Mąż i żona - zdjęcie

Średnia ocena

30 oddanych głosów
175 zainteresowanych osób

8.5 / 10

Mąż i żona

Zabawna i elegancka, ale zarazem groźna i drapieżna, słodka, ale zaprawiona goryczą erotyczna komedia pióra Aleksandra hrabiego Fredry.

Przenikliwość komediopisarza w podglądaniu ludzi będących w pogoni za rozkoszą nie ma sobie równych w literaturze. Z powodu „stępionego zmysłu moralnego” męża, żony, kochanka i pokojówki, którzy zdradzają się nawzajem we wszelkich możliwych konfiguracjach, wędrujemy wraz z nimi przez mistrzowsko i z ogromnym humorem oddane piekło, czyściec i raj spraw damsko-męskich. Nikt stąd nie wyjdzie wygrany, choć każdy będzie miał poczucie zwycięstwa w przynajmniej jednej bitwie. A może nie traktować tych zmagań w kategoriach walki na śmierć i życie? Może bez skrupułów żyć pełnią życia? Tylko – jakim kosztem?

Czas trwania: 85 minut

Obsada

Maksymilian Rogacki - zdjęcie

Maksymilian Rogacki
Hrabia Wacław

Marta Kurzak - zdjęcie

Marta Kurzak
Elwira, jego żona

Lidia Sadowa - zdjęcie

Lidia Sadowa
Justysia

Realizacja

Autor: Aleksander Fredro

Reżyseria: Jarosław Kilian

Scenografia: Dorota Kołodyńska

Asystent reżysera: Tomasz Błasiak

Inspicjent : Katarzyna Zbrojewicz

Reżyser światła: Mirosław Poznański

Opinie naszych widzów (8)

 • 10.0/ 10

  Świetna zabawa - mimo upływu lat temat samotności we dwoje bardzo aktualny

  g......@gm...il.com / 15 November 2017

 • 10.0/ 10

  Świetna gra, scenografia, muzyka, stroje i detale! Mimo, że sztuka, jak to u Fredry, mówiona wierszem, łatwa do zrozumienia i zdecydowanie poprawiająca humor :) Dużo śmiechu i uśmiechu!

  ar.....@gm...il.com / 06 October 2017

 • 10.0/ 10

  Cudowna komedia. Genialna gra młodych aktorów ! Dla mnie rewelacja. Polecam. I super stroje

  ba.....@in...ia.pl / 27 September 2017

 • 10.0/ 10

  Spektakl świetny ,widownia zbyt sztywni. Duże brawa dla obsady.

  br.....@ho...il.com / 15 September 2017

 • 10.0/ 10

  fenomenalnie !!!

  bi.....@....pl / 05 June 2017

Teatr Polski

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana jest jednym z najważniejszych i najstarszych teatrów działających na terenie Warszawy. Założycielem Teatru Polskiego był Arnold Szyfman, polski reżyser i dramaturg. W repertuarze Teatru Polskiego znaleźć się miały największe dramaty polskie i zagraniczne, a także najciekawsze dzieła współczesne. Teatr Polski otwarty został 29 stycznia 1913 roku, zaś pierwszym spektaklem, który został zagrany na jego deskach był "Irydion" Zygmunta Krasińskiego.

Teatrem Polskim zarządzało wiele wybitnych postaci, oprócz Arnolda Szyfmana był to m. in. Stanisław Balicki, Jerzy Jasieński, Jerzy Kreczmar, Andrzej Krasicki, Kazimierz Dejmek, Jerzy Zaleski, Andrzej Łapicki, Jarosław Kilian. Obecnie Dyrektorem Naczelnym Teatru Polskiego jest Andrzej Seweryn.

29 stycznia 2013 roku Teatr Polski obchodził 100-lecie swojego istnienia - podczas jubileuszu oficjalnym patronem teatru został Arnold Szyfman.

Z Teatrem Polskim od samego początku związanych było wielu wybitnych aktorów m. in. Irena Solska, Stanisława Wysocka, Stefan Jaracz, Juliusz Osterwa, Aleksander Zelwerowicz, Elżbieta Barszczewska, Jan Kreczmar, Anna Seniuk, Jan Englert, Tadeusz Łomnicki, Lech Ordon, Gustaw Holoubek, Andrzej Łapicki i wielu innych. Dziś również na deskach Teatru Polskiego zobaczyć możemy wielu wybitnych polskich aktorów, do których należy m. in. Adam Biedrzycki, Piotr Cyrwus, Ewa Domańska, Wojciech Czerwiński, Grażyna Barszczewska i wielu innych.

Teatr Polski ma niezwykle bogaty repertuar - znaleźć w nim możemy spektakle stworzone na podstawie wielu klasycznych dzieł, do których należy m. in. "Król Lear" w reż. Jacquesa Lassalle’a, "Cyd" w reż. Ivana Alexandre’a, "Burza" w reż. Dana Jemmetta, a także wielkich polskich dramatów m. in. "Irydion” Zygmunta Krasińskiego w reż. Andrzeja Seweryna, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reż. Krzysztofa Jasińskiego, „Dożywocie” Aleksandra Fredry w reż. Filipa Bajona i wiele innych. W Teatrze Polskim grane są również spektakle dla dzieci będące częścią cyklu TEATR POLSKI DZIECIOM. Stałym elementem repertuaru Teatru Polskiego są również cykle: SALONY POEZJI, LISTY W POLSKIM, GOŚCIE TEATRU POLSKIEGO, a także liczne przeglądy i festiwale teatralne.

Teatr Polski oferuje swoim widzom dwie sceny - niezwykle przestronną Dużą Scenę, która oczarowuje widzów swoim ponad stuletnim wnętrzem, odnaleźć w nim możemy elementy dwóch stylów architektonicznych - baroku i antyku oraz nieco mniejszą, nowoczesną Scenę Kameralną znajdującą się na tyłach głównego budynku Teatru Polskiego, do której prowadzi osobne wejście od ulicy Sewerynów

Bilety do Teatru Polskiego kupić można przez internet za pośrednictwem strony internetowej teatru lub w Kasie Głównej teatru znajdującej się się przy ul. Krakowskie Przedmieście 6, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do godz. 19.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 12.00 do godz. 19.00, a także w dwóch pozostałych kasach, Kasie Dużej Sceny i Kasie Sceny Kameralnej, które czynne są godzinę przed każdym spektakle.

Wejściówki do Teatru Polskiego również kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub w kasie teatru - 30 minut przed rozpoczęciem danego spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Kazimierza Karasia 2
00-327 Warszawa
tel. 22 826 92 76, bilety@teatrpolski.waw.pl

http://www.teatrpolski.waw.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.8
Średnia ocena
To prawdziwy aktorski majstersztyk.
- Irena

16.04 / 19:30

Gatunek: Komedia
9.0
Średnia ocena

22.04 / 19:00

Gatunek: Komedia
9.4
Średnia ocena
Po prostu fantystyczny! Komiczny, a jednocześnie poruszający poważne tematy. Duet Szczepkowskiej i Jurkowskiego genialny. Z chęcią wybiorę się na to ponownie
- Maria

28.03 / 20:00

28.03 / 17:00

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

28.03 / 19:30

29.03 / 19:30

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Melodramat
8.2
Średnia ocena
Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłu i inscenizacji. Polecam gorąco!
- Iwona

05.04 / 19:30

06.04 / 19:30

8.3
Średnia ocena
Gwiazdy i do tego w dobrej formie!
- Cezary

05.04 / 12:00

06.04 / 12:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia
Kup bilet