Teatr Polski Dzieciom: Podróże Guliwera - zdjęcie Teatr Polski Dzieciom: Podróże Guliwera - zdjęcie Teatr Polski Dzieciom: Podróże Guliwera - zdjęcie Teatr Polski Dzieciom: Podróże Guliwera - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów
101 zainteresowanych osób

8,2 / 10

Teatr Polski Dzieciom: Podróże Guliwera

"Podróże Guliwera", powieść Jonathana Swifta napisana w 1726 roku, od prawie 300 lat zachwyca, niepokoi, przeraża, śmieszy, budzi refleksje kolejnych pokoleń czytelników na całym świecie.

Książka irlandzkiego pisarza jest satyrą na ludzką naturę, kpiną z zadufania człowieka w stworzoną przez siebie cywilizację i opowieścią o naszym niedopasowaniu do otaczającego świata.

"Podróże Guliwera" są jednak przede wszystkim księgą o niepojętej i zagadkowej potrzebie podróżowania, która człowieka pcha wciąż na rozdroża, pociąga ku niebezpieczeństwom, a za jedyne wynagrodzenie trudów i ofiar ukazując jedynie zwodniczą nadzieję ujrzenia cudów nieznanych i zaspokojenie palącej ciekawości.

Odkrycie nieznanych miejsc, spotkanie nieznanych ludzi, poznanie niezwykłych zwyczajów, konfrontacja z obcymi cywilizacjami staje się konfrontacją z samym sobą, drogą do samopoznania. Z podróży wraca się zawsze trochę innym, odmienionym, mądrzejszym. Doświadczenie podróży daje siłę, która może przemieniać świat.

Zwłaszcza gdy jest to wyprawa w świat wyobraźni…

"Podróże Guliwera" to prawdziwe wyzwanie dla teatru… Jak zrobić morską burzę na scenie? Jak pokazać w teatrze Liliputy, które gadają z Guliwerem spacerując mu po nosie? Jak przedstawić olbrzymy, wobec których Guliwer jest mały jak najmniejszy palec? Jak sprawić by wielki orzeł, porwał Guliwera i wrzucił go do morza?

W podróż w fantastyczne i nieznane krainy poniosą Was pomysły reżysera Jarosława Kiliana, scenografki Julii Skrzyneckiej, mistrzów zdjęć filmowych i animacji: Piotra Niemyjskiego i Andrzeja Jobczyka, efekty przygotowane przez studio Platige Image i muzyka Grzegorza Turnaua. Przewodnikami po morzach i oceanach będą artyści Teatru Polskiego z Maksymilianem Rogackim w roli Guliwera.

Podróż i teatr łączy tajemnica. Niewiadoma, która leży u kresu morskiej wyprawy przypomina cud, jaki za każdym razem odkrywamy w teatrze. W magiczny sposób pokonujemy odległości i czas. Przedstawienie, na które zaprasza Teatr Polski, niesie więc tajemnicę podwójną. Tę ukrytą w fantastycznych podróżach Guliwera i tę schowaną za kurtyną teatru. Ten, kto raz poznał smak wędrówki i teatru może odtąd podróżować już zawsze i wszędzie - dzięki wyobraźni. Nawet nie ruszając się z miejsca.

Spektakl dla starszych dzieci i tych którzy są dziećmi podszyci…

W spektaklu występują między innymi Dominik Łoś jako Liliput Tom, Kmieć, Marynarz, Jerzy Schejbal jako Stary Lemuel Guliwer, Afrodyta Weselak jako Księżna, Dama dworu, Chłopka:, Tomasz Brzostek jako Karzeł, Żołnierz Liliputu, Marynarz, Izabella Bukowska jako Wielki Sędzia Balmuff, Filozof I, Marynarz, Marta Dąbrowska jako Cesarzowa Liliputu, Baronowa, Krzysztof Kumor jako Wielki Admirał Floty Skyresh Bolgolam, Filozof II, Marcin Jędrzejewski jako Kapitan William Prichard, Ewa Makomaska jako Królowa Olbrzymów, Kmieciowa Brunhilda, Wojciech Czerwiński jako Oberżysta, Żołnierz Liliputu, Marynarz, Adam Biedrzycki jako Król Olbrzymów, Wielki Podskarbi Flimnap, Piotr Bajtlik jako Cesarz Liliputu, Filozof III, Maksymilian Rogacki jako Lemuel Guliwer, Antoni Ostrouch jako Żołnierz Liliputu, Marynarz, Marta Alaborska jako Hrabina, Dama dworu, Chłopka.

Czas trwania: 150 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Marta Ankiersztejn

Zwiastuny

Obsada

Dominik Łoś - zdjęcie

Dominik Łoś
Liliput Tom, Kmieć, Marynarz

Jerzy Schejbal - zdjęcie

Jerzy Schejbal
Stary Lemuel Guliwer

Afrodyta Weselak - zdjęcie

Afrodyta Weselak
Księżna, Dama dworu, Chłopka:

Tomasz Brzostek - zdjęcie

Tomasz Brzostek
Karzeł, Żołnierz Liliputu, Marynarz

Izabella Bukowska - zdjęcie

Izabella Bukowska
Wielki Sędzia Balmuff, Filozof I, Marynarz

Marta Dąbrowska - zdjęcie

Marta Dąbrowska
Cesarzowa Liliputu, Baronowa

Krzysztof Kumor - zdjęcie

Krzysztof Kumor
Wielki Admirał Floty Skyresh Bolgolam, Filozof II

Marcin Jędrzejewski - zdjęcie

Marcin Jędrzejewski
Kapitan William Prichard

Ewa Makomaska - zdjęcie

Ewa Makomaska
Królowa Olbrzymów, Kmieciowa Brunhilda

Wojciech Czerwiński - zdjęcie

Wojciech Czerwiński
Oberżysta, Żołnierz Liliputu, Marynarz

Adam Biedrzycki - zdjęcie

Adam Biedrzycki
Król Olbrzymów, Wielki Podskarbi Flimnap

Piotr Bajtlik - zdjęcie

Piotr Bajtlik
Cesarz Liliputu, Filozof III

Maksymilian Rogacki - zdjęcie

Maksymilian Rogacki
Lemuel Guliwer

 Antoni Ostrouch - zdjęcie

Antoni Ostrouch
Żołnierz Liliputu, Marynarz

Marta Alaborska - zdjęcie

Marta Alaborska
Hrabina, Dama dworu, Chłopka

Realizacja

Autor: Jonathan Swift

Adaptacja: Jarosław Kilian

Reżyseria: Jarosław Kilian

Scenografia: Julia Skrzynecka

Muzyka: Grzegorz Turnau

Choreografia: Iwona Runowska

Światło: Piotr Niemyjski

Zdjęcie filmowe: Piotr Niemyjski

Animacje: Andrzej Jobczyk

Dekoracje dźwiękowe: Andrzej Brzoska

Efekty kinektowe: Platige Image

Asystentka scenografki: Diana Szawłowska

Asystent reżysera: Przemysław Pawlicki

Inspicjentka: Katarzyna Bocianiak

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Spektakl wspaniały poruszający, choreografia piękna,zabawny blyskotliwy, bajkowy. Korzystaliśmy z wejściówek i żałuję że nie poszłam za normalna cenę,wejściówki mają miejsca nad balkonikami,mega wysoko,owszem wszystko widać,ale wrażenia byłyby mocniejsze gdybyśmy siedzieli na dole. Bardzo polecam!!

    st.....@gm...il.com / 16 stycznia 2019

  • 10,0/ 10

    Poszłam z 13-letnim synem... polecam bo obydwoje świetnie się bawiliśmy :) wspaniała rola Guliwera, zarówno starszego Pana jak i młodego podróżnika. Długie przedstawienie, ale nie nudzilismy się. Gorzej trochę z dziećmi, biegaly po całym balkonie :( może dla nich za długo. W każdym razie polecam; )

    ax.....@....pl / 21 listopada 2016

Teatr Polski - Adres i dojazd

ul. Kazimierza Karasia 2
00-327 Warszawa
tel. 22 826 92 76, bilety@teatrpolski.waw.pl

http://www.teatrpolski.waw.pl/

Kup bilet