GOŚCIE W POLSKIM: Wyzwolenie - zdjęcie GOŚCIE W POLSKIM: Wyzwolenie - zdjęcie GOŚCIE W POLSKIM: Wyzwolenie - zdjęcie GOŚCIE W POLSKIM: Wyzwolenie - zdjęcie GOŚCIE W POLSKIM: Wyzwolenie - zdjęcie GOŚCIE W POLSKIM: Wyzwolenie - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos
5 zainteresowanych osób

6,0 / 10

GOŚCIE W POLSKIM: Wyzwolenie

"Wyzwolenie" w Teatrze STU jest wydarzeniem. Stanisław Wyspiański – najbardziej polski, najbardziej krakowski artysta, napisał jakże aktualną dzisiaj sztukę. Niezwykle efektowną, wymagająca aktorstwa najwyższej próby. Taki zespół zebrał Krzysztof Jasiński z myślą o jubileuszu Teatru STU. Spektaklowi towarzyszy bardzo efektowna oprawa plastyczna, wyjątkowe kostiumy, muzyka na żywo, śpiew, efekty specjalne. Zapraszamy do wspólnej wędrówki po świecie przemiany duszy polskiej. Kto wie, dokąd dotrzemy...

Teatr STU z Krakowa - "Wyzwolenie" według Stanisława Wyspiańskiego w adaptacji Krzysztofa Jasińskiego. Spektakl jest II częścią Tryptyku "Wędrowanie".

Czas trwania: 70 minut
Źródło zdjęcia: http://www.teatr-polski.art.pl/

Obsada

Agata Myśliwiec - zdjęcie

Agata Myśliwiec
Harfiarka/Harfiarka 3

Ewa Porębska - zdjęcie

Ewa Porębska
Harfiarka 2

Krzysztof Zawadzki - zdjęcie

Krzysztof Zawadzki
Hołysz/Reżyser/

Dorota Kuduk - zdjęcie

Dorota Kuduk
Harfiarka/Harfiarka 3

Grzegorz Mielczarek - zdjęcie

Grzegorz Mielczarek
Geniusz-Samotnik

Mariusz Witkowski - zdjęcie

Mariusz Witkowski
Starzec/Ojciec/Stary aktor/Dziesiąty

Beata Rybotycka - zdjęcie

Beata Rybotycka
Muza/Hestia

Andrzej Róg - zdjęcie

Andrzej Róg
Starzec/Ojciec/Stary aktor/Dziesiąty

Robert Koszucki - zdjęcie

Robert Koszucki
Geniusz-samotnik

Krzysztof Pluskota - zdjęcie

Krzysztof Pluskota
Karmazyn/Prymas

Anna Szymańczyk - zdjęcie

Anna Szymańczyk
Harfiarka 3

Rafał Szumera - zdjęcie

Rafał Szumera
Syn/Kaznodzieja/Aktor

Radosław Krzyżowski - zdjęcie

Radosław Krzyżowski
Hołysz/Reżyser

Michał Meyer - zdjęcie

Michał Meyer
Syn/Kaznodzieja/Aktor

Marcel Borowiec - zdjęcie

Marcel Borowiec
Syn/Kaznodzieja/Aktor/Jedenasty

Grzegorz Gzyl - zdjęcie

Grzegorz Gzyl
Hołysz/Reżyser

Realizacja

REŻYSERIA: Krzysztof Jasiński

MUZYKA: Piotr Grząślewicz, Marcin Hilarowicz, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Wodecki

DEKORACJE: Maciej Rybicki

WSPÓŁPRACA: Sławomir Czyż

KOSTIUMY: Anna Czyż

MUZYCY: Piotr Grząślewicz, Marcin Hilarowicz

Teatr Polski

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana jest jednym z najważniejszych i najstarszych teatrów działających na terenie Warszawy. Założycielem Teatru Polskiego był Arnold Szyfman, polski reżyser i dramaturg. W repertuarze Teatru Polskiego znaleźć się miały największe dramaty polskie i zagraniczne, a także najciekawsze dzieła współczesne. Teatr Polski otwarty został 29 stycznia 1913 roku, zaś pierwszym spektaklem, który został zagrany na jego deskach był "Irydion" Zygmunta Krasińskiego.

Teatrem Polskim zarządzało wiele wybitnych postaci, oprócz Arnolda Szyfmana był to m. in. Stanisław Balicki, Jerzy Jasieński, Jerzy Kreczmar, Andrzej Krasicki, Kazimierz Dejmek, Jerzy Zaleski, Andrzej Łapicki, Jarosław Kilian. Obecnie Dyrektorem Naczelnym Teatru Polskiego jest Andrzej Seweryn.

29 stycznia 2013 roku Teatr Polski obchodził 100-lecie swojego istnienia - podczas jubileuszu oficjalnym patronem teatru został Arnold Szyfman.

Z Teatrem Polskim od samego początku związanych było wielu wybitnych aktorów m. in. Irena Solska, Stanisława Wysocka, Stefan Jaracz, Juliusz Osterwa, Aleksander Zelwerowicz, Elżbieta Barszczewska, Jan Kreczmar, Anna Seniuk, Jan Englert, Tadeusz Łomnicki, Lech Ordon, Gustaw Holoubek, Andrzej Łapicki i wielu innych. Dziś również na deskach Teatru Polskiego zobaczyć możemy wielu wybitnych polskich aktorów, do których należy m. in. Adam Biedrzycki, Piotr Cyrwus, Ewa Domańska, Wojciech Czerwiński, Grażyna Barszczewska i wielu innych.

Teatr Polski ma niezwykle bogaty repertuar - znaleźć w nim możemy spektakle stworzone na podstawie wielu klasycznych dzieł, do których należy m. in. "Król Lear" w reż. Jacquesa Lassalle’a, "Cyd" w reż. Ivana Alexandre’a, "Burza" w reż. Dana Jemmetta, a także wielkich polskich dramatów m. in. "Irydion” Zygmunta Krasińskiego w reż. Andrzeja Seweryna, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reż. Krzysztofa Jasińskiego, „Dożywocie” Aleksandra Fredry w reż. Filipa Bajona i wiele innych. W Teatrze Polskim grane są również spektakle dla dzieci będące częścią cyklu TEATR POLSKI DZIECIOM. Stałym elementem repertuaru Teatru Polskiego są również cykle: SALONY POEZJI, LISTY W POLSKIM, GOŚCIE TEATRU POLSKIEGO, a także liczne przeglądy i festiwale teatralne.

Teatr Polski oferuje swoim widzom dwie sceny - niezwykle przestronną Dużą Scenę, która oczarowuje widzów swoim ponad stuletnim wnętrzem, odnaleźć w nim możemy elementy dwóch stylów architektonicznych - baroku i antyku oraz nieco mniejszą, nowoczesną Scenę Kameralną znajdującą się na tyłach głównego budynku Teatru Polskiego, do której prowadzi osobne wejście od ulicy Sewerynów

Bilety do Teatru Polskiego kupić można przez internet za pośrednictwem strony internetowej teatru lub w Kasie Głównej teatru znajdującej się się przy ul. Krakowskie Przedmieście 6, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do godz. 19.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 12.00 do godz. 19.00, a także w dwóch pozostałych kasach, Kasie Dużej Sceny i Kasie Sceny Kameralnej, które czynne są godzinę przed każdym spektakle.

Wejściówki do Teatru Polskiego również kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub w kasie teatru - 30 minut przed rozpoczęciem danego spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Kazimierza Karasia 2
00-327 Warszawa
tel. 22 826 92 76, bilety@teatrpolski.waw.pl

http://www.teatrpolski.waw.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,2
Średnia ocena

21.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,8
Średnia ocena

08.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,5
Średnia ocena
Wspaniała sztuka, doskonały kunszt aktorski i piękne przesłanie!
- Joanna

02.06 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,2
Średnia ocena
Spektakl bardzo spodobał się synowi, to chyba najlepsza recenzja. Warto obejrzeć!
- Katarzyna

Dziś / 15:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
-,-
Średnia ocena

Dziś / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8,0
Średnia ocena

30.05 / 10:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.