Cygan w Polskim. Życie jest piosenką - zdjęcie Cygan w Polskim. Życie jest piosenką - zdjęcie

Średnia ocena

19 oddanych głosów
360 zainteresowanych osób

9,1 / 10

Cygan w Polskim. Życie jest piosenką

"Życie jest piosenką", piosenka jest życiem – ma swoją historię, koleje losu i prywatną przeszłość. Bywa też, że uskrzydlona zaczyna wieść samodzielny żywot i zapada w pamięć pokoleń. Jacek Cygan, znakomity artysta słowa, ma w swoim twórczym dorobku wiele takich utworów.

Dziękuję Mu zatem, że zechciał przyjąć zaproszenie do Teatru Polskiego, gdzie będziemy mogli razem wyśpiewać solidny kawałek historii polskiej piosenki – mądrej, skrzącej się dowcipem, zachwycającej lekkością frazy i niepospolitością skojarzeń. Piosenki, w której odbija się 40 lat przemian jakie dokonały się w Polsce i w nas samych."

- Andrzej Seweryn -

Piosenka lubi być śpiewana. Zaprosiłem do świata moich piosenek aktorów Teatru Polskiego. Kiedy śpiewają znane piosenki, dają im swoje twarze, kiedy śpiewają nowe, dają im swoje dusze. Ten wieczór przyniesie niezwykłe wykonania i zaskakujące interpretacje. Zapowiadam, że do wspólnego śpiewania będę chciał wciągnąć widzów – słyszeliście kiedyś Państwo swoje głosy pod niebem Teatru Polskiego? Aby Was ośmielić, Drodzy Widzowie, sam zaśpiewam. Zapraszam zatem na piosenkowy wieczór, który, mam nadzieję, jednych ściśnie za gardło, innych rozbawi, a wszystkich rozśpiewa.

- Jacek Cygan -

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Marta Ankiersztejn

Realizacja

Reżyseria i scenariusz: Jacek Cygan

Kierownictwo muzyczne: Radosław Labakhua

Przygotowanie wokalne: Anna Chmielarz

Inspicjentka: Katarzyna Zbrojewicz

Muzyka na żywo w wykonaniu: Kameleon Quintet

Fortepian: Hadrian Tabęcki, Jacek Subociałło

Kontrabas: Sebastian Wypych, Stanisław Czyżewski

Gitary: Łukasz Zitans

Perkusja: Witold Cisło, Piotr Maślanka

Trąbka: Radosław Labahua

Opinie naszych widzów (8)

 • 10,0/ 10

  absolutnie zachwycający spektakl, w którym należy zwrócić uwagę nie tylko na śpiewającego Dyrektora Andrzej Seweryna i znakomite, żartobliwe prowadzenie Jacka Cygana, ale także na porywające interpretacje w wykonaniu Lidii Sadowej

  an.....@po...ta.wp.pl / 22 czerwca 2017

 • 10,0/ 10

  Najlepsza odskocznia, jaką można sobie zafundować po dniu żmudnej pracy. Łzy ze wzruszenia, łzy ze śmiechu. Naturalny, skromny, budzący wielką sympatię prowadzący spektakl Jacek Cygan, prezentujący swoje teksty. Każda piosenka to odrębny spektakl w wykonaniu znakomitych aktorów - Andrzeja Seweryna, Joanny Trzepiecińskiej, Lidii Sadowej, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Szymona Kuśmidera! No i nie lada przechwałka na jutro: - Co wczoraj robiłeś po pracy? - A no ...śpiewałam w Polskim razem z Cyganem, Sewerynem i Trzepiecińską :-)

  sw.....@gm...il.com / 22 czerwca 2017

 • 10,0/ 10

  Jestem wielbicielką talentu Pana Jacka Cygana. W spektaklu towarzyszą mu wspaniałe gwiazdy teatru. Wybrane utwory, anegdoty, humoreski wywołały u mnie łzy wzruszenia i radości. Gorąco polecam widzom w roznym wieku

  re.....@ya...oo.fr / 31 marca 2017

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe wyreżyserowany i wykonany koncert. Świetny Jacek Cygan i b.dobre interpretacje jego piosenek w doborowej obasadzie. Polecam.

  ek.....@gm...il.com / 10 stycznia 2016

 • 10,0/ 10

  Wieczór bardzo sympatyczny, zmuszający do myślenia nad tym co naprawdę ważne, na chwilę choć pomaga przenieść się do świata ,w którym przypominamy sobie dobitnie uczucia wyższe. Sam Jacek Cygan swobodny ,żartobliwy, prawdziwy, Pan Andrzej Seweryn -Wielka klasa , pozostali aktorzy perfekcyjni.

  ag.....@....pl / 10 stycznia 2016

Teatr Polski

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana jest jednym z najważniejszych i najstarszych teatrów działających na terenie Warszawy. Założycielem Teatru Polskiego był Arnold Szyfman, polski reżyser i dramaturg. W repertuarze Teatru Polskiego znaleźć się miały największe dramaty polskie i zagraniczne, a także najciekawsze dzieła współczesne. Teatr Polski otwarty został 29 stycznia 1913 roku, zaś pierwszym spektaklem, który został zagrany na jego deskach był "Irydion" Zygmunta Krasińskiego.

Teatrem Polskim zarządzało wiele wybitnych postaci, oprócz Arnolda Szyfmana był to m. in. Stanisław Balicki, Jerzy Jasieński, Jerzy Kreczmar, Andrzej Krasicki, Kazimierz Dejmek, Jerzy Zaleski, Andrzej Łapicki, Jarosław Kilian. Obecnie Dyrektorem Naczelnym Teatru Polskiego jest Andrzej Seweryn.

29 stycznia 2013 roku Teatr Polski obchodził 100-lecie swojego istnienia - podczas jubileuszu oficjalnym patronem teatru został Arnold Szyfman.

Z Teatrem Polskim od samego początku związanych było wielu wybitnych aktorów m. in. Irena Solska, Stanisława Wysocka, Stefan Jaracz, Juliusz Osterwa, Aleksander Zelwerowicz, Elżbieta Barszczewska, Jan Kreczmar, Anna Seniuk, Jan Englert, Tadeusz Łomnicki, Lech Ordon, Gustaw Holoubek, Andrzej Łapicki i wielu innych. Dziś również na deskach Teatru Polskiego zobaczyć możemy wielu wybitnych polskich aktorów, do których należy m. in. Adam Biedrzycki, Piotr Cyrwus, Ewa Domańska, Wojciech Czerwiński, Grażyna Barszczewska i wielu innych.

Teatr Polski ma niezwykle bogaty repertuar - znaleźć w nim możemy spektakle stworzone na podstawie wielu klasycznych dzieł, do których należy m. in. "Król Lear" w reż. Jacquesa Lassalle’a, "Cyd" w reż. Ivana Alexandre’a, "Burza" w reż. Dana Jemmetta, a także wielkich polskich dramatów m. in. "Irydion” Zygmunta Krasińskiego w reż. Andrzeja Seweryna, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reż. Krzysztofa Jasińskiego, „Dożywocie” Aleksandra Fredry w reż. Filipa Bajona i wiele innych. W Teatrze Polskim grane są również spektakle dla dzieci będące częścią cyklu TEATR POLSKI DZIECIOM. Stałym elementem repertuaru Teatru Polskiego są również cykle: SALONY POEZJI, LISTY W POLSKIM, GOŚCIE TEATRU POLSKIEGO, a także liczne przeglądy i festiwale teatralne.

Teatr Polski oferuje swoim widzom dwie sceny - niezwykle przestronną Dużą Scenę, która oczarowuje widzów swoim ponad stuletnim wnętrzem, odnaleźć w nim możemy elementy dwóch stylów architektonicznych - baroku i antyku oraz nieco mniejszą, nowoczesną Scenę Kameralną znajdującą się na tyłach głównego budynku Teatru Polskiego, do której prowadzi osobne wejście od ulicy Sewerynów

Bilety do Teatru Polskiego kupić można przez internet za pośrednictwem strony internetowej teatru lub w Kasie Głównej teatru znajdującej się się przy ul. Krakowskie Przedmieście 6, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do godz. 19.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 12.00 do godz. 19.00, a także w dwóch pozostałych kasach, Kasie Dużej Sceny i Kasie Sceny Kameralnej, które czynne są godzinę przed każdym spektakle.

Wejściówki do Teatru Polskiego również kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub w kasie teatru - 30 minut przed rozpoczęciem danego spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Kazimierza Karasia 2
00-327 Warszawa
tel. 22 826 92 76, bilety@teatrpolski.waw.pl

http://www.teatrpolski.waw.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,6
Średnia ocena
Nastrój bardzo klimatyczny
- Zuzanna

12.07 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
9,3
Średnia ocena

24.06 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8,5
Średnia ocena
Gwiazdorka obsada spektaklu to jedna z mocnych stron tego spektaklu, wspaniała gra, piękna scena i rekwizyty, GORĄCO POLECAM!!
- Sylwia

18.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
7,6
Średnia ocena
Fantastyczny spektakl, w konwencji filmów Tarantino, świetna oprawa muzyczna
- Anita

21.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.