Teatr Polski Dzieciom: Podróże Guliwera - zdjęcie Teatr Polski Dzieciom: Podróże Guliwera - zdjęcie Teatr Polski Dzieciom: Podróże Guliwera - zdjęcie Teatr Polski Dzieciom: Podróże Guliwera - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów
75 zainteresowanych osób

9.4 / 10

Teatr Polski Dzieciom: Podróże Guliwera

"Podróże Guliwera", powieść Jonathana Swifta napisana w 1726 roku, od prawie 300 lat zachwyca, niepokoi, przeraża, śmieszy, budzi refleksje kolejnych pokoleń czytelników na całym świecie.

Książka irlandzkiego pisarza jest satyrą na ludzką naturę, kpiną z zadufania człowieka w stworzoną przez siebie cywilizację i opowieścią o naszym niedopasowaniu do otaczającego świata.

"Podróże Guliwera" są jednak przede wszystkim księgą o niepojętej i zagadkowej potrzebie podróżowania, która człowieka pcha wciąż na rozdroża, pociąga ku niebezpieczeństwom, a za jedyne wynagrodzenie trudów i ofiar ukazując jedynie zwodniczą nadzieję ujrzenia cudów nieznanych i zaspokojenie palącej ciekawości.

Odkrycie nieznanych miejsc, spotkanie nieznanych ludzi, poznanie niezwykłych zwyczajów, konfrontacja z obcymi cywilizacjami staje się konfrontacją z samym sobą, drogą do samopoznania. Z podróży wraca się zawsze trochę innym, odmienionym, mądrzejszym. Doświadczenie podróży daje siłę, która może przemieniać świat.

Zwłaszcza gdy jest to wyprawa w świat wyobraźni…

"Podróże Guliwera" to prawdziwe wyzwanie dla teatru… Jak zrobić morską burzę na scenie? Jak pokazać w teatrze Liliputy, które gadają z Guliwerem spacerując mu po nosie? Jak przedstawić olbrzymy, wobec których Guliwer jest mały jak najmniejszy palec? Jak sprawić by wielki orzeł, porwał Guliwera i wrzucił go do morza?

W podróż w fantastyczne i nieznane krainy poniosą Was pomysły reżysera Jarosława Kiliana, scenografki Julii Skrzyneckiej, mistrzów zdjęć filmowych i animacji: Piotra Niemyjskiego i Andrzeja Jobczyka, efekty przygotowane przez studio Platige Image i muzyka Grzegorza Turnaua. Przewodnikami po morzach i oceanach będą artyści Teatru Polskiego z Maksymilianem Rogackim w roli Guliwera.

Podróż i teatr łączy tajemnica. Niewiadoma, która leży u kresu morskiej wyprawy przypomina cud, jaki za każdym razem odkrywamy w teatrze. W magiczny sposób pokonujemy odległości i czas. Przedstawienie, na które zaprasza Teatr Polski, niesie więc tajemnicę podwójną. Tę ukrytą w fantastycznych podróżach Guliwera i tę schowaną za kurtyną teatru. Ten, kto raz poznał smak wędrówki i teatru może odtąd podróżować już zawsze i wszędzie - dzięki wyobraźni. Nawet nie ruszając się z miejsca.

Spektakl dla starszych dzieci i tych którzy są dziećmi podszyci…

Czas trwania: 150 minut

Zwiastuny

Obsada

Dominik Łoś - zdjęcie

Dominik Łoś
Liliput Tom, Kmieć, Marynarz

Jerzy Schejbal - zdjęcie

Jerzy Schejbal
Stary Lemuel Guliwer

Afrodyta Weselak - zdjęcie

Afrodyta Weselak
Księżna, Dama dworu, Chłopka:

Tomasz Brzostek - zdjęcie

Tomasz Brzostek
Karzeł, Żołnierz Liliputu, Marynarz

Izabella Bukowska - zdjęcie

Izabella Bukowska
Wielki Sędzia Balmuff, Filozof I, Marynarz

Marta Dąbrowska - zdjęcie

Marta Dąbrowska
Cesarzowa Liliputu, Baronowa

Krzysztof Kumor - zdjęcie

Krzysztof Kumor
Wielki Admirał Floty Skyresh Bolgolam, Filozof II

Marcin Jędrzejewski - zdjęcie

Marcin Jędrzejewski
Kapitan William Prichard

Ewa Makomaska - zdjęcie

Ewa Makomaska
Królowa Olbrzymów, Kmieciowa Brunhilda

Wojciech Czerwiński - zdjęcie

Wojciech Czerwiński
Oberżysta, Żołnierz Liliputu, Marynarz

Adam Biedrzycki - zdjęcie

Adam Biedrzycki
Król Olbrzymów, Wielki Podskarbi Flimnap

Piotr Bajtlik - zdjęcie

Piotr Bajtlik
Cesarz Liliputu, Filozof III

Maksymilian Rogacki - zdjęcie

Maksymilian Rogacki
Lemuel Guliwer

 Antoni Ostrouch - zdjęcie

Antoni Ostrouch
Żołnierz Liliputu, Marynarz

Marta Alaborska - zdjęcie

Marta Alaborska
Hrabina, Dama dworu, Chłopka

Realizacja

Autor: Jonathan Swift

Adaptacja: Jarosław Kilian

Reżyseria: Jarosław Kilian

Scenografia: Julia Skrzynecka

Muzyka: Grzegorz Turnau

Choreografia: Iwona Runowska

Światło: Piotr Niemyjski

Zdjęcie filmowe: Piotr Niemyjski

Animacje: Andrzej Jobczyk

Dekoracje dźwiękowe: Andrzej Brzoska

Efekty kinektowe: Platige Image

Asystent scenografa: Diana Szawłowska

Asystent reżysera: Przemysław Pawlicki

Inspicjent: Katarzyna Bocianiak

Opinie naszych widzów (1)

  • 10.0/ 10

    Poszłam z 13-letnim synem... polecam bo obydwoje świetnie się bawiliśmy :) wspaniała rola Guliwera, zarówno starszego Pana jak i młodego podróżnika. Długie przedstawienie, ale nie nudzilismy się. Gorzej trochę z dziećmi, biegaly po całym balkonie :( może dla nich za długo. W każdym razie polecam; )

    ax.....@....pl / 21 November 2016

Teatr Polski

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana jest jednym z najważniejszych i najstarszych teatrów działających na terenie Warszawy. Założycielem Teatru Polskiego był Arnold Szyfman, polski reżyser i dramaturg. W repertuarze Teatru Polskiego znaleźć się miały największe dramaty polskie i zagraniczne, a także najciekawsze dzieła współczesne. Teatr Polski otwarty został 29 stycznia 1913 roku, zaś pierwszym spektaklem, który został zagrany na jego deskach był "Irydion" Zygmunta Krasińskiego.

Teatrem Polskim zarządzało wiele wybitnych postaci, oprócz Arnolda Szyfmana był to m. in. Stanisław Balicki, Jerzy Jasieński, Jerzy Kreczmar, Andrzej Krasicki, Kazimierz Dejmek, Jerzy Zaleski, Andrzej Łapicki, Jarosław Kilian. Obecnie Dyrektorem Naczelnym Teatru Polskiego jest Andrzej Seweryn.

29 stycznia 2013 roku Teatr Polski obchodził 100-lecie swojego istnienia - podczas jubileuszu oficjalnym patronem teatru został Arnold Szyfman.

Z Teatrem Polskim od samego początku związanych było wielu wybitnych aktorów m. in. Irena Solska, Stanisława Wysocka, Stefan Jaracz, Juliusz Osterwa, Aleksander Zelwerowicz, Elżbieta Barszczewska, Jan Kreczmar, Anna Seniuk, Jan Englert, Tadeusz Łomnicki, Lech Ordon, Gustaw Holoubek, Andrzej Łapicki i wielu innych. Dziś również na deskach Teatru Polskiego zobaczyć możemy wielu wybitnych polskich aktorów, do których należy m. in. Adam Biedrzycki, Piotr Cyrwus, Ewa Domańska, Wojciech Czerwiński, Grażyna Barszczewska i wielu innych.

Teatr Polski ma niezwykle bogaty repertuar - znaleźć w nim możemy spektakle stworzone na podstawie wielu klasycznych dzieł, do których należy m. in. "Król Lear" w reż. Jacquesa Lassalle’a, "Cyd" w reż. Ivana Alexandre’a, "Burza" w reż. Dana Jemmetta, a także wielkich polskich dramatów m. in. "Irydion” Zygmunta Krasińskiego w reż. Andrzeja Seweryna, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reż. Krzysztofa Jasińskiego, „Dożywocie” Aleksandra Fredry w reż. Filipa Bajona i wiele innych. W Teatrze Polskim grane są również spektakle dla dzieci będące częścią cyklu TEATR POLSKI DZIECIOM. Stałym elementem repertuaru Teatru Polskiego są również cykle: SALONY POEZJI, LISTY W POLSKIM, GOŚCIE TEATRU POLSKIEGO, a także liczne przeglądy i festiwale teatralne.

Teatr Polski oferuje swoim widzom dwie sceny - niezwykle przestronną Dużą Scenę, która oczarowuje widzów swoim ponad stuletnim wnętrzem, odnaleźć w nim możemy elementy dwóch stylów architektonicznych - baroku i antyku oraz nieco mniejszą, nowoczesną Scenę Kameralną znajdującą się na tyłach głównego budynku Teatru Polskiego, do której prowadzi osobne wejście od ulicy Sewerynów

Bilety do Teatru Polskiego kupić można przez internet za pośrednictwem strony internetowej teatru lub w Kasie Głównej teatru znajdującej się się przy ul. Krakowskie Przedmieście 6, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do godz. 19.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 12.00 do godz. 19.00, a także w dwóch pozostałych kasach, Kasie Dużej Sceny i Kasie Sceny Kameralnej, które czynne są godzinę przed każdym spektakle.

Wejściówki do Teatru Polskiego również kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub w kasie teatru - 30 minut przed rozpoczęciem danego spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Kazimierza Karasia 2
00-327 Warszawa
tel. 22 826 92 76, bilety@teatrpolski.waw.pl

http://www.teatrpolski.waw.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.0
Średnia ocena
Polecam dzieciom i dorosłym! Piękna scenografia, gra, lalki - mistrzostwo!
- Adam

29.09 / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9.1
Średnia ocena
Dla dziecka 2,5 letniego to było wyjątkowe przeżycie. Dziękujemy za dobrą zabawę :)
- Waldemar

Jutro / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9.3
Średnia ocena
Piękna muzyka, dopracowana scenografia, mnóstwo śmiechu dla dzieci i dorosłych
- Małgorzata

20.10 / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

06.10 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
-,-
Średnia ocena

28.09 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
-,-
Średnia ocena
Klasyka na najwyższym poziomie!
- Jan

10.10 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.