / 06 listopada 2017

Teatr Polski - Adres i dojazd

ul. Kazimierza Karasia 2
00-327 Warszawa
tel. 22 826 92 76, bilety@teatrpolski.waw.pl

http://www.teatrpolski.waw.pl/

Kup bilet